ЧУКАРИЧКИ ПОВЕО, фудбалери Ференцвароша преокретом дошли до ПОБЕДЕ

БУДИМПЕШТА: Фудбалери Ференцвароша победили су вечерас Чукарички резултатом 3:1 (2:1) у мечу првог кола групе Ф Лиге конференција.
c

У историјској утакмици Чукаричког и његовом првом наступу у групној фази неког европског такмичења, амбициозније је кренуо домаћин и већ у 10. минуту, због офсајда у којем је био Варга, оправдано му је поништен гол. Велику прилику у 17. минуту имао је Ивановић, али је Дибуш некако успео да отклони опасност.

Играо се 26. минут када је Бојица Никчевић с десне стране три пута за редом убацивао лопту пред гол. Тек у трећем наврату, она је стигла до Ивановића, а искусни нападач Чукаричког из окрета и из прве шутирао је по земљи и погодио даљи угао гола Ференцвароша. Недуго затим, умало да домаћин дође у велику прилику да изједначи, јер је шпански арбитар показао на белу тачку, али је ту одлуку поништио после интервенције из ВАР собе.

Ипак, у 41. минуту Овусу је побегао Ивановићу, овај је ушао у контакт с њим и Квадра је поново показао на пенал. Опет је уследила комуникација с ВАР собом, уз велике протесте с трибина, али је одлука на крају била потврђена. Сигуран реализатор најстроже казне био је Барнабас Варга и тим из Будимпеште је изједначио. И, што је било најгоре по наш тим, ту није био крај… После корнера у седмом минуту надокнаде, лопта је стигла до Овусуа, он се наместио, распалио по лопти  и по други пут савладао голмана “брђана”.

4. Чукарички     1      0      0      1      1:3   0

У следећем колу (5. октобра) састају се – ФИРЕНЦА: Фиорентина – Ференцварош (21) и ЛЕСКОВАЦ: Чукарички – Генк (21).

У наставку, тек у 68. минуту видели смо прву прилику, када је Александар Пешић, који је ушао у игру уместо Варге, покушао главом, али је Самуровић био опрезан. На другој страни, Ивановић је прошао по левој страни, међутим Адетунђи је лоше реаговао и није било опасности за Дибуша.

Пешић је решио све евентуалне дилеме када је победник био у питању. У 79. минуту најпре је шутирао млади Листеш, голман Београђана је кратко одбио тај ударац, а на лопту је натрчао наш интернационалац и снажним ударцем под пречку постигао трећи гол за мађарски тим.

А. Предојевић

БУДИМПЕШТА: Групама арена, гледалаца: 21.000, судија: Гиљермо Квадра (Шпанија) 6,5. Стрелци: Варга (из пенала) у 44, Овусу у 45+7. и Пешић у 79. за Ференцварош, а Ивановић у 26. минуту за Чукарички. Жути картони: Маје (Ференцварош), Доцић, Ивановић, Адетунђи, Суботић (Чукарички).

ФЕРЕНЦВАРОШ: Дибуш 7 – Ботка 7 (Сигер 6,5), Маје 6,5, Сисе 6,5, Рамирез 7 – Макрекис 6,5, Абу Фани 7 (Бен 6,5) – Маркињос 6,5, Захариасен 7, Овусу 8 (Листеш 7) – Варга 7,5 (Пешић 7).

ЧУКАРИЧКИ: Самуровић 6 – Стевановић 6 (Роган -), Суботић 6,5, Врањеш 6,5 – Ковач 6,5 (Миладиновић 6,5), Никчевић 7 (Јанковић 6,5), Доцић 7 (Станковић 6,5), Сисоко 6, Тошић 6,5 – Адетунђи 6 (Цветковић -), Ивановић 7,5.