Футсалери Бечеја други пут поражени

После пораза (4:5) на старту наставка друголигашког каравана у Сопоту од истоимене екипе, футсалери Бечеја поражени су и код куће од друге екипе нашег најбољег клуба Економца из Крагујевца – 0:2..
becej futsal

Иако је Лазар Маринковић постигао оба гола, јунак утакмице је, ипак, голман Крагујевчана Владан Кољајић, који је укњижио 15 одбрана, од којих и два казнена ударца са 10 метара.

Рано су гости дошли у вођство, искусни Миодраг Вучковић је кардинално погрешио на средини терена, што је искористио Лазар Маринковић и довео свој тим у вођство. Нешто касније Бојан Ћулум није искористи зицер. Бројне промашаје најавио је, опет, Ћулум, који је у 22. мунуту уместо мреже погодио стативу. Иако је у 28. минуту Маринковић повисио на 2:0, Шумадинцима нису били осигурани бодови. Бечејци су плели мрежу, али нису имали голгетерски расположеног играча да погоди мрежу, чак ни из казнених удараца са 10 метара. Први пут је шут Бојана Ловреа на минут и 52 секунде до краја, а други пут ударац Николе Мандаyића на минут и 20 секунди до звука сирене одбранио Владан Кољајић. Тада је било јасно ко осваја бодове.

В. Ј.

БечејЕкономац 0:2 (0:1)

БЕЧЕЈ: ОСЦ „Ђорђе Предин Баyа“. Гледалаца: 100. Судије: Бане Папишта (Сремска Митровица) и Бојан Граовац (Рума). Стрелац: Маринковић у 6. и 28. минуту. Жути картони: Мандаyић (Бечеј), а Васић и Димитријевић (Економац ИИ). Нагомилавање прекршаја: Бечеј 9 (4+5), Економац ИИ  12 (5+7).

БЕЧЕЈ: Вадаски (15 одбрана) 8, Ловре 6, Ћулум 6, Симић 6, Кобиљски 6, Пеленгић 6, Дурмиши 6, Мандаyић 6, Секулић 6,5, Голуб 6, Вучковић 5, Ћурчић.

ЕКОНОМАЦ ДВА: Кољић (15 одбрана, два казнена ударца) 9, Гаврилиовић 7, Н. Стојановић 7, Васић 7,5, Дигић 7, Маринковић 8, Тадић 7, М. Стојановић 7, Димитријевић 7, Миливојевић -, Раденковић -, Милановић -.