ФА Куп: Матић одвео Јунајтед на Вембли

Фудбалери Манчестер јунајтеда пласирали су се у полуфинале ФА Купа победом над Брајтоном 2:0 (1:0).
matic, epa

Манчестер је одиграо још један блед меч, а Брајтон је имао двоструко више шутева. Међутим, Јунајтед је имао Немању Матића који је преузео одговорност те асистенцијом и голом одвео "Црвене ђаволе" на Вембли.

Осим Србина, сјајан је био и резервни голман Серхио Ромеро који је имао неколико фантастичних одбрана испред гола домаћина. Српски репрезентативац је погурао Јунајтед центаршутом у 37. минуту после кога је Ромелуу Лукакуу било лако да главом затресе мрежу иза леђа Тима Крула.

Матић је у наставку меча одиграо бриљантно у одбрани где је неколико пута заустављао опасне нападе Брајтона током кризе Јунајтеда средином другог полувремена. Шест минута пре краја Матић је погодио главом после сјајног центршута Ешлија Јанга из слободног ударца и оверио победу.

Матић је први пут од августа 2014. на једној утакмици био асистент и стрелац, тада је то урадио у дресу Челсија.

Јунајтед се у полуфиналу Купа придружио Тотенхему, који је у првом четвртфиналном мечу био убедљив у Свонсију (3:0).

У недељу су на програму дуели Виган – Саутемптон (14.30) и Лестер – Челси (17.30).

Полуфинални мечеви ФА Купа на програму су 21. и 22. априла на Вемблију, који ће бити домаћин и финалног сусрета 19. маја.