Градска лига Новог Сада: Разиграни Баношторци

Фудбалери Пролетера напунили су мрежу Слоге из Лока, гости су  само на почетку покушали да парирају разиграним Баношторцима.
fudbal/dnevnik

Пролетер - Слога 9:2 (5:0)

БАНОШТОР: Игралиште Павлиш, гледалаца 50, судија: Милојевић (Буковац), стрелци: Ч. Аџић у 13. и 75. Вукотић у 16. Тривунџић у 25. и 49. Кирти у 32. и 42. Јеремић у 48. Ердељан у 70. за Полетер, Н. Видић у 77. и 85. минуту за Слогу.

ПРОЛЕТЕР: Симић 6, Вукотић 7 (Ердељан 7), Јеремић 7, Пролић 7, Ч. Аџић 8, Бабић 7, Кирти 8, Тривунџић 8 (Вебер 6), Малешевић 8, С. Крстић 8, Човић 8.

СЛОГА: Беновић 5, Радић 5, Шереш 5 (Кузмановић), Јојард 5, Видић 6, Гајић 6, Џамбас 5, Даниловић 5, Аникић 5 (Џамбас), С. Видић 6, Ахметовић 6 (Н. Видић 7).

Слабог играча у тиму домаћина није било, а стрелци су блистали.

Д. Об. - Б. Ст.

Сланобарац - Тител 2:7 (2:2)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, гледалаца 50, судија: Спасојевић (Нови Сад), стрелци: А. Аземи у 25. и С. Мацакања у 27. за Сланобарац, а Н. Јованов у 15. и 55. 75. (из пенала) и 85. Бабић у 41. (из пенала), Синани у 80. Н. Караташевски у 87. минуту за Тител. Жути картон: Пенов (Сланобарац).

СЛАНОБАРАЦ: Вељић 6, Ашћерић 6(Миловановић), Козарев 6, Ковач 6, Грек 6(Забрдац), Пенов 6, С. Мацакања 6, З. Мацакања 7(Пејак), Рајнерт 6, А. Аземи 6, С. Аземи 7.

ТИТЕЛ: Мајор 6, Ћирко 7, Ђаковић 6(Н. Караташевски), Тркуља 6, Јованов 8, Бабић 7, Ј. Караташевски 7, Милојковић 7, Ружин 7, Дивнић 7, (Синани 7).

Док су имали снаге домаћини су се и поред вођства гостију одлично држали, шта више успели су головима Алана Аземија и Синише Мацакање да преокрену резултат. Међутим, на полувреме се отишло нерешеним резултатом, јер је Никола Бабић искористио казнени ударац. У наставку Титељани предвођени Немањом Јовановим, који је са још три гола донео убедљиву предност, победу су  потврдили головима резервиста Синанија и Караташевског.

Ж. Марковић

Ченеј - Хајдук 0:3 (0:2)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца 50, судија: Ћурчић (Тител), стрелци: Цветковић у 18. Миленковић у 40. (из пенала) и Јовановић у 82. минуту. Жути картони: У. Лукић, Малетин, Рогић (Ченеј), Смиљанић, Цветковић (Хајдук).

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић, Малетин, Васић, Козарски (Кубурић), И. Лукић, Крстевски, Вилотијевић, Стојковић, У. Лукић (Божић), Радосављевић (Роко).

ХАЈДУК: Кандић, Б. Смиљанић, Д. Смиљанић, С. Илић, Ракић, Миленковић, Цветковић, Јовановић (Станков), Тошић, М. Илић, Стојановић (Врцељ).

Након боље и конкретније игре екипа Хајдука заслужено је однела бодове са Ченеја. Предност гостима донео је прецизним ударцем Цветковић, а до полувремена капитал је увећао Миленковић из оправдано досуђеног казненог ударца. Тачку на заслужену победу ударцем са ивице казненог простора ставио је Јовановић.

М. По.

Јединство - Железничар 4:1 (1:0)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Каплијев (Нови Сад), стрелци: Ковачевић у 22. Кезија у 64. Зукић у 69. и Р. Тепић у 86. за Јединство, а Милутиновић у 68. минуту за Железничар. Жути картони: М. Тепић, Димић (Јединство), Нићић, Ђорђијевски (Железничар).

ЈЕДИНСТВО: Калајџић, Кезија, Зорић, Драгољевић, Ковачевић (Ђорђевић), Ђурђевић (Р. Тепић), Малиновић, Виторац (Димић), Бубњевић, М. Тепић, Зукић.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Гавриловић, Цвијић (Бендић), Плавшић, Нићчић, Ћетковић, Стевановић, Лаловић, Ђорђијевски, Милутиновић, Срдановић (Лато), Релић.

Лидер је бољом игром током целог меча заслужено савладао солидну екипу Железничара. На одмор су домаћи отишли са предношћу голом Илије Ковачевића. У наставку је спретни Синиша Кезија повећао резултат. Да буде неизвесно до краја меча голом се потрудио Марко Милутиновић. Радост гостију кратко је трајала јер је ветеран Зоран Зукић распршио све наде Новосађана да дођу барем до нерешеног резултата. За убедљиву победу потрудио се Радослав Тепић.

М. По.

Резултати:

Виноградар - Обилић 3:0, Ченеј - Хајдук 0:3, Пролетер - Слога 9:2, Милетић - Борац 1:0, Јединство (Г) - Железничар 4:1, Сланобарац - Тител 2:7, Сусек - Динамо 6:1. Слободна је била Москва.