Градска лига Новог Сада: И Бегечани у вишем рангу

​​​​​​​Бачка - Динамо 13:1 (5:1)
fudbalska lopta

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалаца 150, судија: Полић (Нови Сад), стрелци: Леђанац у 17. 19. 66. 76. и 80. Павлов у 25. 58. и 60. Пашћан у 35. и 42. Милић у 71. Слепчев у 73. и Мајторовић у 89. за Бачку, а Сабо у 22. минуту за Динамо.

БАЧКА: Штрбац, Мајсторовић, Слепчев, Милић, Танцик, Црепуља, Пашћан (Станишић), Инђић, Леђанац, Лињачки, Павлов.

ДИНАМО: Савић, Слокар, Бикицки, Учур, Ковачевић, Си. Мишкић, Ст. Мишкић, Сабо, Миловац, Кузмановић, Вагић.

Најубедљивијом победом овога пролећа Бегечани су под вођством тренера Мирка Лукића и агилне управе након 40. година се пласирали у Новосадску лигу. Дуго су били лидери, али су у финишу препустили прво место, али је и трећа позиција била довољна за виши ранг. Расположен за игру био је Леђанац, чак пет пута се уписао у стрелце. У стопу га је пратио Павлов који је три пута пронашао пут ка мрежи. Нешто слабији учинак имао је Пашћан, постигао је „само” два гола, а до краја утакмице за убедљиву победу потрудили су се још Милић, Слепчев и Мајсторовић. Срчана екипа из Будисаве успела је у првом делу голом Сабоа да постигне почасни погодак.

М. По.

Ченеј - Футог 2:6 (0:2)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца 100, судија: Кукуда (Петроварадин), стрелци: Чортан у 73. и Драгин у 90. за Ченеј, а Чепић у 18. и 60. Сирар у 35. и 47. Шобот у 65. и 75. минуту за Футог. Жути картони: У. Лукић (Ченеј), Брнбота, Ардалић (Футог).

ЧЕНЕЈ: Рогић, Ћурчић, Ковачевић, Проле (Радосављевић), Вилотијевић, Н. Лукић, Стојковић, Божић (Паулињи), У. Лукић, Драгин, Чортан.

ФУТОГ: Жилић, Брнбота, Бероња, Карановић, Ардалић, Сакач, Косић (Кресоја), Барачанин, Чепић (Шобот), Миловац (Тополић), Сирар.

Експресно су се Футожани предвођени тренером Гораном Малиновићем вратили у Новосадску лигу. Снагу најефикасније екипе у Лиги на својој кожу осетила је и екипа Ченеја. Серију голова отворио је Душан Чепић, а до полувремена се и Сирар уписао у стрелце. Исти играч је у наставку повећао резултат, а после њега неумољив за Рогића је био по други пут Чепић. Домаћин је успео голом Чортана да смањи резултат. Резервиста Шобот, постигао је два гола за пола туцета у мрежи домаћина који су у последњем минуту регуларног дела голом Драгина само ублажили пораз.

М. По.

Јединство - Тител 3:1 (2:0)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судије: Јоргић (Нови Сад) и Ивановић, Нови Сад), стрелци: Зукић у 2. Тепић у 21. Бубњевић у 88. минуту за Јединство, а Куља у 49. минуту за Тител. Жути картони: Пињо, Голић (Јединство), Тркуља (Тител).

ЈЕДИНСТВО: Р. Тепић, Зорић, Кезија, Ђорђевић (Недић), Ковачевић (Лукић), Пињо, Голић, Малиновић, Бубњевић, М. Тепић, Зукић.

ТИТЕЛ: Мајор, Маринковић, Ћирка, Фодор (Ђорђевић), Герингер, Милојковић, Јованов, Бабић, Куља, Караташевски, Тркуља.

Одличне пролећне игре момака тренера Мирослава Лолића нису биле довољне да екипа из Госпођинаца обезбеди виши ранг. Заузели су четврто место. На почетку меча искусни Зукић довео је домаће у вођство, да би Тепић другим голом само потврдио надмоћну игру. У наставку је на почетку другог полувремена Куља успео да савлада Тепића и донесе резултатску неизвесност. Наде гостију да ће барем покушати да дођу до ремија голом је „утихнуо” Бубњевић, па су на крају домаћи се победом опростили од успешног пролећа.

М. По.

Борац - Виноградар 3:3 (1:1)

РАКОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца око 100, судија: Миленковић (Футог), стрелци: Војиновић у 23. и 90. Новаковић у 80. за Борац, а Брљак у 39. Арсенијевић у 69. и Бјелобаба у 76. минуту за Виноградар. Жути картони: Арсенијевић (Виноградар).

БОРАЦ: Вебер 6, Новаковић 7, Перић 7, Хаџић 7, Маричић 7, Јунг 7, М. Јовановић 7, Томић 7, Шијачки 6 (Маравић 6), Карин 6, Војновић 8.

ВИНОГРАДАР: Елез 6, Поповић 7, Гаврић 7, Драгутиновић 7, Веселица 7, Челић 7, Крстић 6, Арсенијевић 8, Милосављевић 6 (Бјелобаба 7), Брљак 8, Драгојевић 6 (Томов 6).

Лединчани су се представили у одличном издању и имало вођство од два гола. И када се понадали да сва три бода носе кући, долази до опуштања што користе домаћи играчи, да би на крају утакмице у 90. минуту поравнали резултат преко Војновића.

Д. Об. – Б. Ст.

Јединство - Тител 3:1, Борац - Виноградаар 3:3, Хајдук - Ветерник 2:3, Ченеј - Футог 2:6, Обилић - Сусек 1:4, Бачка - Динамо 13:1. Слободне екипе: Железничар и Москва.

1. Фугот    26     22     2      2      110:19       68

2. Ветерник       26     20     3      3      87:26        63

3. Бачка    26     19     3      4      90:30        60

4. Сусек    26     18     2      6      68:30        56

5. Јединство      26     17     3      6      85:31        54

6. Виноградар    26     11     9      6      48:45        42

7. Железнич.     26     10     5      11     59:48        35

8. Тител    26     9      4      13     52:56        31