ФИФА клупско СП: Герет Бејл хет-трик, Реал у финалу

У другом мечу полуфинала Светског првенства за клубове шпански Реал Мадрид победио је јапанску кашиму 3:1 (1:0).
Geret Bejl Real Kasima/Fonet/AP

Стрелац сва три гола био је Герет Бејл. Велшанин је у 44. минуту, по левој страни одиграо дупли пас са Марселом и искоса распалио по лопти а она је поред голманове ноге, ударила у даљу стативу и одсела у мрежи.

Бејл је ушао у историју клупских Мундијала, као стрелац на три завршна турнира, што су пре њега урадили Лео Меси и Кристијано Роналдо.

У 53. минуту повисио је на 2:0, када је након две грешке одбране Јапанаца код повратне лопте, узео лопту на ивици казненог простора и пласирао је у празан гол.

Марсело је поново асистирао код трећег гола и опет искоса са леве стране прецизан шут за 3:0.

Кашима је смањила у 78. минуту преко Шома Доиија који је погодио гол након акције по десној страни.

Реал ће за трећу узастопну титулу, укупно седму, играти у суботу од 17.30 против Ал Аина, који је јуче у првом полуфиналу савладао Ривер Плату 2:2 - 5:4 пеналима.