Новосадска лига: Сирижани намучили лидера

​​​​​​​Младост - Сириг 2:1 (1:1)
mladost-sirig sansa malidzana

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија: Јелена Трнинић (Футог). Стрелци: Попин у 10. и Батинић у 52. за Младост, а Радовановић у 12. минуту за Сириг.

МЛАДОСТ: Слијепчевић 7, Батинић 7, Станишић 7, Бараћ 7, Гаћеша 7 (Малиџан 7), Мијић 7 (Јанић 7), Зорић 7, Ренић 7 (Вучковић 7), Попин 7, Каурин 7, Стајић 7.

СИРИГ: Јовановић 8, Грујичић 7, Мисин 6 (Јелић 7), Петровић 6, Мишчевић 7, Дражић 7, Радовановић 7 (Ферати 6), Нешић 7, Миловановић 7, Вујановић 7, Брежњак 7.

Растерећени гости из Сирига намучили су лидера Новосадске лиге. Искусни Попин у 10. минуту лобовао је голмана Сирижана и довео Младост у вођство. У истом минуту гости су пропустили одличну шансу за изједначење. Слијепчевић је одбранио ударац Миловановића са неколико метара, а на одбијену лопту натрчао је Нешић, али је уместо мреже погодио стативу. Минут касније Радовановић је лепо прошао по левој страни и неометан погодио за изједначење. У 52. минуту Ренић је набацио са леве стране, Батинић је код друге стативе главом погодио доњи десни угао. До краја утакмице голман гостију Јовановић одличним интервенцијама спасао је сирижане од убедљивијег пораза.

Д. Иванић

Шајкаш - Бачка 4:0 (2:0)

КОВИЉ: Игралиште на Ади, гледалаца 200, судија: Митровић (Нови Сад). Стрелци: Ј. Вујовић у 15. (аутогол) Играчев у 37. 53. и 57. минуту.

ШАЈКАШ: Петковић, М. Карас, Заов, Граорац, Гојков, Маљурић (Шегуљски), Котуљач (Павков), Д. Карас, Играчев, Живанов (Малешевић), Панић.

БАЧКА: Лишић (Бајт), Др. Тривуновић, М. Марковић, Јелић (Калајџић), Ј. Вујовић, С. Вујовић, Петровић, Рогић, О.Марковић (С. Тривуновић), Гелић, Солдат.

Силно мотивисан домаћин од првог минута кренуо је у офанзиву. Оно што у првих петнаестак минута није успело нападачима Шајкаша урадио је након оштрог центаршута Јанко Вујовић пославши лопту у сопствену мрежу. Након вођства разиграо се Живан Играчев и до краја успео да постигне три гола за убедљиву победу домаћина.

Екипа из Ђурђева имала је прилике да барем постигне почасни гол. Код резултата 1:0 за домаћина Карас је неспретно одреаговао на центаршут али је лопта погодила стативу и одбила се у поље. У финишу утакмице и ударац Гелића завршио је у оквиру гола.

М. По.

Индекс - Фрушкогорски партизан 2:1 (1:1)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца 100, судија: Тепић (Шајкаш). Стрелци: Вукашиновић у 18. и 61. за Индекс, а Клинцов у 15. минуту за Фрушкогорски партизан. Жути картони: Бањац, Нађ (Индекс), а Макивић, Рогановић (Фрушкогорски партизан). Црвени картон: Рогановић (Фр. Партизан).

ИНДЕКС: Поповић 7, Кисић 7, Ковачевић 8, Р. Кнежевић 7, Сендерак 7, Б. Кнежевић 7, Звекан 7 (Салић), Нађ 7, Бањац 7 (Стојановић 7), Вукашиновић 9, Остојић 7 (Варга 7).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин 7, Булатовић 7, Рогановић 7, Макивић 7, Клинцов 7, М. Бабић 7, Девић 7, Дулић 6, Подрашчанин 7, А. Бабић 6, Кантар 7.

Наставила је екипа Индекса да осваја бодове код куће. И ову утакмицу су одиграли офанзивно и нападачки. Међутим, први су се радовали Буковчани. После центаршута из ударца са угла Мирослав Клинцов је био највиши у скоку и мрежа талентованог Реље Поповића се затресла. Није дуго трајала радост гостију јер су студенти предвођени расположеним Владимиром Вукашиновићем након три минута успели да изједначе резултат.

И у другом делу су домаћи наставили да опседају гол Вулина. Труд момака трнера Зорана Грујића се исплатио. Владимир Вукашиновић се  најбоље снашао у шеснаестерцу гостију и маниром расног стрелца савладао голмана гостију.

М. Ковачевић

Фрушкогорац - Нови Сад 1:5 (0:3)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 200, судија: Гњатовић (Нови Сад). Стрелци: Јевтић у 85. за Фрушкогорац, а Кременовић у 11. Симић у 18. Миловановић у 29. и Росић у 47. и 90. минуту за Нови Сад. Жути картони: Глишић (Фрушкогорац), а Симић, Миловановић (Нови Сад).

ФРУШКОГОРАЦ: Лалић, Караћ, Старовлах, Перовић, Малешевић, Поповић, Јевтић, Глишић, Лукић (Вуковић), Пећић, Цветковић (Баба).

НОВИ САД: Ромић, Стакић, Попадић, Вујић, Кременовић, Сувајџић (Дармановић), Игњић, Симић (Ковачевић), Росић, Миловановић, Јовановић (Ђилас).

