ГРАДСКА ЛИГА НОВОГ САДА Максимални Сусечани

Сусек - Тител 3:2 (2:1) Екипа Титела пружила је снажан отпор фаворизованом тиму Сусека, који је ипак забележио шесту узастопну победу.
fudbalska lopta

Домаћи су кренули нешто опуштеније, што су гости искористили и први део утакмице је припао њима.

У финишу домаћи су одиграли нешто агресивније и бодови су остали у Сусеку. Виђено је пет голова где треба издвојити победносни гол Шодића на асистенцију Павла Старчевића.

Б. Старчевић

СУСЕК: Игралиште у Сусеку, гледалаца око 150, судија: Граховац (Нови Сад), стрелци: Пргоњић у 7. Михајловић у 35. Шодић у 86. за Сусек, Куља 4. Вучић у 78. минуту за Тител. Жути картони: Мићић, Месарош (Сусек), Фодор, Тркуља (Тител). Црвени картон: Вуков (Тител).

СУСЕК: Симић 7, Шовљански 7, Мићић 7, Старчевић 8, Нићетић 7, Шодић 8, Месарош 7, Марковић 7 (Поднар 6), Прговић 8, Михајловић 8 (Малешевић 6), Војновић 7 (Дражић 6).

ТИТЕЛ: Мајор 6, Кукрић 6, Вуков 7, Фодор 7, Павловић 7, Вучић 7, Ранђеловић 6, Николић 6 (Стојановић 6), Куља 7,  Хуцки 6, Тркуља 6 (Катастревски 6).

Динамо - Борац 2:0 (0:0)

У дербију зачеља у борбеној утакмици  славили су домаћни. Динамо је повео у 52 минуту прелепим голом Јањетовића из слободног ударца. Други погодак домаћа екипа је постигла у 77 минуту након контре.

Након што је искључен Вања Сабо гости су имали неколико прилика.

Ж. М.

БУДИСАВА: Игралиште Динама , гледалаца 30, судија: Гатало (Ветерник), стрелци: Јањетовић 52 и Кузмановић 77. минуту. Жути картони: Војновић (Борац), црвени картон: Сабо (Динамо)0.

ДИНАМО: Капур 7, Савић 6, Пинтек 5 (Кузмановић 7) , Илић 6, Перић 6, Јањетовић 8, М. Миловац 7 (Здравковић), Митрић 7 (Милошевић) .Вукша 7, Сабо 5, Г. Миловац 6.

БОРАЦ: Димитријевић 7 (Половина), Јовановић 6, Вукмировић 6, Перић 6, Маричић 6 (Кесић), Бурсаћ 6, Ђорђевић 6 (Маравић), Стојановић 6, Владисављевић 6, Јурковић 6, Војновић 7.

Ветерник - Железничар 3:1 (1:0)

Кренули су домаћи од првог минута агресивно, што је резултовало голом Немање Гвоздена.

Након вођства уследила је права успаванка домаћих, па су након полувремена гости успели голом Аљиља Бајинца да изједначе резултат.  Критике тренера домаћих уродиле су плодом, па је седам минута касније Бојан Малиновић донео нову предност коју је десет минута пре краја ефектним ударцем потврдио Бранко Ћалија.

М. По.

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 150, судија: Штрумпф (Нови Сад), стрелци: Гвозден у 34. Малиновић у 60. и Ћалија у 80. за Ветерник, а Баљинца у 53. минуту за Железничар. Жути картони: Тешановић (Ветерник), Поповић (Железничар).

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић 7, Мркић 7, Турало 6, Ушћумлић 7, Купрешки 7, Огњановић 6 (Несторовић), Гвозден 7 (Тешановић 6), Малиновић 8, Ћалија 7, Вуковић 7, Николић 7 (Гери).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Блашчанин 6, Берић 6 (Митровић 6), Поповић 7, Кнежевић 6, Бајић 6, Ћетковић 6, Јовчић 6, Баљинца 7, Милутиновић 6, Ђорђијевски 6 (Лаловић 7), Радић 7.

Ченеј - Хајдук 5:1 (4:0)

Већ у уводним минутима Ченеј је повео из оправдано досуђеног једанаестерца, пошто је Кандић оборио Салонског, а овај био неумољив са беле тачке.

Грешку одбране гостију казнио је Јаћимовски, а до полувремена у стрелце се уписао најпре Салонски и Лукић који је за кратко време добио други жути, па је домаћин остао са десеторицом играча. У наставку је Станков успео да смањи резултат, а прилику и за други гол имали су када је у 71. минуту судија Субашић свирао пеналтик, али је Стојановић погодио стативу.

Све дилеме за убедљиву победу домаћих разрешио је другим голом Јаћимовски.

М. По.

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца 100, судија: Субашић (Ветерник), стрелци: Салонски у 4. (из пенала) и 22. Јаћимовски у 25. и 75. Лукић у 31. за Ченеј, а Станков у 68. минуту за Хајдук. Жути картони: Ћурчић, Салонски, Лукић, Мојсиловић (Ченеј), Вујиновић (Хајдук). Црвени картон: Лукић (Ченеј).

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић (Хрубик), Драгин, Проле, Лукић, Ковачевић, Стојковић, Вилотијевић (Мијавец), Салонски, Чабрило (Мојсиловић), Јаћимовски.

ХАЈДУК: Кандић, Петровић, Вујиновић, Илић, Ракић, Миленковић, Станков, Аникић (Фирић), Сомору, Цветковић, Стојановић.

Бачка - Центар 3:0 (1:0)

Екипа Центра у Бегеч је допутовала са само десеторицом играча. Бачка се и поред бројчане предности доста мучила. Морали су момци Мирка Лукића да дођу до укњижених бодова. Браву чврсте одбране откључао је тек након пола сата игре спретни Пашћан, који је на после центаршута савладао Матића.

У наставку до изражаја дошла боља физичка спрема претендента за највиши пласман, па су домаћи са још два гола срушили одбрану срчаних гостију уз стрелце Леђанца и Сиришког.

М. По.

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија: Трнинић (Футог), стрелци: Пашћан у 32. Леђанац у 52. и Сиришки у 80. минуту. Жути картон: Белић (Центар).

БАЧКА: Штрбац, Мајсторовић (Слепчев), Павлов, Гавранић, Танцик, Инђић, Пашћан, Глишић (Станишић), Леђанац, Лињачки (Латиновић), Сиришки.

ЦЕНТАР: Матић, М. Вућуревић, Козарски, Н. Вучурувић, Суботић, Томић, Симић, Сашић, Цупарић, Белић.

Ветерник - Железничар 3:1, Футог - Виноградар 3:0, Сусек - Тител 3:2, Динамо - Борац 2:0, Бачка - Центар 3:0, Обилић - Москва 6:0, Ченеј - Хајдук 5:1. Слободан је тим: Јединство.

1. Бачка            6      6      0      0      26:3  18

2. Футог            6      6      0      0      23:2  18

3. Сусек            6      6      0      0      21:5  18

4. Ветерник       5      4      1      0      17:2  13

5. Обилић          6      4      1      1      21:8  13

6. Ченеј             6      3      0      3      12:14    9

7. Јединство      5      2      1      2      10:10   7

8. Виноградар    5      2      1      2      8:10   7