ФУДБАЛЕРИ ТСЦ-А ЖЕЛЕ ДРУГУ ПОБЕДУ У ПРВОЈ ЛИГИ СРБИЈЕ Очекује нас право надмудривање
Фудбалери ТСЦ-а успешно су почели трку за титулу у Првој лиги Србије, победом над Вршцем, а сутра их очекује дуел са старим знанцем из Суперлиге, Јавором. Меч се игра у Бачкој Тополи од 20 часова.
Ивањичани су, као и ТСЦ прошле сезоне, били део елите, док ће ове године обе екипе покушати да се врате у највиши ранг.
Јавор је у првом колу Прве лиге лако савладао Телеоптик са 5:1. Ивањичани су до Бачке Тополе превалили пут дугачак чак 340 километара, али сигурно је да нису дошли са белом заставом.
– Славили смо у првом колу и желимо да то поновимо, сходно нашим шампионским амбицијама. Свесни смо квалитета ривала, годинама смо се надметали у елити. Они су такође славили у првом колу и то убедљиво, тако да добро знамо шта нас очекује. Сигуран сам да ће публика моћи да ужива у добром фудбалу и надмудривању – рекао је стратег Бачкотополчана Ненад Милијаш.
У трећем колу ТСЦ ће гостовати убском Јединству, које такође памти суперлигашке дане.
В. Гвозденовић
Чак девет бивших чланова елите
Прволигашка сезона 2026/27. с дебелим разлогом се сматра веома квалитетном и очекује се да буде узбудљива до последњег кола. Разлог је тај што је од 16 клубова чак девет играло у Суперлиги.
Неки су имали епизодне улоге у елити, неки су играли финала Купа Србије, чак га и освајали, док су ту и клубови који су играли и у Европи.
На списку су ТСЦ, Спартак, Напредак, Јавор, Вождовац, Јединство, Металац, Борац и Смедерево.
Када је о Европи реч, ТСЦ је играо у групној фази Лиге Европе, али и у нокаут фази Лиге конференције, док је суботички Спартак у два наврата играо квалификације за Лигу Европе.
За место у Купу УЕФА и Интертото купу годинама се борило Смедерево, некадашњи Сартид. Такође, европску одисеју имали су и Чачани, чији је Борац угостио холандски Ајакс у Купу УЕФА у сезони 2008/09.