Градска лига Новог Сада: Марјанов чува лидера

Водећи тим на табели, стартовао је победом и најближем пратиоцу умакао два бода.
Екипа Сирига

СиригЧенеј 1:0 (1:0)

СИРИГ: Спортски центар Мика и Мишке, гледалаца: 100, судија: Кизић (Нови Сад), стрелац: Марјанов у 43. минуту, жути картони: Милошев, Ћурчић (Ченеј).

СИРИГ: Видовић, Радосављевић (Вулић), Б. Брежњак, Танасић, Ивковић, Васић (Којовић), Декић, Вукеља, Марјанов, Рабљеновић (Косић), С. Брежњак (Ружин).

ЧЕНЕЈ: Мирков, Ћурчић, Рогић, Драгин, Малетић (Плавшић), Салонски, Стојковић, Деспи (Паулињи), Кременовић, Милошев, Возар (Сендерак).

Ченеј је био тврд орах, намучио је комшије, али фаворизовани домаћин је оправдао улогу фаворита.  Пред одлазак на одмор, некадашњи интернационалац Љубиша Вукеља је изградио простор за асистенцију, док је новајлија Александар Марјанов одлично реаговао пред голом гостију и уписао првенац.

М. Мен.

Хајдук (Ч) - Милетић 4:0 (4:0)

ЧУРУГ: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија: Куртиши (Нови Сад), стрелци: Марков у 5. 29. и 35. и Топић у 15. минуту. Жути картони: Митровић (Хајдук), Симић, Спасојевић, Јосиповић (Милетић).

ХАЈДУК: Николић, Топић (Вујичић), Бранчић (Павлов), Марковић, Лазић, Петрић, Митровић (Делић), Росић, Срећков (Радуловић), Марков, Тегелтија.

МИЛЕТИЋ: Петковић, М. Тривуновић, Рогић, Бачекић, Симић, Радић (Г. Тривуновић), Козарев (Чолић), Спасојевић, Славнић, Пешић, Јосиповић (Тешић).

У комшијском дербију Чуружани под вођством новог тренера Неше Бабића у дошли до сигурне победе. Све је било решено у првом делу када је постигнуто три погодака. Нарочито је био расположен Драган Марков који је постигао три поготка.

М. Бундало

Обилић - Хајдук (Г) 0:2 (0:0)

ВИЛОВО:  Игралиште Обилића, гледалаца 100, судија: Пантић(Нови Сад). Стрелци Радаковић у 57 (из једанаестерца) и Петковић у 87. минуту.  Жути картони: Добрић, Фирић (Обилић) а Илић, Голић и Ћурчић (Хајдук).

ОБИЛИЋ: Младеновић 8, Љ. Панић 7, Б. Панић 6( од 35. Новаковић), Добрић 7, Вукотић 7, С. Панић 7, Б. Панић 6, М. Панић 6, (од 84. Ђукић) Фирић 7, Р. Панић 6, Миланковић 6.

ХАЈДУК: Јосимов 7, Б. Смиљанић 7 ( од 73. Петковић 7 ), Илић 7, Ракић 7, Зељковић 7, Цветковић 7, Јовановић 8( од 88. Чурић), Голић 8 (од 88. Стојановић), Радаковић 8, Ћурчић 8, Николић 8 (од 78. Д. Смиљанић 7).

Прво полувреме протекло је у изједначеној игри где су домаћи успешно парирали гостима који нису успели да створе озбиљнију шансу пред расположеним голманом Младеновићем. У наставку утакмице играчи Хајдука долшли су до  игре и из једног таквог напада после прекршаја над Јовановићем, казнени ударац успешно реализовао Радаковић. Недуго затим поново једанаестерац у 78. минуту за Хајдук, међутим Младеновић брани ударац Радаковића.

Коначан резултат постигао је Драган Петковић првим голом у дресу Хајдука.

С. Симић

Железничар - Бачка (Б) 0:0

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалаца 50, судија: Акин (Футог). Жути картони: Марешћук, Никшић (Железничар), Сукара (Бачка).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Срдановић, Плавшић, Предојевић, Ћуковић, Самарџија, Божић, Марешћук, Радовић, Сикинић (Стојковић), Никшић, Делић.

БАЧКА: Мандић, Брнбота (Слепчев), Р. Павлов (Сукара), Милић, Ђаковић, Роквић (Тодоровић), Ристивојевић (Н. Павлов), Плавшић (Бубуљ), Леђанац, Софранин, Трифуновић.

Уместо на игралишту Железничара Новосађани су били домаћини у Бегечу, а изгледа да им терен Бачке није баш пријало, где се играло доста слабо и на крају мреже су остале празне.

З. К.

