ЕП: Победе Шведске и Шпаније у Групи Е

Репрезентације Шведске и Шпаније пласирале су се у наставак такмичења на Европском првенству у фудбалу.
Фонет/АП/Шведска-Пољска

Шведска је савладала Пољску у неизвесном мечу до самог краја са 3:2 (1:0). Повели су Швеђани у 2. минуту голом Форсберга. Исти играч погодио је мрежу Пољака у 59. минуту. Када се очекивао миран завршетак у корист викинга на сцену је ступио најбољи играч Европе Роберт Левандовски. Постигао је два поготка, сналажљиво на његов начин у 61. и 84. минуту. Пољаци су и даље нападали, али је у надокнади времена у 90+4. минуту Класон избио сам испред голмана Пољске и савладао га.

Шпанија је била убедљива против Словачке 5:0 (2:0). Мората није искористио пенал у 12. минуту, али је Дубравка постигао аутогол у 30. минуту. Лапорте је повећа вођство у 67. минуту.

У другом делу сарабија је постигао гол за 3:0 у 56. минуту. Торес је повећао вођство у 67. минуту а Кучка је другим аутоголом на мечу у 71. минуту повећао вођство Шпаније на 5:0.

Швеђани су први на табели са 7 бодова, друга је Шпанија са 5, трећа Словачка са 3, и четврта је Пољска са 1 бодом.