Барселонина "петарда" Реалу, три гола Суареза

БАРСЕЛОНА: Фудбалери Барселоне убедљиво су победили Реал Мадрид 5:1 (2:0) на Ноу Кампу у 177. Ел Класику.
barselona real, fonet ap

Меч је обележио Луис Суарез са три гола у 30. из пенала досуђеног након ВАР-а, као у 75. и 83, а погађали су још Филипе Кутињо у 11. и Артуро Видал у 87. минуту и то без повређеног Лионела Месија.

Реал је могао да унесе неизвесност почетком другог полувремена када је смањио на 2:1 преко Марсела, потом је Карим Бензема пропустио велику шансу, пре него што је уследио шоу Суареза.

Реал је после осам година примио пет голова од највећег ривала, али оно што више бжволи је четврти пораз, уз реми, на последњих пет утакмица у шпанском шампионату.

Барселона се овим тријумфом вратила на врх Примере са 21 бодом и два више од Атлетика, док је Реал тек девети са седам мање од Каталонаца.