Сусек - Виноградар 2:0 (0:0)

СУСЕК: Игралиште Сусека, гледалаца 200, судија: Гргуревић (Петроварадин), стрелци: Бакош у 81. и 91. минуту. Жути картони: Стојановић (Сусек), Стевановић, Релић (Виноградар).

СУСЕК: Бројчин, Иконић, Томић, Мрвичин, Рапић, Стојановић, Шовљански (Живановић), Старчевић, Вујасиновић (Шодић), Целин (Ранков), Бакош (Поднар).

ВИНОГРАДАР: Курешевић, Митић, Божин, Стевановић, Шебез, Релић, Павловић, Елез, Рац (Стојановић), Буквић (Топаловић), Периновић (Ђаковић).

Комшијски дерби је привукао више од 200 гледалаца који су гледали занимљиву уткамици и на крају су славили Сусечани. Додуше и Виноградар је имао прилике али их није искористио. Када се очекивало да ће се сусрет завршити без погодака, на сцену је стубио Владимир Бакош и са два погодака решио све дилеме.

Б. С.

Хајдук (НС) - Слога 7:1 (2:1)

НОВИ САД: Игралиште Борца на Клиси, гледалаца 100, судија: Стојшић (Нови Сад), стрелци: Бакић у 9. Чокорило у 18. 53. 63. Краснићи у 56. Даниловић у 84. и Косец у 88. за Хајдук, а Мучи у 35. минуту за Слогу. Жути картони: Даниловић (Хајдук), Видић, Мучи (Слога).

ХАЈДУК: Стојановић, Краснићи, Поповић (Стаменковић), Мирковић (Петковић), Шаколи, Благојевић, Косец, Лалуја (Даниловић), Бакић (Лукић), Чокорило (Поповић).

СЛОГА: Јовин, Јојард, А. Видић (Маџар), С. Мишић (Лукић), М. Мишић, С. Видић, Мучи, Ахметовић, Гајић, Н. Видић (Милосављевић), Рончевић.

Фудбалери Хајдука лако су победили Лочане. Додуше имали су снаге гости су одолевали, али у наставку меча нестало им је снаге па су Новосађани стигли до убедљиве победе, а истакао се Чокорило који је постигао три поготка.

Р. А.

Москва - Борац 0:2 (0:1)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 50, судија: Паштар (Ветерник), стрелци: Милошевић у 24. и Кузмановић у 94. минуту. Жути картони: Спајић (Москва), Недељковић (Борац).

МОСКВА: Бичкеји, Кажић, Заварко, Новаковић (Томов), Микан, Лековић (Чамиџић), Роговић, Бериша (Ђурковић), Тот, Васић (Чавић), Спајић.

БОРАЦ: С. Миланов, Бегић, Недељковић, А. Миланов, Поповић, Калебић (Кузмановић), Томаш (Степанов), Милошевић, Перић, Миљковић, Димић.

Раковчани су успели у Новом Саду да опсвоје сва три бода. Додуше, је екипа Москве имала прилике, али их није искористила. Играло се  доста жустро, гости су повели преко Милошевића у првом делу, а настојање домаћих фудбалера да изједначе није успело. У надокнади после контре Раковчани су постигли други погодак и потврдили победу.

В. Ј.

Тител - Пролетер 0:5 (0:3)

ТИТЕЛ: Игралиште у Спортском центру, судија : Влајић (Нови Сад), стрелци : Пешић у 15.( аутогол), Петровић у 19. и 25. Лукаја у 61. и  Рашиован у 86. минуту.

ТИТЕЛ: Мајор 6, Пап ( Милојковић 6), Паунић 7, Бабић 7, Синани 7, Петровић 7, Караташевски 7, Пешић 7, Николић 6 ( Ђукић), Младеновић 6 ( Н. Караташевски 7), Мишкић 6,

ПРОЛЕТЕР: Вебер -, Вукотић 7( Вуковић), Нешковић 7, Јеремић 7 ( Катана), Аџић 7 (Стевановић), Папић 7, Благојевић 7, Рашиован 9, Лукаја 8, Петровић 8, Крстић 7

Слабу игру у прекиду игре домаће екипе гости су искористили и постигли  три поготка после набачних лопти. Титељани нису успели да озбиљније припрете. Лукаја је искористио добар контранапад и повисио резултат а коначнан резултат поставио је најбољи играч утакмице Аурелије Рашиован после соло продора и ефектне реализације.

Ж. Марковић

Резултати:

Обилић - Хајдук (Г) 0:2, Тител - Пролетер 0:5, Железничар - Бачка 0:0, Хајдук (Ч) - Милетић 4:0, Сириг - Ченеј 1:0, Сусек - Виноградар 2:0, Хајдук (НС)- Слога 7:1, Москва - Борац 0:2.