ГРАДСКА ЛИГА НОВОГ САДА: Историјска победа Сланобарца

Екипа Сланобарца остварила је прву историјску победу од оснивања клуба 23. јануара 2019.
Fudbalski savez Novi Sad

Сланобарац - Слога (Л) 3:2 (1:2)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, гледалаца 50, судија: Ђурић (Будисава), стрелци: А. Аземи у 35. 56. (из пенала) и 90. за Сланобарац, а Мучи у 12. и 26. минуту за Слогу.

СЛАНОБАРАЦ: Вељић, Станковић, Ковач (Ј. Аземи), Пенов, Чутурић, Атанацков, С. Мацакања, Салонски, А. Аземи, Давидов (С. Аземи), З. Мацакања (Шекуларац).

СЛОГА: Јојард, Кузмановић (С. Џамбас), Радић, Нешин (Шереш), А. Видић, Гајић, Милојевић, Берар (Даниловић), С. Видић, Мучи, Љ. Џамбас.

Иако су гости из Лока головима Бернарда Мучија имали предност.

Предвођени Аземијем домаћи су успели да стигну предност, а у последњим тренуцима  и да се упишу у историју. За то се са три гола потрудио најбољи актер Ален Аземи.

М. По.

Милетић - Хајдук 3:0 (0:0)

МОШОРИН: Игралиште Милетића, гледалаца 60, судија: Чурчић (Тител). Стрелци: Павков у 46. и 77.и Пругић у 90. минуту. Жути картони: Тешић (Милетић), Станков, М. Јовановић и Б. Илић (Хајдук), црвени картон Тривуновић (Милетић).

МИЛЕТИЋ: Петковић 6, Павков 8, Рогић 6, М. Павловић 7, Јанковић 7, Бањац 7, Н. Павловић 6 (Спасојевић), Голић 7 (Пругић 7), Лишић 7, Гелић 7 (Тешић),Тривуновић 5.

ХАЈДУК: Јосимов 6, Б. Смиљанић 5, Д. Смиљанић 5 (Радаковић), Б. Илић 5, М. Илић 5, Станков 5 (Берак), Цветковић 6, М. Јовановић 6, Тошић 5, Врцељ 5 (Р. Јовановић 5), Дракулић 5.

У комшијском дербију на влажном терену и по кишовитом времену домаћин је оправдао улогу фаворита тек у другом полувремену када је сломио отпор борбених гостију из Гардиноваца.

Ж. Марковић

Москва - Ченеј 0:4 (0:3)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Милојевић (Буковац), стрелци: Драгин у 23. 38. и 59. и Милошев у 27. минуту. Жути картони: Комазец, Лончар (Москва), Ћурчић, Малетић (Ченеј).

МОСКВА: Бичкаи, Миљевић, Бериша, Пећанац, Комазец, Митровчан, Лончар, Микан, Мићко (Хаљими), Тот (Томов), Миљић.

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић, Малетић (Рогић), Проле, Лукић, Милошев (Пауљини), Драгин, Божић, Васић, Ковачевић (Стојковић), Крстевски.

Сав посао око коначног епилога и победе екипа Ченеја урадила је у првих 45. минута. Погодио је расположени Ненад Драгин за вођство, а неколико минута касније и Милошев се уписао у стрелце. Када је Драгин својим другом голом донео велику предност чинило се да домаћину прети резултатска катастрофа. Међутим, у наставку задовољни предношћу гости су још само једном трећим голом Ненада Драгина дошли до победе.

М. По.

Динамо - Железничар 11:1 (4:1)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, гледалаца 100, судија: Маријанац (Раковац), стрелци: Учур у 16. Гојков у 20. Мишкић у 33. Бикицки у 45. Карас у 58. 83. 85. и 88. Живанов у 62. и 80. и Илић у 75. за Динамо, а Станишић у 1. минуту за Железничар.  Жути картони: Митрић, Гојков (Динамо), Шипка (Железничар).

ДИНАМО: Шегрт, Гојков, Сабо, Дистл, Карас, Кузмановић (Шегуљски), Илић, Мишкић (Митрић), Учур, Бикицки (Живанов).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Деспотовић, Миљуш, Дендић, Радуловић, Новковић, Марешћук, Сендерак, Станишић (Ђукић), Шипка, Такач, Баљинца.

