ЕП до 21: Румунија прва у Групи Ц

У Групи Ц од два учесника полуфинала Европског првенства до 21 године у Италији и Сан Марину један је право изненађење, а то је Румунија, док је  Француска друга.
Reprezentacija Rumunije/EPA-EFE/ALESSIO TARPINI

Важан меч између између Француске и Румуније одиграо се за прво место а подела бодова одговарала је Румунима, за прво место, али је и Французима гарантовао пласман у полуфинале, јер би тако били најбољи другопласирани тим са седам освојених бодова.

И током целог меча су Румуни ишли управо на ту опцију, без жеље да нападну Француску, а они, са друге стране, су током већег дела меча имали иницијативу и далеко више шанси, али нису успевали да дођу до мреже ривала. На крају је завршено са 0:0.

Румунија је тако заказала дуел са Немачком, док ће се Француска за финале борити против младе селекције Шпаније.

У другој утакмици вечери, који није имао резултатски значај, репрезентације Хрватске и Енглеске су ремизирале 3:3.

Енглези су три пута водили, а Хрвати су на крају ипак дошли до бода на овом првенству.

Голове за Енглеску постизали су Нелсон у 11. минуту из пенала, Медисон у 48. и Кени у 70. минуту, док је за Хрватску Брекало био стрелац у 39. и 76. минуту, док је у 62. мрежу Енглеза тресао Влашић.