Градска лига Новог Сада: Дерби Раковчанима

​​​​​​​Борац - Пролетер 1:0 (0:0)
fudbalska lopta

РАКОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелац: Војиновић у 73. минуту. Жути картони: Јовановић, Хаџић (Борац), Кирти (Пролетер). Црвени картон: Томић (Борац).

БОРАЦ: Иванишевић 7, Јовановић 7, Перић 8, Хаџић 8 (Јунг), Маричић 8, Кукурузовић 8, Шевић 7 (Недељковић 6), Бајић 7, Томић 7, Војновић 8 (Васиљевић), Бакош 7.

ПРОЛЕТЕР: Симић 7, Вукотић 6 (Миладиновић 6), Јеремић 7, Пролић 7, Аџић 7, Бабић 7, Кирти 7, Тривунџић 7, Малешевић 7, Н. Крстић 6 (С. Крстић 6), Човић 7.

Фудбалери Борца надиграли су директног ривала у бореби за сам врх табеле екипу Пролетера из Баноштра. Приказан је врло добар фудбар, јер већина играча потичу из школе Цемента. Гол одлуке постигао је најбољи играч утакмице Војновић у 73. минуту са преко 20 метара. Победа Борца има још већу вредност јер су последњих 15 минута играли са играчем мање, јер је искључен Томић.

Б. Старчевић

Железничар - Милетић 2:2 (2:1)

НОВИ САД: Игралиште Железничара, гледалаца 100, судија: Радиновић (Беочин), стрелци: Срдановић у 3. и 18. за Железничар, а Голић у 27. Павков у 90. минуту за Милетић. Жути картони: Срдановић, Мићић, Ђорђијески (Железничар), Суботин, Јанковић (Милетић).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Пелегрин 5, Цвијић 7, Лато 6, Мићић 7, Бајић 7, Стевановић 7, Лаловић 7, Ђорђијески 7, Милутиновић 8, Срдановић 8 (Дењндић 6), Баљинца 8.

МИЛЕТИЋ: Славнић 6, Јанковић 6, Рогић 7, Павков 8, Бањац (Тривуновић 7), Голић 8 (Павловић 7), П. Тривуновић 7, Калаковић 6, Бјелић 6, Суботин 8.

Иако су домаћи у меч ушли без четворице стандардних играча у првих 20. минута имали су два гола предности. Чинило се у тим тренуцима да ће екипа из Мошорина на крају меч напустити погнутих глава. Међутим, домаћи су пропустили предност и на крају су морали да се задовоље само бодом. Мрежу Милетића начео је Срдановић, а исти играч је 15 минута касније по други пут био неумољив. Поклон лопту голмана Пелегрина на прави начин искористио је Голић па се на одмор отишло само са голом предношћу.

У наставку домаћи су два пута оштро приговарали на неодлучног судије Радиновића када је из само њему знаних разлога поништио гол Милутиновићу. Када је Баљинцу са леђа оборио Родић, што је сигурно утицало на коначан епилог. Како то обично бива гости су из прикрајка вребали шансу и у последњем минуту преко Павкова успели да поравнају резултат. У судијској надокнади поново је Радиновић оштетио домаћина.

М. По.

Хајдук - Виноградар 0:1 (0:1)

ГАРДИНОВЦИ: Игралиште Хајдука, гледалаца 100, судија Елесин (Нови Сад), стрелац: Поповић у 37 минуту. Жути картон: Ербез (Виноградар), црвени картон Радаковић (Хајдук).

ХАЈДУК: Јосимов 6, Дистл 6 (Јовчић), Ј. Радаковић 6, Б. Илић 6, Ракић 6, Миленковић 6, Цветковић 6, Јовановић 6, Тошић 6, М. Илић 6, Стојановић 6 (Д. Смиљанић).

ВИНОГРАДАР: Елез 7, Поповић 7, Јовановић 6, Драгутиновић 6, Ербез 6, Газивода 6, Сладић 6, Ћелић 7, Самарџић 6, Предојевић 6 (Бјелобаба), Арсенијевић 6.

Ж. М.

Обилић - Сусек 2:4 (1:1)

ВИЛОВО: Игралиште Обилића, гледалаца 50, судија: Станић (Будисава), стрелци: Милутинов у 21. и 79. за Обилић, а Бакош у 14, Дражић 64, Месарош 67. и Вукмировић 72. минуту за Сусек. Жути картони: Д. Добрић и С. Добрић (Обилић), Шодић (Сусек).

ОБИЛИЋ: Д. Добрић 5, Ћурчић 6, Влаовић 6, Љ Панић 6, Миланковић 6, С. Добрић 6, Вукотић 6, И. Панић 6, Ђурковић 6 (В. Панић), Б. Панић 6, Милутинов 7.

СУСЕК: Сакан 7, Шовљански 6, Дрмаку 6, Старчевић 6, Рапић 5, Шодић 6, Месарош 7, Бакош 8, Поднар 6 (Вукмировић 7), Дражић 7, Лукаја 6.

Ж. М.

Тител - Јединство (Г) 0:2 (0:1)

ТИТЕЛ: Игралиште Титела,  судија Шарић (Шајкаш), гледалаца 150, Стрелци:Ћирко ( аутогол) у 17. и Ђурђевић у 49. минуту. Жути картони: Ружин (Тител) Зорић, Ковачевић.

ТИТЕЛ: Мајор 8 , Ћирко 7, Ђаковић 7 ( Н. Караташевски, Тркуља 7, Павловић 7, Јованов 7, Бабић 8, Ј. Караташевски7, Милојковић 7, Ружин 7, Дивнић 6 (Синани) 7.

ЈЕДИНСТВО: Калајџић 8, Кезија 7, Зорић 7, Драгољевић 7, Зукић 8, Ковачевић 7, Ђурђевић 8 (Лукић), Малиновић 7, Самарџић 7, Бубњевић 7, Тепић 7 ( Ђорђевић)

Домаћини су почели одлично имали су две прилике преко Ђаковића, а потом и Ружина. Гости су повели после брзог напада и мајсторије Зукића. У покушају да избије лопту Ћирко је погодио своју мрежу.

Гости су повећали вођство после прве шансе у другом полувремену голом Ђурђевића који је био сам испред одличног Мајора. Домаћин је кренуо на све или ништа и у таквој отвореној игри имали су још неколико прилика али слаба концентрација у завршници напада и одлични голман Калајџић су допринели да се резултат не промени.

Ж. Марковић

Обилић - Сусек 2:4, Динамо - Сланобарац 8:0, Тител - Јединство (Г) 0:2, Железничар - Милетић 2:2, Борац - Пролетер 1:0, Слога - Москва 1:1, Хајдук - Виноградар 0:1. Слободан је био: Ченеј.

1. Јединство (Г)  11     10     0      1      35:9  30

2. Борац               11     9      1      1      30:6  28

3. Сусек               11     8      2      1      46:10        26

4. Милетић          12     6      4      2      31:29        22

5. Пролетер        12     6      2      4      40:14        20

6. Железничар    11     5      5      1      17:10        20

7. Хајдук              11     5      0      6      26:15        15

8. Виноградар    11     4      3      4      28:21        15