Новосадска лига: Голман Слијепчевић донео бод

Екипа Младости је у комшијском дербију захваљујући одбранама Алексе Слијепчевића и уз пуно среће успела да остане непоражена.
Novi Sad-Mladost/D. Ivanic

Нови Сад – Младост 1:1 (1:1)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 600. Судија :  Стојић (Нови Сад). Стрелци: Игњић у 15. за Нови Сад, а Ренић у 23. минуту за Младост. Жути картони: Попадић, Илић, Сувајyић (Нови Сад).Л.Слијепчевић, Јанић, Батинић, Живојнов (Младост).

НОВИ САД: Ромић 6, Стакић 6,5 (Вујић 7), Попадић 7, Илић 7, Кременовић 7,5, Игњић 7 Сувајyић 7, Симић 6, Росић 7, Миловановић 7, Спиридоновић 7 (Јовановић 7).

МЛАДОСТ: А.Слијепчевић 8, Стајић 6, Л. Слијепчевић 7, Јанић 7, Гаћеша 7, Мијић 7, Зорић 7 (Вучковић -), Ренић 7, Попин 6, Каурин 6 (Батинић -), Вучић 6 (Живојнов 6).

По приказаном  и шансама момци тренера Дејана Вулетића могу само да жале за промашајима.  По једном су погодили стативу -  Игњић, пречку - Росић,  а у надокнади времена је Симићев ударац са беле тачке одбранио Слијепчевић. И гости су на почетку меча имали лепу прилику, али је Попин са само три метра погодио оквир гола. Успели су „канаринци“ да дођу до предности након продора Росића  Игњић је био неумољив.  Гости су изједначили резултат из слободног ударца. Марко Ренић је шутирао, а Ромић је неспретном интервенцијом „кумовао“ да се лопта нађе у мрежи. Све до самог финиша игра се одвијала између два шеснаестерца а онда је у последњем минуту са само седам метара Срђан Росић уздрмао оквир гола.

М. Поповић

Бачка - Петроварадин 2:4 (0:0)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија: Вукчевић (Нови Сад). Стрелци: Рогић у 85. и 86. за Бачку, а Кокановић у 65. (из пенала) и 79. Николић у 74. и Гардиновачки у 85. минуту за Петроварадин.

БАЧКА: Бајт, С. Тривуновић, Малић, Дејановић, Ј. Вујовић, С. Вујовић, Марковић, Јелић, Ђурић, Рогић, Јанковић.

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан, Татић, Лазаревић, Торбица, Сурдучки, Мудрић, Кокановић, Николић, Павлов, Гардиновачки (Васић), Дорословачки.

Комбиновани састав Ђурђевчана како-тако држао се у првом полувремену, успевао је да се одбрани налетима гостију којима је овај меч био веома битан за опстанак. У наставку је, након оправдано досуђеног казненог ударца, Игор Кокановић довео екипу Петровардина у вођство. Нико у тим тренуцима није очекивао да ће гости наставити у правом ритму и да ће  до 85. минута постићи чак четири гола, имати велику предност. Успео је Милан Рогић са два гола да ублажи пораз.

М. По.

Фрушкогорски партизан – Милетић 6:0 (прекинуто у 22. минуту)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 100, судија: Тамара Лазаревски (Нови Сад). Стрелци: Клинцов у 7 и 14, Рогановић у 12. и 18, Кантар у 15. и А. Бабић у 17. минуту.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Јовић, Булатовић, Рогановић, Макивић, Клинцов, М. Бабић, В. Девић, Дулић, А. Бабић, Подрашчанин, Кантар.

МИЛЕТИЋ: Славнић, Павловић, Галић, Рогић, Бањац, Тривуновић, Станковић.

Буковчани су лагано постигли шест голова, јер гости из Мошорина дошли су са само седам играча. То је било довољно да утакмица почне. Међутим, у 22. минуту повредио се Милан Павловић и судија Тамара Лазаревски одсвирала је крај.

М. Павловић

Јединство - Фрушкогорац 4:0 (1:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 200, судија: Тепић (Шајкаш). Стрелци: Стојановић у 13. Пекић у 63. 72. и 75. минуту (из пенала). Жути картони: Баба и Лалић (Фрушкогорац).

ЈЕДИНСТВО: Костуранов, Берић, Станар, Стојановић, Радин, Марић (Китић), Гаyић (Бакић), Пекић, Митровић (Стаменковић), Родић, Шодић.

ФРУШКОГОРАЦ: Лалић, Караћ, Старовлах, Перовић, Мајкић (Јокић), Поповић, Јевтић (Младеновић), Баба, Цветковић, Лукић, Бркљача (Пећић).

Наставила је екипе Јединства серију победа овога пролећа. У игри момака тренера Владимира Шпоње осетио се умор од нон стоп играња и претходна два дербија који су решили у своју корист. И у таквој игри успели су да голом Николе Стојановића на одмор оду са голом предности.

У наставку је улазак Китића и Стаменковића био иницијална капсила за остале играче да прикажу игру којом су рушили ривале. Поготово се головима разиграо Јован Пекић. Најпре је повећао резултат, па онда се по други пут уписује у стрелце. До краја меча исти играч успео је са беле тачке да по трећи пут савлада немоћног Слободана Лалића.