На пролећној премијери екипа из Будисаве до врха је напунила мрежу младог састава из Новог Сада. Мада су гости већ у 1. минуту голом Борислава Станишића дошли до вођства, све је после тога ишло на воденицу расположене екипе из Будисаве. Серију голова отворио је Душан Учур, а за вршио је четвртим голом Драгољуб Карас два минута пре истека утакмице.

М. По.

Обилић (В) - Тител  0:2 (0:1)

ВИЛОВО: Игралиште Обилића, гледалаца 150, судија: Спасојевић (Нови Сад), стрелац: Давор Куља у 33. и 68. минуту. Жути картони: Лазарчев , Ђурковић (Обилић), Милојковић (Тител).

ОБИЛИЋ: Младеновић 8, Лазарчев 6, Влаовић 6 (Јовановић), Љ. Панић 6, Добрић 6, И. Панић 8, Ђукић 6, Б. Панић 6, Ђурковић 6 ( В. Панић), М. Панић 6, Вукотић 6-

ТИТЕЛ: Мајор, Ћирко 7, Тркуља 7, Паунић 7, Јованов 7, Бабић 7, Куља 8, Караташевски 7 (Ђаковић 7), Немеш 8 (Синани 7), Ружин 8 (Поповић 7) , Милојковић 7.

Гости из Титела су били много бољи и заслужено победили. Да на голу Обилића није био одличан голман Младеновић можда би резултат био и убедљивији. И поред тога виђена је одлична утакмица на одличном припремљеном терену а утакмицу је решио капитен Давор Куља са два гола на асистенције Немеша.

Ж. Марковић

Пролетер - Виноградар 4:3 (1:2)

БАНОШТОР: Игралиште Павлиш, гледалаца око 50, судија: Радиновић (Беочин), стрелци: Вуковић у 38. Кирти у 56 (из пенала), 65. и 82. за Пролетер, Сладић у 18. Јеремић у 62. (аутогол) и Миленовић у 71. минуту за Виноградар.

ПРОЛЕТЕР: Вебер 7, Вукотић 7 (Тривунџић), Јеремић 7, Пролић 7 (Андрин), М. Аџић 7 (С. Крстић), Малешевић 7, Н. Крстић 7, Кирти 8, Вуковић 7, Крстић 7, Човић 7.

ВИНОГРАДАР: Веселица 7, Елез 7, Јовановић 7, Драгутиновић 7, Поповић 7, Газивода 7, Сладић 7, Милуновић 7, Целић 7, Предојевић 7 (Бјелобаба), Милосављевић 7.

Домаћи  су били бољи, два пута су стизали да преокрену резултат и заслужено су освојили  сва три бода. Гости су се представили као чврста екипа и није се ни једног момента предавала.

Д. Обреновић

Б. Старчевић

Сусек - Борац 7:1 (4:0)

СУСЕК: Игралиште Сусека, гледалаца 100, судија: Пантић (Нови Сад), стрелци: В. Бакош у 16. Лукаја у 24. 62. и 80. Марковић у 27. Дражић у 62. Шевић у 69. (аутогол) за Сусек, а Шевић у 81. минуту за Борац. Жути картони: В. Бакош, Дрмаку, Лукаја (Сусек).

СУСЕК: Сакан, Шовљански 7, Дрмаку 7 (Стојановић 7), Марковић 7 (Вуковић 7), Рапић 8, Михајловић 7, Месарош 8, Бакош 7 (Боднар 7), Дражић 8, Миладиновић 8, Лукаја 9.

БОРАЦ: Иванишевић 5, Цемерикић 6 (Миљковић 5), Бакош 5, Перић 5, Марковић 5 (Лајовић 5), Војновић 6, Јовановић 5, Хаџић 6, Васиљевић 5 (Бурсаћ 5), Бајић 5, Шевић 6.

У општинском дербију лакше него што су очекивали Сусечани су дошли до бодова  против гостију из Раковца, који су само на почетку успели да парирају домаћину, који је знао да казни сваку грешку одбране што говори и резултат. Слабог играча није било, а стрелци су се надметали ко ће постићи лепши погодак.

Б. Ст.

Резултати:

Обилић - Тител 0:2, Динамо - Железничар 11:1, Сусек - Борац 7:1, Сланобарац - Слога 3:2, Милетић - Хајдук 3:0, Пролетер - Виноградар 4:3, Москва - Ченеј 0:4. Слободно је било Јединство (Г).