Градска лига Новог Сада: Сусечани сигурни у Гардиновцима

Успели су гости из Сусека да забележе вредну победу у борби за позицију која води у виши ранг такмичења.
Екипа Сусека

Хајдук (Г) – Сусек 0:3 (0:1)

ГАРДИНОВЦИ: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија Кресић (Тител). Стрелци : Ранков 32, Шовљански 80, и  Томић у 92.минуту. Жути картони: Б. Илић, Ракић, М. Илић и Цветковић (Хајдук), а Томић, Мрвичин, Бакош и Ранков ( Сусек).

ХАЈДУК: М.Радаковић 7, Б. Смиљанић 7( од 88.Чурић), Д. Смиљанић 7, Б. Илић 7 ( од 58. Зељковић 7), Ракић 7, М. Илић 7, Цветковић 7, Јовановић 8 ( од 88.Петковић), Голић 7, Ј. Радаковић 7, Ћурчић 7 ( од 71. Николић 7).

СУСЕК: Бројчин 7, Крстић 8, Томић 8, Мрвичин 7, Рапић 8, Шовљански 8, Бакош 8 (од 65. Вујасиновић 8), Старчевић 8, Живановић 8, Ранков 8, Целин 8.

После почетне иницијативе Хајдука у 32. минуту нападач Сусека Ранков после центаршута послао лопту поред десне стативе голмана Мирка Радаковића.

У наставку утакмице домаћи не успевају да реализују своје шансе што им се на крају и осветило када су Шовљански у 80. и Томић у 92. минуту погодили мрежу и допринели убедљивој победи  гостију.

Сл. Симић

Тител - Сириг 1:7 (0:4)

ТИТЕЛ: СЦ Тител, гледалаца 100, судија: Акин (Нови Сад). стрелци:  Ј. Караташевски у 68. за Тител, а Радић у 17. и 38. Косић у 32. и 50. Ћирко (аутогол) у 35. Танасић у 81. И Вулић у 89. минуту.

ТИТЕЛ: Ђуричић 6, Паунић 6, Ћирко 5, Бабић 6, Ј. Караташевски 7 (Лисица), Фодор 6, Николић 6, Милојковић 5 ( Синани 6), Пешић 6 (Ђукић), Н. Караташевски 5 (Младеновић 6), Петровић 7 (Ђорђевић).

СИРИГ: Јоргић, Радосављевић 7 ( Вулић), Б. Брежњак 8 (С. Брежњак), Танасић 7, Вукеља 9, Грујичић 7( Којовић),  Радић 8 (Станковић), Косић 8, Марјанов 7 ( Рабљеновић), Вујановић 8, Ружин 8.

Најбоља екипа лиге предвођена Љубишом Вукељом некада суперлигаским играчем лако је освојила бодове у Тителу.

Ипак, најлепши гол на утакмици дело је домаћег играча Ј.  Караташевски који је лобовао са двадесетак метара Јоргића.

Ж. М.

Обилић - Виноградар 2:4 (0:4)

ВИЛОВО: Игралиште Обилића, гледалаца 50, судија: Милојевић (Нови Сад). Стрелци: Р. Панић у 76. и Новаковић у 90. за Обилић, а Павловић 6. и 43. и Милосављевић у 34. и 36. минуту за Виноградар. Жути картони: Скелеџић (Обилић), а Стевановић (Виноградар).

ОБИЛИЋ: Младеновић, Ј. Панић, Бој. Панић (Р. Панић), Добрић, Вукотић, С. Панић, Скенџић, Бош. Панић, М. Панић, Новаковић, Миланковић.

ВИНОГРАДАР: Елез, Поповић (Шебез), Јовановић, Буквић, Релић, Павловић, Стојановић, Милосављевић, Челић, Рац.

Лако су гости из Лединаца стигли до победе. Већ у првом делу сусрета стекли предност од четири гола и решили меч у своју корист. У наставку сусрета домаћини су успели да смање резултата али и не да угрозе вођство Виноградара.

Ж. М.

Пролетер - Хајдук (НС) 7:1 (6:1)

БАНОШТОР: Игралиште Пролетера, гледалаца 70, судија: Парштар (Ветерник). Стрелци: Рашиован у 3. Аџић у 5. Човић у 16. (из пенала), Малешевић у 18. и 24. и Нешковић у 56. за Пролетер, а Петковић у 4. минуту за Хајдук. Жути картони: Човић (Пролетер), Стојановић, Ђафоли, Стаменковић (Хајдук). Црвени картон: Човић (Пролетер).

ПРОЛЕТЕР: Вебер, Малешевић, Јеремић, Аџић (Ердељан), Папић, Рашиован, Лукаја (Вукотић), Нешковић, Крстић, Пролић, Човић.

