ГРАДСКА ЛИГА НОВОГ САДА Ветерничани сигурни у Тителу

НОВИ САД: Ветерник је протеклог викенда славио у Тителу са чак 0:5.
lopta_u_mrezi_1

Тител - Ветерник 0:5 (0:0)

ТИТЕЛ: Спортски центар, гледалаца 200, судија С. Тепић (Шајкаш), стрелци: Н. Мркић у 51.Ђокић у 56.  Николић у 71. и 90. и Чавија 85. минуту.. Жути картони: Хуцки и Паунић (Тител), а Огњановић и Мркић (Ветерник).

ТИТЕЛ: Мајор 6, Паунић 6, Вуков 6, Фодор 6 (Ранђеловић), Јован Караташевски 6 (Марковић), Тркуља 6, Јованов 6, Бабић 6 (Милојковић), Куља 6, Хуцки 6 и Вучић 6.

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић 7, Пекез 6 (Гвозден), Огњановић 7, Ћалија 7, Турало 7, Ушћумлић 6, Ђокић 6, Вуковић (Сукара), Малиновић 7, Мркић 7 (Купрешки) и Николић 8.

У занимљивој игри, на крају смо видели пет голова у домаћој мрежи.

Првих 45 минута протекло је у изједначеној борби са неколико обостраних прилика.  А у наставку сусрета гости су заиграли нешто боље и већ у првим минутима другог полувремена преко Н. Мркића дошли до вођства.         Ж. М.

Железничар - Јединство 0:4 (0:2)

НОВИ САД: Игралиште Железничара, гледалаца 100, судија: Јевтић (Будисава), стелци: Савић у 39. и 43. Пињо у 51. и 87. минуту. Жути картони: Периновић, Милитиновић, Лаловић (Железничар), Бубњевић, Виторац (Јединство).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Блашћанин, Бајић, Поповић, Кнежевић, Стевановић, Ћетковић, Лаловић (Јовчић), Периновић, Милутиновић (Релић), Милојевић, Никшић (Радић).

ЈЕДИНСТВО: Полић, Зорић, Кезија, Р. Тепић (Јојкић), Савић, Виторац, Пињо, Милиновић, Бубњевић (Ђорђевић), Гаyић, Тепић.

Слабу партију момака тренера Владимира Ћетковића зналачки су користили гости предвођени расположеним и искусним стрелцем Здравком Савићем, који је у првом полувремену донео лепу предност. У наставку ју је потврдио головима Милош Пињо. Убедљивом поразу домаћина кумовао је слабим одбранама голман Алекса Блашћанин.        М. По.

Москва - Динамо 3:2 (2:1)

НОВИ САД: Игралише Црвене звезде, гледалаца 50, судија: Радиновић (Беочин), стрелци: Шипка у 12. Митровчан у 35. Лековић у 49. за Москву, а В. Митрић у 37. и Кузмановић у 78. минуту за Динамо. Жути картони: Младеновић, Лато (Москва), Сабо (Динамо).

МОСКВА: Пелегрин, Комазец, Божић, Лато, Томић, Черњак, Милосављевић (Ковач), Тот, Лековић, Шипка (Младеновић), Митровчан.

ДИНАМО: Кнежевић, Сабо, С. Мишкић (Бикицки), Милошевић, Лечић (Ковачевић), Слокар (Кузмановић), Здравковић, Учур, Си. Мишкић, Илић, В. Митрић.

Дерби зачеља припао је екипи Москве. Одлично су домаћи отворили меч и већ у 12. минуту Шипка је савладао Кнежевића. Да се резултат повећа потрудио се Лука Митровчан.

Резултатску неизвесност, смањењем резултата унео је Велибор Митрић, па се на одмор отишло голом предности за домаћина. На почетку другог полувремена Павле Лековић је увећао предност, да би Дамјан Кузмановић унео голом резултатску неизвесност, али то је било све па су бодови остали домаћину.

М. По.

Ченеј - Обилић 3:1 (2:0)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца 50, судија: Ђурић (Будисава), стрелци: Ћурчић у 18. Мијавец у 37. Н. Лукић у 48. за Ченеј, а Добрић у 86. минуту (из пенала) за Обилић.

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић, Д. Драгин, Проле, М. Лукић, Милошев (Н. Драгин), Стојковић, Вилотијевић (Милић), Мијавец, Ковачевић (Ћалија), У. Лукић.

ОБИЛИЋ: Младеновић, Јовановић (Бој. Панић), С. Панић7, Ј. Панић, Д. Добрић, С. Добрић, Вукотић, Ћурчић, Ђукић (М. Панић), Лазарчев (Бош. Панић), Милутинов.

Екипа Ченеја стигла је до заслужене победе. Поготово су импресивно деловали у првом полувремену када су постигли два гола. Мрежу гостију након ударца са угла начео је Ћурчић. И други гол домаћи су постигли након прекида, слободан ударац је извео Ковачевић, а Мијавец је надвисио одбрану.

На почетку другог полувремена екипа Ченеја је успела да повећа резултат а стрелац је био Немања Лукић. Почасни гол дала је екипа Обилића у финишу утакмице након корнера лопта је у руку погодила Немању Лукића, а сигуран са пеналтика је био Стеван Добрић.

М. По.

Борац - Футог 1:6 (0:2)

РАКОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца око 50, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелци: Карин у 73. за Борац, Миловац у 3. и 8. Чепић у 50. 60. и 74. Бероња у 84. минуту за Футог. Црвени картон: Карин (Борац).

БОРАЦ: Димитријевић 6, О. Јовановић 6, Јунг 6, Хаyић 6, Перић 6, Шијачки 5, Недељковић 5, Томић 6 (Карановић 5), Миљковић 5 (Тинтар 5), М. Јовановић 5 (Бурсаћ), Карин 6.

ФУТОГ: Жунић 7, Брачанин 7 (Шобот 6), М. Бероња 7, Костић 7, Ардалић 7, Сакач 7, Швоња 8, Чепић 9, Миловац 9, Сирар 7 (Стелкић 6), Мих. Бероња 7.

Фудбалери Футога предвођени искусним и провереним играчем Зораном Миловцем без већих напора савладали су млади тим Борца. Треба истаћи троструког стрелца Душана Чепића који је знао да казни сваку грешку одбране домаћина. Такође заслужује да буде истакнут млади голман Борца Алекса Димитријевић који је свој тим спасио још већег пораза, мада се ради о дечаку само са седамнаест година.

Д. Обреновић

Б. Старчевић

Железничар - Јединство 0:4, Тител - Ветерник 0:5, Борац - Футог 1:6, Москва - Динамо 3:2, Хајдук - Бачка 0:3, Ченеј - Обилић 3:1. Слободни су били Виноградар и Сусек.