Високим летом и убедљивом победом у Сремској Каменици „канаринцима” је надомак баража. Већ у 11. минуту талентовани Бојан Кременовић убацио се у казнени простор и ударцем савладао Слободана Лалића. До полувремена се мрежа домаћина још два пута зањихала уз стрелце Александра Симића и Виктора Миловановића.

У наставку је најбољи стрелац Новог Сада Срђан Росић повећао резултат. Успели су домаћи голом Милојка Јевтића да постигну почасни погодак да би одличну ефикасну игру другим голом зачинио Срђан Росић.

М. По.

ТСКСлавија 7:1 (3:1)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 400, судија: Кампић (Нови Сад), стрелци: Ђукић у 17. и 39, Зечевић (из пенала) у 30, Блануша у 68, Недељковић у 63, 65. и 82. за ТСК, Галић у 18. минуту за Славију, жути картони: Лукић, Недељковић (ТСК), Грујић, Убипарип (Славија).

ТСК: Доведан 7, Ристић 8, Брежњак 8, Дринић 7, Варга 7, Лукић 8, Павловић 7 (Недељковић 9), Ђукић 8,5, Росић 8 (Блануша 7,5), Пантош 7, Зечевић 8,5 (Радонић - ).

СЛАВИЈА: Чавић 5,5, Вучковић 5,5 (Војновић - ), Глигорић 5,5, Галић 6,5, Радаковић 5,5 (Оташевић 5,5), Жакула 5,5, Грујић 6, Окиљевић 7, Ждеро 5,5, Убипарип 6,5 (Павићевић - ), Димитров 5,5. Темеринци не одустају од првог места и директног пласмана у виши ранг. После слободњака Росића и асистенције Зечевића, браву Новосађана, откључао је Горан Ђукић. Корнер је извео Лука Убипарип, а ударцем главом резултат је минут касније изједначио Данијел Галић.

То је покренуло фаворизоване Темеринце, у казненом простору је оборен запажени Марко Росић, док је искусни Ненад Зечевић био сигуран реализатор најстроже казне. Горан Ђукић је постигао други гол, захваљујући акцији Зечевића и капитена Варге.

Наставак је обележио сјајни Марко Недељковић, као од шале је уписао хет-трик, а „омрсио” се и Дејан Блануша, пошто је Борис Брежњак протутњао по левој страни и заврнуо лопту у казнени простор.

М. Менићанин

Петроварадин - Јединство 0:1 (0:0)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 100, судија: Ивановић (Нови Сад). Стрелац: Пекић у 60. минуту. Жути картони: Кокановић, Гардиновачки, Момчилов, Шарац (Петроварадин), а Пекић, Радин, Ђекић, Стојановић (Јединство).

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан, Сурдучки (Дорословачки), Татић, Лазаревић, Момчилов, Торбица, Гардиновачки, Павлов (Шимулија), Кокановић, Иконић (Шавија), Шарац.

ЈЕДИНСТВО: Костуранов, Берић, Стаменковић, Гаџић, Пекић, Митровић (Стојановић), Ђекић, Родић, Китић (Вучићевић), Стричевић (Радин), Шодић.

Пружила је екипа Петроварадина жесток отпор најбољој екипи овога пролећа. Први део одвијао се између два шеснаестерца уз по две прилике на обе стране. У наставку су Руменчани појачали ритам што им се исплатило голом Пекића. Након гужве у казненом простору најбољи стрелац гостију прецизним ударцем пронашао је пут ка мрежи. Што се на крају испоставило да је био гол вредан нове тројке. Покушавали су домаћи да стигну барем до бода али је чврста одбрана на челу са Родићем успела да осујети нападе.

М. По.

ЖСК - Омладинац 2:3 (1:2)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а, гледалаца око 100. Судија: Драгољевић (Бачки Јарак). Стрелци: Нинковић 39.  и Клисара 70. (из пенала) за ЖСК, а Ђуричић 23. Томчић 41. и Ђурић 58. минуту за Омладинац. Жути картони: Ћирин, Каурин, Дамјановић (ЖСК).

ЖСК: Савановић, Марић, Ћирин, Марков (Топић), Танасић, Џамбас, Богданов, Дамјановић, Нинковић, Клисара, Каурин.

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Савић, Томчић, Мирковић, Вујичић, Макарић, Максимовић (Пердух), Стојановић (Јовановић), Ђурић, С. Филиповић, Ђуричић (Б. Филиповић).

Жабаљци су разочарали пруживши најслабију игру овог пролећа на свом терену, што су знали стрпљиви и дисциплиновани гости из Степановићева да искористе и стигну до заслужене победе и изузетно важних бодова у борби за опстанак у лиги. Фудбалери Омладинца контролисали су игру током целе утакмице и нису дозволили домаћим играчима да стигну бар до нерешеног исхода.

П. Бундало

Индекс - Фрушкогорски. партизан 2:1, ЖСК - Омладинац 2:3, Шајкаш - Бачка 4:0, Петроварадин - Јединство 0:1, Фрушкогорац - РФК Нови Сад 1:5, Младост - Сириг 2:1, ТСК - Славија 7:1. Екипа Милетића је била слободна.

1. Младост            26     18     7      1      70:25        61

2. ТСК                    26     18     6      2      57:23        60

3. РФК НС             26     16     6      4      61:22        54

4. Јединство         26     14     7      5      59:25        49

5. Фр. партизан    27     14     3      10     58:36        45

6. Индекс              27     10     9      8      37:23        39

7. ЖСК                   26     10     4      12     48:53        34

8. Сириг                 26     9      5      12     33:43        32