Градска лига Новог Сада: Рутински до бодова

Пролетер - Тител 4:1 (2:0)
lopta2

БАНОШТОР: Игралиште Павлиш, гледалаца око 50, судија: Николаш (Нови Сад). Стрелци: Рашиован у 4. Јеремић у 45. Вуковић у 48. Нешковић у 65. за Пролетер, а Мајор у 60. минуту за Тител.

ПРОЛЕТЕР: Бр. Вебер 7 (Бо. Вебер 6), Вукотић 7, Јеремић 8, Вуковић 8, Аџић 7 (Ердељан 6), Папић 6 (Гавриловић 7), Рашиован 8, Катона 7 (Нешковић 7), Пролић 7, Човић 8, Малиyан 7.

ТИТЕЛ: Талапаи 6, Ћирко 6, Фодор 6, Ј. Каратошевски 5, Паунић 6, Милинов 6, Бабић 6, Мајор 7, Петровић 6, Лисица 7, Н. Каратошевски 6.

Фудбалери Пролетера лакше него што су очекивали дошли су до победе и бодова. Серију лепих голова започео је искусни Рашиован већ у 4. минуту на ефектан начин. Тачку на серију голова ставио млади Нешковић. Гости из Титела само на моменте успели су да парирају разиграним Баношторцима и да ублаже пораз преко Мајор.

Б. Старчевић

Хајдук - Обилић 3:0 (2:0)

ГАРДИНОВЦИ: Игралиште Хајдука, гледалаца 100, судија: Влајић (Буковац). Стрелци: Ракић у 23. и 63. и Галић у 44. минуту. Жути картони: Ћурчић (Хајдук), а Добрић, Ђукић, Лазарчев, Скелеyић и Панић (Обилић). Црвени картон: Добрић (Обилић).

ХАЈДУК: Јосимов, Б. Смиљанић, Д. Смиљанић (Ћурчић), Б. Илић, Ракић, М. Илић (Ј. Радаковић), Цветковић, Тошић (Голић), Галић, В. Илић, Ћурчић (Васић).

ОБИЛИЋ: Младеновић, Влаовић, Д. Добрић (Б. Панић), Ј. Панић, С. Добрић, Ђукић, Лазарчев, Скенyић, Н. Панић (Демировић), Топић (Шајић), Р. Панић.

У комшијском дербију после бурних првих десетак минута фудбалери Хајдука су ипак славили. Одлука је пала већ у првом делу сусрета када су Гардиновчани постигли два погодка.

Слога - Хајдук 2:1 (1:0)

ЛОК: Игралиште Слоге, гледалаца 50, судија: Клинцов (Буковац). Стрелци: Томов у 11. и Мучи у 79. за Слогу, а Бикицки у 90. минуту за Хајдук. Жути картони: Мишић, Аникић, Видић и Гајић (Слога).

СЛОГА: Кокановић, Јојарт, Мађар (Мишић), Ђамбас, Мишић, Аникић (Мучи), Ахметовић (Рончевић), Калаба, Гајић, Томов.

ХАЈДУК: Стојановић, Ефендић, Војнић, Поповић, Допуђа, Бикицки, Благојевић, Тадић, Бакић (Даниловић), Стаменковић (Лишић), Човић.

Била је то узбудљива утакмица све до краја меча, али су на крају славили Лочани вредну победу.

Ченеј - Сириг 0:3 (0:1)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца 100, судија: Гргуровић (Петроварадин). Стрелци: Миловановић у 10. Рабљеновић у 48. 62. минуту. Жути картони: Божић и Кременовић (Ченеј), а Грујичић (Сириг).

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић, Рогић (Драгин), Проле, Малетић, Божић, Стојковић (Радосављевић), Паулињи (Возар), Кременовић (Вилотијевић), Милошев, Крстевски.

СИРИГ: Видовић (Кизић), Радосављевић, Брежњак, Танасић, Грујичић, Којовић (Станковић), Декић, Вукеља, Рабљеновић, Миловановић (Момчиловић), Грлица (Вулић).

Играчи Ченеја су све до пред крај првог дела добро парирали Сирижанима који су бољу игру успели да крунишу у другом делу сусрета када је Рабљеновић два гола решио питање победника.

Милетић - Хајдук (Ч) 5:2 (2:1)

МОШОРИН: Игралиште Милетића, гледалаца 30, судија:Јуришић (Нови Сад). Стрелци: Т. Тривуновић у 10. Дорословачки у 13. (из пенала), Росић у 65. (аутогол), Милутинов у 75. и Бачикић у 78. за Милетић, а Марков у 23. и Поповић у 79. минуту за Хајдук.

МИЛЕТИЋ: Петковић 6, Н. Тривуновић 6, Б. Спасојевић 5, Лимановић 6, Т. Тривуновић 7 (Бачикић), Бањац 7, Гелић 6 (Тешић), Дорословачки 7 (Д. Тривуновић), Ђурић 5 (Милутинов 6), Јосиповић 6,  Јанковић 6.

ХАЈДУК: Николић 5, Петрић 6, Лазић 6, Самоловац 5 (Поповић), Марковић 6, Митровић 6 (Мицић), Росић 5, Делић 6 (Гатарић), Марков 7, Миловановић 6 и Микулић 6 (Топић).

На старту првенства заслужена победа домаћина над младом екипом из Чуруга. И поред седам постигнутих погодака пропуштено је пуно шанси на обе стране.

З. М.

Бачка (Б) - Железничар 5:0 (1:0)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалаца 50, судија: Јовановић (Нови Сад). Стрелци: Трифуновић у 28. Танцик у 52. и 81. Софран у 77. и Сиришки у 84. минуту. Жути картон: Глишић (Бачка).

БАЧКА: Јаношев, Брмбота, Сукара, Танцик, Шарић, Милић, Степчевић, Глишић, Сиришки, Софранин, Трифуновић.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Блашчанин, Плавшић, Сикирић, Самарџија (Павловић), Маровић, Доведан, Марепчук, Ћурковић (Деспотовић), Радовић, Предојевић, Радуловић.

Фудбалери Бачке сломили отпор гостију из Новог Сада тек у наставку меча. У првом делу играло се у већем делу на средини терена, а у других 45. минута „железничари” су остали без снаге и Бегечани су убедљиво славили.

Резултати:

Хајдук (Г) - Обилић 3:0, Пролетер - Тител 4:1, Бачка - Железничар 5:0, Милетић - Хајдук (Ч) 5:2, Ченеј - Сириг 0:3, Виноградар - Сусек 0:6, Слога - Хајдук (НС) 2:1, Борац - Москва 2:1.