КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ПОСТИГАО гол на ЈУБИЛАРНОМ 1200. мечу у каријери

Португалски фудбалер Кристијано Роналдо голом је обележио јубиларни 1200. меч у професионалној каријери у којем је данас Ал Наср победио градског ривала Ал Ријад резултатом 4:1.
s

Поводом великог јубилеја, на стадиону Ал Насра у Ријаду је пре почетка меча уприличена пригодна церемонија за 38-годишњег Роналда.

Португалац је у 33. минуту постигао и гол на јубиларном мечу, а у 45+3. минуту је био асистент Отавију за 2:0.

На 3:0 повећао је Андерсон Талиска у 67. а на 3:1 смањио је Енди Греј у 69. минуту. Талиска је другим голом на мечу, у 90+4. минуту, поставио коначан резултат.

Роналдо је током каријере играо за Спортинг 31 утакмицу (5 голова), Манчестер јунајтед 346 утакмицу (145), Реал 438 утакмица (450), Јувентус 134 утакмице (101) и Ал Наср 46 утакмица (39). За репрезентацију Португала одиграо је 205 мечева и постигао 129 голова.

Испред Роналда по броју мечева у каријери само су енглески голман Питер Шилтон (1.375), још један Енглез Пол Бесток (1.286) и Бразилци Рожерио Сени (1.237) и Фабио (1.212).