М. По.

Сириг – ТСК 0:1 (0:1)

СИРИГ: Спортски центар Препород, гледалаца: 500, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелац: Зечевић у 2. минуту, жути картони: Наранчић, Дражић, Радовановић, Декић, Јелић (Сириг), Ристић, Милосављевић, Пуповац (ТСК), црвени картон: Наранчић (Сириг) у 86. минуту.

СИРИГ: Мишчевић 7, Грујичић 6 (Ферати 6), Јелић 7, Васић 7, Наранчић 6, Дражић 8, Радовановић 7, Декић 7, Новаковић 6 (Миловановић - ), Вујановић 7, Папак 7 (Мисини - ).

ТСК: Доведан 7, Ристић 7, Брежњак 7, Дринић 7, Милосављевић 8, Лукић 8, Косић 7 (Пантош 7), Ђукић 7, Павловић 6 (Николић - ), Пуповац 7, Зечевић 8 (Блануша - ). Леп амбијент у општинском дербију, око 500 гледалаца, видело је жесток окршај старих ривала. Исходом су задовољнији Темеринци, одиграли су мудро и стрпљиво и уз реми лидера Младости, закували борбу за прво место. Захваљујући добром распореду, имају прилику да у последњем колу, у директном окршају са Новосађанима, одлуче путника у виши ранг и избегну два круга баража.

Одлука је пала већ у 2. минуту, када је корнер извео Милорад Косић, а на другој стативи, одлично је реаговао искусни мајстор Ненад Зечевић (41) и ударцем главом погодио мрежу некадашњег клуба, потврдивши неписано правило да без старца нема ударца. Сирижани су тражили пенал у 64. минуту, у казненом простору је пао Немања Папак, судија Јован Ћулум је био близу и пустио да се игра настави. Един Ферати, голгетер Сирижана, упркос повреди рамена, стиснуо је зубе и у 80. минуту, прокоцкао најбољу шансу за изједначење, јер је са петерца, после убацивања Силдена Мисинија, погодио добро постављеног голмана Давора Доведана.

М. Менићанин

Омладинац - Шајкаш 3:0 (2:0)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омалдинца, гледалаца 100, судија: Секулић (Нови Сад). Стрелци: Ђуричић у 18. С. Пилиповић у 23. и Стојановић у 50. минуту. Жути картони: Пецељ (Омладинац), а Маљурић, Играчев, Д. Карас, М. Карас (Шајкаш).

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Савић, Томчић, Пецељ, Мирковић, Макарић, Максимовић (Самарyић), Стојановић, Ђурић (Јовановић), С. Пилиповић, Ђуричић (Абрамовић).

ШАЈКАШ: Петковић, Гојков, Заов, Рулић (М. Карас), Пантелић, Маљурић, Станковић (Д. Карас), Живанов (Малешевић), Играчев, Николаш, Пантић.

Не предају се Степановчани. У дербију зачеља одиграли су најбољи меч овога пролећа, у свим елементима надиграли екипу из Ковиља. Најискусни и најбољи играч Стојан Пилиповић био је иницијатор игре, а уз то постигао је и други гол. Тек када су домаћи дошли до опипљиве предности гости су покушали да дођу до промене резултата, али је голман Зељковић одличним одбранама и уз пуно среће, јер му је савезник била статива остао несавладив.

У наставку је све наде Ковиљчана голом покопао Ђорђе Стојановић. Да барем постигну почасни погодак прилику из оправдно досуђеног казненог ударца имао је Живан Играчев. Голман Зељковић прозрео је његову намеру одбранио је ударац.

М. По.

Славија - Индекс 1:0 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 100, судија: Драгољевић (Бачки Јарак). Стрелац: Грујић у 52. минуту. Жути картон: Вуковић (Индекс).

СЛАВИЈА: Чавић, Паунић, Глигорић, Галић, Радаковић, Жакула, Грујић (Оташевић), Окиљевић, Јоксимовић (Божић), Шапић (Павичевић), Ждеро.

ИНДЕКС: Субашић, Кисић (Лабрек), Ковачевић, Вуковић, Р. Кнежевић, Остојић, Киш, Салић (Беатовић), Бањац (Стојановић), Станковић, Звекан.

Одлично су меч почели момци тренера Зорана Грујића, два пута је Петар Бањац ударцима са дистанце уздрмао пречку, али се и поред неколико прилика на одмор отишло најнепопуларнијим резултатом. У наставку се труд домаћина да дођу до вођства и вредних бодова у борби за опстанак исплатио. Немања Грујић је прецизним ударцем савладао Милоша Субашића. Да гости не однесу барем бод потрудио се одличним одбранама голман Славије Милош Чавић.

М. По.

Славија - Индекс 1:0, Сириг - ТСК 0:1, Нови Сад  - Младост 1:1, Јединство - Фрушкогорац 4:0, Бачка - Петроварадин 2:4, Омладинац - Шајкаш 3:0, Фрушкогорски партизан - Милетић 6:0 Слободан је био ЖСК