Бундес лига: Нови погодак Јовића

Екипа Ајнтрахта из Франкфурта савладала је са 3:0 Мајнц у 27. колу Бундеслиге.
jovic, epa

Српски фудбалер Лука Јовић постигао је шести гол у немачком шампионату и тако је наставио са одличном формом у екипи Ајнтрахта.

Домаћи састав до гола предности дошао је у шестом минуту када је Кевин Принс Боатенг солидно шутирао, а голман Милер очајно реаговао.

До другог гола није се чекало пуно. Ребић је одлично проиграо Јовића у 23. минуту и некадашњем нападачу Црвене звезде није било тешко да пошаље лопту у гол. После 18 минута игре, Ребић је поред асистенције успео и да дође до гола. Волф је гурнуо лопту ка хрватском играчу, а овај је са неких 16 метара постигао леп гол.

У наставку меча на терену смо видели и Мијата Гаћиновића, који је у 75. минуту заменио Боатенга. Ипак, до краја сусрета нисмо видели голове.

Бундеслига – 27. коло: Борусија (Менхенгладбах) – Хофенхајм 3:3 (1:1) (Дрмић 33, Штиндл 72, Гинтер 90 - Хубнер 13, Крамарић 58, Грилиш 73), Франкфурт – Мајнц 3:0 (3:0) (Боатенг 6, Јовић 23, Ребић 41), Аугзбург – Вердер 1:3 (0:2) (Кедира 63 - Белфодил 5, 40, Крусе 82), Хамбург – Херта 1:2 (1:0) (Сантос 25 - Лазаро 56, Калу 63), Фрајбург – Штутгарт 1:2 (0:1) (Петерсен 53 – Гомез 4, 75).