Црна Гора са играчем мање у 97' срушила Бугарску!

У групи Г, у којој се и Србија бори за одлазак на Европско првенство, репрезентација Црне Горе савладала је Бугарску резултатом 2:1 (1:0).
2

То је резултат који "орлови" нису баш прижељкивали, пошто су у питању два директна конкурента за одлазак на ЕУРО у Немачкој и сада су "соколови" престигли Србију на табели

Ипак, изабраници Драгана Стојковића би свакако победом у Литванији касније током вечери могли да стекну предност.

Србија сада из четири одиграна меча има седам бодова, док са утакмицом више Црна Гора има девет, а Бугарска само бода.

Познато је да ће "орлови" до краја квалификација на свом терену дочекати управо Црну Гору и Бугарску, што значи да имају све у својим рукама.

Када је реч о мечу у Подгорици, Црна Гора је повела у надокнади првог полувремена када је Стефан Савић био стрелац.

Ипак, после 15 минута игре у наставку Игор Вујачић добија други жути картон и прави пенал за Бугарску који не користи Кирил Десподов.

Што није успео он, јесте Преслав Боруков у 79. минуту када је поравнао резултат и све је ишло на "воденицу" Србије.

Ипак, дубоко у надокнади, у седмом минуту Стеван Јоветић доноси нову предност бројчано ослабљеној Црној Гори и велики тријумф којим престиже Србију на табели.