Борац славио у Бачкој Паланци, Нови Пазар на дну

БАЧКА ПАЛАНКА/СУБОТИЦА: Фудбалери Борца остварили су важну победу у борби за опстанак, јер су минималним резултатом славили на гостовању Бачкој у 3. колу плеј-аута Суперлиге.
Superliga Srbije

Једини стрелац гола, којим је Борац побегао са дна табеле, али је и даље у опасној зони, био је искусни Братислав Пуношевац.

Уместо Борца "фењер" сада држи Нови Пазар, после пораза у Суботици од Спартака 2:1.

Спартак је после првог полувремена имао два гола предности преко Милета Савковића и Огњена Мудринског, потом и од 58. минута играча мање, али су гости до краја успели само да ублаже пораз.

У трећем данашњем мечу плеј-аута Радник из Сурдулице славио је против Рада на Бањици 2:0. У плеј-офу Младост из Лучана била је боља од Вождовца 2:0 и наставила пут према Европи, док је Раднички из Ниша истим резултатом савладао Јавор.

Резултати:Плеј-оф: Младост - Вождовац 2:0 (Бојовић 4, Милосвљевић 18), Раднички - Јавор 2:0 (Булатовић 20, Нома 67). Недеља: Партизан - Напредак (16), Црвена звезда - Војводина (19).Табела: Црвена звезда 43, Партизан 43, Војводина 33, Младост 33, Раднички Ниш 28, Напредак 26, Вождовац 23, Јавор 22.Плеј-аут: Бачка - Борац 0:1 (Пуношевац 73), Спартак - Нови Пазар 2:1 (Савковић 11, Мудрински 38 - Плавшић 79), Рад - Радник 0:2 (Миловановић 16, Станковић 77). Недеља: Чукарички - Металац (19).Табела: Спартак 25, Чукарички 23, Радник 22, Рад 18, Металац 17, Бачка 17, Борац 15, Нови Пазар 13.