Градска лига Новог Сада: Фуриозни Футожани

Бачка - Футог 0:5 (0:2)
lopta_u_mrezi_1

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалаца 300, судија: Јефтић (Будисава), стрелци: Миловац у 6. и 54. Ардалић у 24. Чепић у 51. и А. Косић у 84. минуту.

БАЧКА: Штрбац, Мајсторовић, Слепчев, Глишић, Танцик, Црепуља, Пашћан, Милић (Станишић), Гелић (Дугајлић), Латиновић, Инђић.

ФУТОГ: Савковић, Г. Косић, Ардалић, Сакач (Мир. Бероња), А. Косић, Швоња, Тепић, Миловац (Тополић), Сирар (Барачанин), Вуканац, Латиновић.

У дербију Градска лиге који је привукао доста гледалаца екипа тренера Горана Малиновића доказала је да је најбоља у овом рангу. У фер и коректном мечу Футожани су, предвођени Миловцем и осталим играчима већ у уводним минутима стигли до вођства голом Зорана Миловца. И у овом мечу Латиновић је показао да су његови аути пола гола, јер је убацио лопту у шеснаестерац домаћих где се нашао Ардалић  и погодио мрежу. И у наставку су доминирали гости. Чепић је лепим голом повећао резултат, а расположени Миловац је својим другим голом наговестио убедљиву победу. До краја меча „за петарду” се потрудио Александар Косић, па су гости испраћени аплаузима коректне и објективне публике у Бегечу.

М. По.

Динамо - Сусек 0:6 (0:2)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, гледалаца 100, судија: Живовић (Нови Сад), стрелци: Лукаја у 18. 44. и 55. Здравковић у 61. (аутогол), Месарош у 78. Дражић у 82. минуту. Жути картон: Стојановић (Сусек).

ДИНАМО: Савић, Сте. Мишкић, Ковачевић (Бикицки), Лојаница (Перић), Миладиновић, Учур, Здравковић, Стр. Мишкић, Си. Мишкић, Митрић (Вагић), Слокар.

СУСЕК: Станојевић, Идризи, С. Нићетић, Лаловић, Јеремић, Ђ. Нићетић, Месарош, Старчевић, Боднар, Дражић, Лукаја.

Гости из Сусека убедљивим резултатом савладали су екипу из Будисаве. Расположен за игру и давање голова био је најбољи стрелац Раде Лукаја. Довео је Сусечане у вођство, а другим голом до одмора је повећао резултат. Исти играч је и у наставку био неумољив. Неколико минута касније у сопствену мрежу лопту је послао Здравковић. Имали су домаћи прилику да барем постигну почасни гол, али је Станојевић отклонио опасност. До краја меча Милан Месарош, а потом и Никола Дражић потрудили су се да у мрежи Динама се нађе пола туцета.

М. По.

Москва - Виноградар 1:1 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Пантић (Нови Сад), стрелци: Комазец у 90. (из пенала) за Москву, а Ербез у 50. минуту за Виноградар. Жути картон: Буквић (Виноградар). Црвени картон: тренер Москве Станисављевић.

МОСКВА: Божић, Миљевић, Човић (Бериша), Пећанац, Комазец, Лековић, Томић, Греку (Лимони), Тот, Лато (Бургић), Микан.

ВИНОГРАДАР: Елез, Поповић, Томов, Веселица, Ербез, Буквић, Сладић, Брљак, Челић, Крстић.

Гости из Лединаца стигли су у Нови Сад са само деветорицом играча, а у 20. минуту им се придружио и Сладић. Домаћи бројчано јачи имали су теренску иницијативу, нападали су, али је голман Никола Елез успео да отклони опасност. У наставку су гости срећно успели да поведу, ударац из угла и упућена лопта стигла је до Бранимира Ербеза који је упутио ударац, а лопта је на путу ка голу погодила голмана и неког из одбране домаћих и завршила у мрежи. Чинило се да ће Лединчани предвођени капитеном Владимиром Буквићем успети да однесу цео плен. У последњем минуту на убачену лопту у казнени простор стартовао је Лековић, био је одгурнут па је судија Алекса Пантић показао на белу тачку. За реализацију се потрудио Марко Комазец.

М. По.

Јединство - Борац 4:2, Москва - Виноградар 1:1, Хајдук - Железничар 0:0, Обилић - Втерник 0:2, Бачка - Футог 0:5, Динамо - Сусек 0:6. Слободне су биле  екипе: Титела и Ченеја.

 1. Футог            24     20     2      2      94:16        62

 2. Ветерник      24     18     3      3      75:24        57

 3. Бачка            24     18     3      3      74:25        57

 4. Сусек            24     16     2      6      60:26        50

 5. Јединство     24     15     3      6      74:30        48

 6. Виноградар  25     11     8      6      45:42        41

 7. Железничар 25     9      5      11     56:47        32

 8. Тител            24     8      4      12     48:52        28