ГРАДСКА ЛИГА НОВИ САД: Ревија голова у Лединцима

Виноградар - Бачка 3:6 (1:1)
с

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца око 100, судија: Чованов (Руменка), стрелци: Лаловић у 22. Рац у 47. и Буквић у 54. (из пенала) за Виноградар, а Плавшић у 3. Лешанац у 8. 80. и 88. Софранин у 19. (из пенала) и Ђаковић у 77. минуту за Бачку. Жути картони: Периновић, Стевановић (Виноградар), Павлов, Плавшић (Бачка). Црвени картони: С. Елез (Виноградар), Брнбота (Бачка).

ВИНОГРАДАР: Н. Елез, Митић (Курешевић, Ракић), Божин (Стојановић), Буквић, Стевановић, Релић, Павловић, С. Елез, Рац, Периновић, Лаловић (Милосављевић).

БАЧКА: Мандић, Брнбота, Р. Павлов, Зељуг (Ристивојевић), Ђаковић, Милић, Плавшић, Тодоровић (Н. Павлов), Леђенац, СОфранин (Косић), Тривуновић (Роквић).

Права ревија голова у Лединци. Фубалери Бачке који се боре у пласман у Новосадксу лигу успели су да савладају екипу Виноградара. Гости су после десетак минута игре имали су два гола предности. Домаћи су покушавали нешто да ураде, али све што им је било у моћи да изједначе, а Ђаковић Софранин је у финишу са два гола оверио победу.

Б. Ст.

Сусек - Хајдук (Ч) 5:1 (2:0)

СУСЕК: Игралиште Сусека, гледалаца 50, судија: Кресић (Тител), стрелци: Старчевић у 12. (из пенала), Шовљански у 42. 64. и 76. и Томић у 52. за Сусек, а Марков у 87. минуту за Хајдук. Жути картони: Срећков, Росић, Тегелтија (Хајдук). Црвени картон: Срећков (Хајдук).

СУСЕК: Бројчин (Јеличић), Крстић, Томић, Мрвичин, Рапић, Иконић (Вујасиновић), Шовљански (Поднар), Старчевић, Живановић, Ранков, Папрић.

ХАЈДУК: Шарић, Бранчић, Топић, Марковић, Тегелтија, Срећков, Митровић, Поповић (Вујичић), Делић, Марков, Росић.

Сусечани су лако дошли до нове победе против младе екипе из Чуруга. Изузетно је расположен био Ђорђе Шовљански који је постигао три поготка.

Б. Ст.

Борац - Хајдук (Г) 3:2 (1:0)

РАКОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 100, судиај: Акин (Футог), стрелци: Васиљевић у 37. и 66. и Степанов у 86. за Борац, а Јовановић у 65. и Радаковић у 85. минуту за Хајдук. Жути картони: Миланов, Миљковић (Борац), Смиљанић (Хајдук).

БОРАЦ: Миланов, Дринић (Радевић), Маричић, Миланов, Поповић, Недељковић, Лабовић, Степанов, Васиљевић (Калабић), Перић (Бурсаћ), Миљковић.

ХАЈДУК: М. Радаковић, Б. Смиљанић, Д. Смиљанић, Илић, Ракић, Цветковић, Јовановић, Тошић, Голић, Ј. Радаковић, Ћурчић (Ћурић).

Интересантну угакмицу су одиграли Борац и Хајду. Домаћи су водили све време, али су Гардиновчани успевали да изједначе резултат у два наврата. Међутим, нису имали среће још им се радост није стишала, а гости су постигли поготке и тако дошли до победе.

Б. Ст.

Хајдук (НС) - Железничар 3:4 (2:1)

НОВИ САД: Игралиште Борца на Клиси, гледалаца 50, судија: Куртиши (Нови Сад), стрелци: Чокорило у 40. Салиху у 42. и 66. за Хајдук, а Марешћук у 13. Никшић у 46. Радовић у 51. и Стојковић у 92. минуту за Железничар. Жути картони: Краснићи (Хајдук), Мићић, Божић, Самарyија (Железничар).

ХАЈДУК: Стојановић, Краснићи, Поповић, Мирковић, Шаколи, Благојевић, Салиху, Петковић (Бакић), Лишић, Чокорило, Човић.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Блашћанин, Предојевић, Ћуковић (Плавшић), Самарyија, Божић, Миллан Марешћук, Радовић (Бјеловић), Маровић (М. Марешћук), Стојковић, Никшић, Мићић.

Када су сви очекивали да ће узбудљива утакмица између Хајдука и Железничар, Јован Стојковић је погодио мрежу Стојановића и екипа Железничара је освојила вредне бодове у градском дербију.

Р. А.

Москва - Тител 4:2 (3:0)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 50, судија: Милутиновић (Нови Сад), стрелци: Микан у 12. Чавић у 29. Тот у 45. и Јанков у 58. за Москву, а Пешић у 69. и Фодор у 81. минуту за Тител. Жути картони: Роговић, Спајић, Ђурковић (Москва).

