БУНДЕС ЛИГА Хофенхајм протутњао Лајпцигом

Фудбалери Ајнтрахта поражени су у мечу 31. кола немачке Бундеслиге са 0:3 од Херте, а Хофенхајм је у гостима напунио мрежу Лајпцига са пет голова.
bundes

Бајерн је упркос освојеној титули наставио да гази Бундеслигом јер су Баварци са 3:0 били сигурни против Хановера.

После полувремена без голова, први гол за Херту је дао Селке у 57. минуту. Једна добра варка у казненом простору после које је Селке пао, изнудио пенал и реализовао га били су довољни за вођство.

Двадесет минута касније Леки користи одличну лопту кроз средину Саломона Калуа и у ситуацији један на један погађа мрежу Ајнтрахта по други пут. Понор тима Луке Јовића наставио се већ у 79. минуту црвеним картоном Хасебеа, потоп је био комплетиран у 91. минуту када је Ешвајн наместио ногу после феноменалног дриблинга и додавања Калуа.

Ајнтрахт је после овог пораза седми са 46 бодова, бод и позицију испод Лајпцига у борби за шесто место и квалификације за Лигу Европе. Херта је девета са 42 бода. На руку Ајнтрахту ипак је ишао резултат из Лајпцига одакле је Хофенхајм однео цео плен победом 5:2. Већ до полувремена су гости водили 3:0 головима Ута из 14, Гнабрија из 35. и Кадерабека из 45. минута. Видело се да Хофенхајм игра енергичније и да више жели победу.

Иако је Лајпциг већ на старту другог дела игре остао без Форсберга који је добио црвени картон, домаћин лепим голом Кеите смањује заостатак у 59. минуту.  Тада је и Ут постигао свој други гол, а у 64. минуту Лукас Руп даје и пети, па је Упамекано у 88. само могао да смањи на 5:2. Хофенхајм је пети са 49 бодова.

Бундеслига 31. коло: Ајнтрахт (Франкфурт) - Херта 0:3

(Селке 57, Леки 77, Ешвајн 91), Лајпциг - Хофенхајм 2:5 (Кеита 59, Упамекано 88 - Ут 14, 59, Гнабри 35, Кадерабек 45, Руп 64), Хамбургер - Фрајбург 1:0

(Холтби 54), Хановер - Бајерн 0:3 (Милер 57, Левандовски 73, Руди 89), Штутгарт - Вердер (Бремен) 2:0 (Гентнер 13, Оскан 91), Борусија ( Мехенгладбах) - Волфсбург 3:0 (3:0) (Штиндл 8, Рафаел 35, Крамер 44).