ГРАДСКА ЛИГА НОВОГ САДА Сирижани оверили прво место

Сириг – Бачка 3:1 (0:0)
3

СИРИГ: Спортски центар Мика и Мишке, гледалаца: 500. судија: Чурчић (Тител), стрелци: Грујичић у 61, Вукеља у 73. и Васић у 76. за Сириг, Трифуновић у 57. минуту за Бачку, жути картони: Танасић, Грујичић (Сириг), Софранин, Трифуновић, Зељуг, Ристивојевић, Леђанац (Бачка).

СИРИГ: Видовић 7, Радић 7, Б. Брежњак 7 (од 88. Вулић - ), Танасић 7,5, Васић 8, Грујичић 7,5 (од 67. Рабљеновић - ), Декић 7 (од 62. Марјанов 7,5), Вукеља 8, Косић 8, Вујановић 7 (од 88. М. Којовић - ), Ружин 7 (од 88. С. Брежњак - ).

БАЧКА: Мандић 6, Ристивојевић 6 (од 80. Брмбота - ), Павлов 6, Зељуг 6 (од 46. Шарић 6), Ђаковић 6,5, Милић 6,5, Плавшић 7, Тодоровић 6 (од 63. Павлов - ), Леђанац 7, Софранин 6,5 (од 63. Роквић - ), Трифуновић 7,5.

Сирижани су у дербију кола, уписали четрнаесту пролећну победу, чиме су ударили печат на прво место, наневши гостима из Бегеча први овосезонски пораз.

Прво полувреме, било је скромног садржаја, са доста прекршаја, којима су прекидане акције. Најближи поготку био је леви бек Рајко Павлов, али уместо мреже домаћина, у 29. минуту, погодио је пречку.  Игра је добила на динамици, после вођства Бачке, са потписом најбољег стрелца Марка Трифуновића, уз изврсну асистенцију капитена Николе Леђанца.  Одговор лидера се није дуго чекао. Слабу реакцију одбране, казнио је Марко Грујичић, са линије је убацио лопту у мрежу – 1:1. Као осице, Сирижани су се разлетели по терену, при чему је тренер Александар Миљковић повукао добар потез убацивањем Александра Марјанова, асистента код мајсторије Љубише Вукеље – 2:1. Некадашњи интернационалац, ударцем главом, послао је лопту тамо где је била неухватљива за голмана Уроша Мандића,  а четврти погодак постигао је Душко Васић.

М. Менићанин

Москва - Виноградар 4:4 (1:2)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде на Видовданском насељу, гледалаца 80, судија: Лукић (Нови Сад), стрелци: Тот у 45. Микан у 47. Лековић у 57. и 61. за Москву, а Милосављевић у 34. Лаловић у 37. Павловић у 49. и Периновић у 75. минуту за Виноградар. Жути картони: Јанков (Москва), Ћелић (Виноградар).

МОСКВА: Лончар, Миљевић, Ђуровић, Лековић, Павловић, Новаковић (Роговић), Микан, Јанков, Бериша, Тот, Спајић.

ВИНОГРАДАР: Н. Елез, Курешевић, С. Елез, Шебез, Буквић, Предојевић (Поповић), Павловић, Лаловић, Милосављевић, Ћелић, Газивода (Периновић).

Одиграли су занимљиву уткамицу фудбалери Москва и Виноградара готово пријатељски, па није ни чудо што је резултат нерешен.

Хајдук (НС) - Ченеј 4:1 (2:0)

НОВИ САД: Игралиште Борца на Клиси, гледалаца 50, судија: Паштар (Ветерник), стрелци: Шаколи у 30. и 91. и Благојевић у 36. и 75. за Хајдук, а Кременовић у 86. минуту за Ченеј.

ХАЈДУК: Лишић, Малешевић, Џафоли, Мирковић, Шаколи, Допуџа, Благојевић, Салиху (Пирева), Лукић, Стаменковић, Човић.

ЧЕНЕЈ: Дакић, Рогић, Плавшић, Брзак, Драгин, Салонски, Стојковић, Милошевић, Кременовић, Возар (Вилотијевић), Крстевски.

Млади фудбалери Хајдука успели су да савладају екипи Ченеја која је стигла десеткована на Клису.

Железничар - Хајдук (Г) 0:0

НОВИ САД: Игралиште Железничара, гледалаца 50, судија: Милојевић (Нови Сад). Жути картон: Јовановић (Хајдук). Црвени картон: Предојевић (Железничар).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Срдановић, Плавшић, Киш, Вулевић, Самарџија (Блашћанин), Радовић, Сикирић, Маровић (Божић), Предојевић, Булатовић.

ХАЈДУК: Радаковић, Смиљанић, Б. Илић, Ракић, М. Илић, Цветковић, Јовановић, Тошић, Голић, Радаковић (Д. Ћурчић), М. Ћурчић (Николић).

Тител - Обилић 2:1 (0:0)

ТИТЕЛ: Спортски центар, гледалаца око 1500, судија: Николић (Нови Сад), , стрелци: Петровић у 78. Пешић у 80. за Тител, а С. Панић у 55. минуту за Обилић.

ТИТЕЛ: Ђуричић 7, Мрачајац 8, Пап 7, Паунић 7, Синани 7, Милојковић 7( Ћирко 7), Фодор 8, Бабић 8, Младеновић 7(Ђукић 7), Петровић 8 (Ђорђевић), Пешић 8(Лисица).

ОБИЛИЋ: Младеновић (Добрић 8), Љ. Панић 7, Б. Панић 6, Добрић 6, Вукотић 6, С. Панић 7, Скелеџић 7, М. Панић, Р. Панић 6, Миланковић 6, Новаковић 6.