Бундес лига: Реми Лајпцига и Херте, Грујић стрелац

У наставку 28. кола немачке Бундес лиге фудбалери Лајпцига и Херте одиграли су нерешено 2:2 (1:1).
Фонет/АП/Меч Бундес лиге, Фортуна-Шалке

Гостујућа екипа Херте повела је 9. минуту када је српски фудбалер Марко Грујић затресао мрежу Лајпцига.

Марко је испратио корнер и ухватио лопту спољном страном стопала да би она завршила у мрежи голмана Гулашија.

На изједначење домаћин је чекао све до 24. минута када је Лукас Клостерман био прецизан.

Нерешеним резултатом ушло се у друго полувреме, а први проблем за Лајпциг десио се у 63. минуту када је остао са играчем мање, јер је Марсел Халстенберг добио други жути картон.

Пет минута касније успели су да поведу 2:1, пошто је Патрик Шик успео да савлада голмана гостију Јарштајна.

Коначан резултат сусрета постављен је у 82.минуту, када је Адемола Лукман скривио је пенал, а резервиста Херте Кшиштоф Пјонтек успео је да донесе бод свом тиму.

Фудбалери Лајпцига тренутно имају 55 бодова на трећој позицији, док је Херта десета са 35 бодова.