МОСКВА: Бичкеи, Радић, Чавић, Томов (Лато), Манић, Микан (Јанков), Лековић, Роговић, Бериша (Ђурковић), Тот (Васић), Спајић.

ТИТЕЛ: Ђуричић, Фодор, Паунић, Младеновић, Ј. Караташевски, Пешић, Петровић, Н. Караташевски, Милојковић.

Иако су играли са само девет играча фудбалери Титела су добро парирали фудбалерима Москве. Додуше, домаћи фудбалери су повели са 4:0, али када се очекивало да ће се мрежа сјајног голмана Ђуричића затрести још који пут, Титељани су смањили резултат преко Пешића а после и Фодор погодио мрежу Бичкеија запретили. Међутим, за потпуни преокрет нису имали снаге.

В. Т.

Ченеј - Милетић 0:1 (0:0)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца 50, судија: Милојевић (Нови Сад), стрелац: Багић у 48. минуту. Жути картони: Рогић, Милетић, Ћручић, Милошев (Ченеј), Симић, Д. Тривуновић (Милетић). Црвени картон: Драгин (Ченеј).

ЧЕНЕЈ: Мирков, Ћурчић, Рогић, Драгин, Малетић, Салонски (Брзак), Радосављевић, Милошев, Кременовић, Сендерак (Вилотијевић), Дакић (Плавшић).

МИЛЕТИЋ: Петковић, Бачекић, Славнић, Симић, Бањац, Панић, Багић, Спасојевић (Д. Тривуновић), Јосиповић, М. Тривуновић, Г. Тривуновић.

Екипа Милетића изненадила је Ченејце и освојила вредне бодове. Ченејци су имали иницијативу и нападали али нису успели да савладају Петковића. Искључења Драгина који је после уткамице хтео да се обрачуна са судијом.

И. Л.

Слога - Пролетер 2:5 (1:2)

ЛОК: Игралиште Слоге, гледалаца 70, судија: Ухпал (Футог7, стрелци: Рончевић у 8. Недић у 75. за Слогу, а Вуковић у 14. Човић у 27. (из пенала), Папић у 65. Вукотић у 68. Рашиован у 85. минуту за Пролетер. Жути картони: Кокановић, Аникић, Јовин (Слога7.

СЛОГА: Кокановић, Недић, Јојард, Вишњић, Аникић (Јовин), С. Видић, С. Џамбас, Ј. Yамбас, Гајић, Н. Видић, Рончевић (Јовин).

ПРОЛЕТЕР: Вебер, М. Вуковић, Стевановић, Јеремић, Аyић, Папић, Р. Вукотић, Рашиован, Крстић, Човин.

Иако су Баношторци у Лок допутовали са десеторимом играча успели су да савалдају домаћина. Лочани су повели у 8., минуту преко Рончевића, али је Марко ВУковић изједначио резултат. Када је судија досудио пенал за госте који је искористио Човић било је јасно да Баношторци се неће предати. У наставку меча успели су да постигну још три поготка и славе.

Ж. М.

СиригОбилић 3:0 (2:0)

СИРИГ: Спортски центар Мика и Мишке, гледалаца: 200, судија: Јовановић (Нови Сад), стрелци: Косић у 24. и 37. и Васић у 89. минуту.

СИРИГ: Јоргић, Радосављевић, Танасић, Васић, Вукеља (Брежњак), Декић, Ружин (Вујановић), Косић, Радић (Станковић), Вулић, Којовић.

ОБИЛИЋ: Младеновић, Бојан Панић, Добрић, Ђукић, С. Панић, Скелеyић, Бошко Панић, М. Панић, Живанчев, Новаковић, Миланковић. Сирижани су рутински уписали победу, девету у низу, па сигурним кораком иду ка вишем рангу. Одиграли су колико је било потребно да оправдају улогу фаворита, а истакао се двоструки стрелац Милорад Косић. Коначан резултат, поставио је дефанзивац Душко Васић, пред крај меча.

М. Мен.

Сириг - Обилић 3:0, Сусек - Хајдук (Ч) 5:1, ОФК Хајдук - Железничар 3:4, Москва - Тител 4:2, Борац - Хајдук (Г) 3:2, Слога - Пролетер 2:5, Виноградар - Бачка 3:6, Ченеј - Милетић 0:1.

1. Сириг    23     21     0      2      85:5  63

2. Бачка    23     19     4      0      66:10        61

3. Сусек    23     19     0      4      98:15        57

4. Виноградар   23     13     4      6      72:36        43

5. Пролетер       23     12     4      7      53:42        40

6. Хајдук (Г)      23     12     3      8      38:33        39

7. Милетић        23     12     2      9      46:46        38

8. Железничар   23     11     4      8      41:28        37