Градска Лига Новог Сада: Први пролећни бодови Ченејаца

Екипа из Госпођинаца је и у Лединцима диктирала темпо. Након првог дела без голова из класичне контре капитен Виноградара Владимир Буквић голом је казнио промашајегостију.
Fudbalski savez Novog Sada

Ченеј - Динамо 1:0 (1:0)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца 50, судија: Радиновић (Беочин), стрелац: Милић у 88. минуту.

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић, У. Лукић, Проле, Н. Лукић, Милошев (Радосављевић), Божић (Стојковић), Вилотијевић (Драгин), Мијавец, Салонски, Милић.

ДИНАМО: Кнежевић, Сабо, Перић, Сте. Мишкић, Милошевић, Син. Мишкић (Стр. Мишкић), Здравковић (Маснец), Учур, Сликар, Илић (Бикицки), Митрић.

Стигли су домаћи тешком муком до првих пролећних бодова. Како се утакмица ближила крају тако је била очита нервоза у редовима домаћих који су два минута пре краја ипак, успели голом Милића да сломе отпор екипе из Будисаве. Прецизним ударцем Милић је донео радост малобројним навијачима.

М. По.

Виноградар - Јединство 1:1 (0:0)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца 100, судија: Стојић (Нови Сад), стрелци: Буквић у 50. за Виноградар, а Савић у 90. минуту за Јединство. Жути картони: Ћелић, Брљак (Виноградар), Голић, Тепић (Јединство).

ВИНОГРАДАР: Елез, Поповић, Јовановић, Веселица, Ербез, Брљак, Крстић, Алимпијевић (Манчић), Веселица, Буквић, Ћелић.

ЈЕДИНСТВО: Полић, Зорић (Ђорђевић), Кезија, Р. Тепић, Ковачевић, Савић, Голић (Недић), Малиновић, Бубњевић, Гаyић, М. Тепић.

Одолевали су домаћи до 90. минута, а она је искусни Здравко Савић из слободног ударца погодо доњи десни угао одличног голмана Николе Елеза.

М. По.

Тител - Железничар  3:2 (3:1)

ТИТЕЛ: Спортски центар, гледалаца 100, судија Пантић (Нови Сад), стрелци: Јованов у 1. и у 15. и Вучић 36.за Тител, а Поповић у 14. и Фодор (аутогол) у 75. минуту за Железничар. Жути картони: Ј. Караташевски (Тител), а Стефановић и Бајић (Железничар).

ТИТЕЛ: Мајор 7, Вуков 7, Фодор 7, Паунић 7, Ј. Караташевски 7 (Маринков), Тркуља 7, Јованов 9, Бабић 6 (Ранђеловић), Куља 7, Хуцки 7, Вучић 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Вашчанин 6, Бајић 6, Поповић 7, Периновић 6, Ћетковић 7, Лаловић 7, Стефановић 6 (Мићић), Ђорђијевски 6, Милутиновић 6, Милојевић 6, Никшић 6.

У занимљивој, борбеној и до самог краја резултатски неизвесној игри бодови су ипак остали у Тителу. Домаћи су повели преко Јованова у 20 секунди меча.  Гости су изједначили поготком Поповића, а Јованов у 15 минуту поново погодио мрежу. Потом, се у листу стрелаца уписао и Вучић.

У наставку сусрета било је прилика и на једној и на другој страни, али смо видели самоаутогол Фодора.

Ж. М.

Москва - Футог 0:8 (0:3)

ФУТОГ: Игралиште Футога, гледалаца 100, судија: Ђурић (Будисава), стрелци: Чепић у 16. и 61. Миловац у 21. 45. и 85. Швоња у 48. Ардалић у 68. и 87. минуту. Жути картон: Јованов (Москва). Црвени картон: Бериша (Москва).

МОСКВА: Пећанац, Лековић, Бериша, Јованов, Комазец, Микач (Лато), Черњак (Томић), Митровић, Тот, Шипка, Младновић (Греку).

ФУТОГ: Жилић, Латиновић, Брнбота, Карановић, Ардалић, Сакач (Г. Косић), А. Косић, Швоња (Кресоја), Чепић, Миловац, Барачанин (Тополић).

Екипа Москве је због реновирања терена на Видовданском насељу била домаћин у Футогу. Видело се од првог минута да Футожани желе да дођу до убедљиве победе. Мрежу је у 16. минуту голом начео Душан Чепић. До полувремена два пута је Миловац погодио право место.

У наставку је уследила канонада, а када је Бериша ударио саиграча и зарадио црвени картон било је само питање са којом ће разликом да се заврши утакмица.

М. По.

Виноградар - Јединство 1:1, Тител - Железничар 3:2, Москва - Футог 0:8, Хајдук - Сусек 0:1, Ченеј - Динамо 1:0, Обилић - Бачка 1:4. Слободни су били Борац и Ветерник.