Кикс Шпаније против Шведске, Олсен несавладив

Фудбалске репрезентације Шпаније и Шведске одиграле су без голова 0:0 у утакмици првог кола Е групе на Европском првенству.
spanija1

Блистао је голман Швеђана Робин Олсен са неколико фантастичних интервенција и спречио Шпанце да на домаћем терену у Севиљи забележе тријумф.

Доминирала је Шпанија током већег дела меча, али је реализација заказала. Имали су Дани Олмо и Коке неколико прилика током првог полувремена, али их је сјајни Робин Олсен спутао. Шведски чувар мреже је наставио у истом ритму и у другом полувремену на тај начин сачувавши гол своје екипе.

Упркос томе што је Шпанија готово целу утакмицу држала лопту у својим ногама и имала већи број шанси, чини се да су Швеђани ипак имали квалитетније шансе.

Сјајан је био Исак који је у првом полувремено несрећно погодио стативу, док је у другом проиграо Берга који је промашио веома изгледну шансу.

Притискали су Шпанци до краја меча, али безуспешно те су морали да се задовоље са ремијем.