Фудбалска репрезентација Хрватске савладала Данску, Холандија славила у Пољској

ЗАГРЕБ: Фудбалска репрезентација Хрватске савладала је вечерас у Загребу Данску са 2:1 (0:0) и избила на чело Групе 1 А Лиге нација.
1

Сви голови на стадиону Максимир пали су у другом полувремену, а Хрвате је у вођство довео Борна Соса у 49. минуту.

Изједначио је Кристијан Ериксен у 77. минуту, а за тријумф "коцкастих" побринуо се Ловро Мајер који је у игру ушао после гола Данаца, а два минута касније погодио мрежу Каспера Шмајхела.

У другом мечу групе, Француска је у Паризу головима Килијана Мбапеа и Оливјеа Жируа поразила Аустрију са 2:0 (0:0).

Хрватска је лидер Групе 1 А Лиге нација са 10 бодова, Данци имају девет, Француска пет, а Аустрија четири бода.

У последњем колу 25. септембра Аустрија ће дочекати Хрватску (20.45), а Данска Француску у истом термину.

У Групи 4 А Лиге нација, Холандија је у Варшави славила на гостовању Пољској са 2:0 (1:0), а стрелци за "лале" били су Коди Гакпо у 14. и Стивен Бергвајн у 60. минуту.

Белгија је у Бриселу на стадиону "Краљ Будуен" савладала Велс са 2:1 (2:0). Стрелци за домаћина били су Кевин де Брујне у 10. и Миши Батшуаји у 37. минуту, док је почасни гол за Велшане постигао Кифер Мур у 50. минуту.

Одлука о победнику групе пашће у последњем колу, 25. septtembra, када ће Холандија дочекати Белгију (20.45), док ће Велс угостити Пољску у истом термину.

Холанђани уочи последњег кола имају 13 бодова, три више од Белгије, коју су савладали са 4:1 на гостовању.

То значи да ће Белгијанцима за прво место бити потребна убедљива победа у Амстердаму.

Пољска је трећепласирани тим Групе 4 А Лиге нација са четири бода, а на зачељу је Велс са само једним освојеним бодом.