Градска лига Новог Сада: Ревија голова у Мошорину

У фер и коректној игри фудбалери Милетића иако су наступили без неколицине стандардних играча наставили су победнички низ и тријумфовали над борбеним гостима из Новог Сада.
fudbal

Милетић - Хајдук (НС) 7:2 (3:1)

МОШОРИН:  Игралиште Милетића, судија Кизић (Нови Сад), стрелци: М. Павловић у 15. и 70. (из пенала), Јанковић 28. Голић 42. 51. и 74.и Косић 78. за Милетић, а Краснићи у 19. и 73. минуту за Хајдук.

МИЛЕТИЋ: Петковић 5, Јанковић 7, М. Павловић 7, Спасојевић 6 (З. Ђурић 6), Гелић 6 (Б. Лишић 6), Н. Павловић 6, Н. Лишић 7 (М. Лишић), Калаковић 7 (Славнић), Чолић 6 (Г. Ђурић), Косић 7, Голић 9.

ХАЈДУК: Ћуровић 7, Паштар 6, Краснићи 7, Дубак 6, Николић 6 (Даниловић), Ђафоли 7, Б. Атељевић 6, Томић 6, Р. Атељевић 6, Лазаревић 6,  Отић 6.

Истакао се троструки стрелац Славиша Голић.

Ж. Марковић

Ченеј - Сланобарац 4:2 (3:1)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, судија: Николаш (Футог), стрелци: Крстевско у 7. и 40. Крстић у 41. и Н. Драгин у 54. за Ченеј, а Станић у 5. и Петковић у 89. минуту за Сланобарац. Жути картон: Ковач (Сланобарац). Црвени картон: Мацакања (Сланобарац).

ЧЕНЕЈ: Костић, Малетић, Д. Драгин, Проле, Лукић, Милошев (Паулињи), Крстић (Ивковић), Вилотијевић (Рогић), Крстевски (Божић), Салонски, Ковачевић.

СЛАНОБАРАЦ: Вељић, Ковач (Марковић), Миљевић, Ћулибрк, Греку (Стевановић), Мацакања, Салиху, Станић, Микан, Лончар, Петковић.

Екипа Сланобарца у уводним минутима меча изненадила је домаћина и голом Немање Станића успела да поведе. Радост није дуго трајала јер је два минута касније Немања Крстевски поравнао резултат. Кобан по госте био је финиш првог полувремена када је Немања Крстевски голом донео предност, а Љубомир Крстић је удвостручио. Рењзервиста Ненад Драгин у наставку је успео да повећа резултат, а минут пре краја Саво Петковић је само ублажио пораз.

М. По.

Хајдук (Г) - Слога 2:0 (1:0)

ГАРДИНОВЦИ: Игралиште Хајдука, судија: Милишић (Нови Сад), стрелци: Галић у 1 и М. Илић у 85 минуту за Хајдук. Жути картони: Милојевић, Љ. Џамбас и Ахметовић Слога.

ХАЈДУК: М. Радаковић , Д. Смиљанић 7, Б. Смиљанић 7 (Љубојевић), Б. Илић 7, Ј. Радаковић 7, М. Илић 8, Цветковић 7, Јовановић 7, Тошић 8, Станков 7 (Чурић) и Галић 8.

СЛОГА:  Кокановић 7, Шереш 6, Гајић 6, Нешин 5 (Јовин), Љ. Џамбас 6, Аникић 5 (С. Џамбас), Н. Видић 6, Милојевић 5, С. Видић 6, Васић 5 и Ахметовић 5.

Гости без шута на гол, док се екипа Хајдука прописно испромашивала. Гардиновчани су лепо отворили утакмицу, повели су већ у првом минуту, али су потом стрепели. Када су у 85. минуту преко Мирослава Илића постигли  други погодак све је завршено.

Ж. Марковић

Виноградар - Пролетер 1:0 (1:0)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, судија: Спасојевић (Нови Сад), стрелац: Челић у 15. минуту. Жути картони: Шебез, Буквић (Виноградар).

ВИНОГРАДАР: Н. Елез 7, Поповић 7, С. Елез 7, Шебез 6 (Газивода 6), Ербез 7, Буквић 7, Новак 6 (Миленковић 6), С. Шебез 7, Сладић 7, Челић 8, Предојевић 6 (Бјелобабић 6).

ПРОЛЕТЕР: Вебер 7, М. Крстић 7, Човић 7, С. Крстић 7, Папић 6 (Дражић 6), Пролић 7, Кирти 7, Вукотић 6, Ердељан 6, Аџић 6 (Катона 6), С. Крстић 6 (Вуковић 6).

Екипа Виноградара повела већ на самом почетку утакмице евроголом Новака Челића са преко 20 метара. И гости из Баноштора имали су своје шансе, међутим, чврста одбрана домаћина није се дала изненадити.

Б. Старчевић

Москва - Обилић 0:0

БУДИСАВА: Игралиште Динама, судија: Домуз (Будисава). Жути картони: Л. Лазарчев, Добрић (Обилић). Црвени картони: Човић (Москва), Л. Лазарчев (Обилић).

МОСКВА: Бичкаји, Човић, Божић (Продић), Калаба, Комазец, Митровчан, Тот, Миљић, Ступар (Манасијевић), Ковачевић (Билах), Лато

ОБИЛИЋ: Младеновић, Пајица (Ј. Панић), Лазарчев, Д. Добрић Миланкиовић, С. Добрић, Б. Панић, И. Панић, С. Панић (М. Панић), Вукотић, Ђурковић (Скелеџић).

Утакмица између Москве и Обилића брзо ће се заборавити, потогово за игру нису били расположени нападачи, па је на крају „жустрих” 90. минута остао онај најнепопуларнији резултат без постигнутог гола.

М. По.

Железничар - Борац (НС) 0:5 (0:3)

НОВИ САД: Игралиште Железничара, судија: Николаш (Футог), стрелци: Јашовић у 13. Крстић у 23. Поповић у 45. Бајић у 78. и Срдановић у 80. минуту. Жути картон: Никшић (Железничар).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Блашћанин, Дендић (Амановић), Киш, Мићић, Миљуш, Никшић, Лаушевић, Сендерак (Плавшић), Павловић (Гашић), Зрнић, Радуловић (Марешћук).

БОРАЦ: Иванишевић (Пелегрин), М. Поповић, Урукало (Радић), А. Бајић, Јашовић, Н. Бајић, Крстић, Перишић (Кажић), Ђорђијевски, А. Поповић, Срдановић.

Новајлија у лиги изненадио је домаћина ефикасном нападачком игром и на крају стигао до убедљиве победе. Серију у мрежи Железничара започео је Бобан Јашовић. До полувремена су се у стрелце уписали Милан Крстић и Алекса Поповић.

У наставку и поред велике жеље домаћини нису успели да постигну почасни гол, а са друге стране прецизни су били Никола Бајић и Душан Срдановић.

М. По.

Резултати:

Милетић - Хајдук 7:2, Динамо - Борац (П) 0:4, Виноградар - Пролетер 1:0, Железничар - Борац (НС) 0:5, Хајдук (Г) - Слога 2:0, Ченеј - Сланобарац 4:2, Москва - Обилић 0:0.