ХАЈДУК: Стојановић, Краснићи, Ђафоли, Мирковић, Шаколи, Салиху, Петковић, Лишић, Бакић, Стаменковић, Човић (Лазаревић).

Већ после двадесетак минута игра Баношторци су имали четири гола предности тако да ни искључење Ивана Човића у 39. минуту није пореметило однос снага. Можда би гости из Новог Сада учинили више да је Бакић у последњим секундама првог дела меча искористио пенал.

У наставку меча водила се равноправна борба.

О. Б.

Милетић - Борац 5:2 (2:0)

МОШОРИН: Игралиште Милетића, гледалаца 80, судија: Гаћеша (Нови Сад). Стрелци: Миле Тривуновић у 7. Г. Тривуновић у 16. и 69. и Јосиповић у 62. и 82. за Милетић, а Миланов у 57. и Перић у 88. из пенала минуту за Борац.

МИЛЕТИЋ: Петковић, Миле Тривуновић, Рогић, Славнић, Симић, Радић (Јосиповић), Миливој Тривуновић, Гелић, Г. Тривуновић, Ћолић, Д. Тривуновић.

БОРАЦ: Новаковић, Степановић, Миланов, Маричић, Трифунов, Лабовић (Калебић), Томаш, Недељковић, Васиљевић (Бурсаћ), Перић, Миљковић.

Лепа утакмица у Мошорину. Домаћи фудбалери су лако дошли до нових бодова, већ у првом делу су имали предност од два гола а у другом делу још три пута су погодили мрежу голмана Новаковића.

Ж. Марковић

Бачка - Москва 3:0 (3:0)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија: Јована Шијан (Нови Сад). Стрелци: Косић у 11. Плавшић у 22. и Леђенац у 41. минуту. Жути картон: Гавранић (Бачка).

БАЧКА: Мандић, Н. Павлов, Р. Павлов (Слепчев), Ристивојевић, Шарић, Милић (Сукара), Плавшић, Роквић (Гавранић), Леђенац, Косић (Радман), Трифуновић (Тодоровић).

МОСКВА: Лончар, Кажић (Ђурковић), Томов, Чавић, Лековић (Роговић), Манић (Васић), Новаковић (Чамџић), Лато, Бериша (Радић), Јанков, Спајић.

Фубалери Бачке новом победом задржули су другу позицију и имају реалне шансе да се од јесени такмиче у Новосадској лиги. У мечу Московом лако су дошли до победе већ у првом делу са три гола решили су све дилеме.

С. Р.

Железничар - Хајдук 4:5 (1:4)

НОВИ САД: Игралиште Железничара, гледалаца 50, судија: Кизић (Нови Сад). Стрелци: Деспотововић у 9. Марешчук у 49. Булатовић у 65. и Стојковић (из пенала) у 73. за Железничар, а Марков у 15. 24. 93. Петрић у 20. и Срећков у 27. минуту за Хајдук. Жути картони: Плавшић, Сикирић, Маровић (Железничар), а Срећков и Тегелтија (Хајдук).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Влашчанин, Плавшић, Киш, Вуловић, Божић (Маровић), Стојковић, Радовић, Сикирић, Јоксимовић, Деспотовић (Марешчук), Булатовић.

ХАЈДУК: Шарић, Делић, Топић, Марковић, Петрић, Лазић, Срећков, Росић, Митровић, Марков, Тегелтија (Поповић).

Занимљуву утакмицу одиграли су фудбалери Железничара и Хајдука из Чуруга. Када су сви мислили да ће се утакмица завршити нерешено, Драган Марковић је лепим ударцем донео победу својој екипи.

М. К.

Ченеј - Слога 1:0 (0:0)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца 50, судија: Јовановић (Нови Сад). Стрелац: Стојковић у 60. минуту. Жути картони: Брзак, Малетић и Кременовић (Ченеј), а Кокановић, Видић, Аникић (Слога). Црвени картони: Брзак и Кременовић.

ЧЕНЕЈ: Дакић, Рогић, Мирков, Брзак, Малетић, Салонски, Стојковић, Милошевић (Вилотијевић), Кременовић, Радосављевић, Крстевски.

СЛОГА: Кокановић, Недић, А. Видић, Аникић, С. Видић,  Мишић, Џамбас, Гајић, Н. Видић, Рончевић, Лукић.

Ченејци су после доста мука успели да савладају Слогу из Лока а једини погодак постигао је Никола Стојковић у 60. минуту. У финишу сусрета непотребно је дошло до немилих сцена па су прво искључени Брзак а потом и Кременовић.

И. Л.

Резултати:

Обилић - Виноградар 2:4, Ченеј - Слога 1:0, Милетић - Борац 5:2, Бачка - Москва 3:0, Пролетер -  Хајдук (НС) 7:1, Хајдук (Г) - Сусек 0:3, Тител - Сириг 1:7, Железничар - Хајдук (Ч) 4:5