Куп ПФС Суботица: Тријумф Тисе против Бечејаца (фото)

Фудбалери Тисе начинили су подвиг у финалу Купа ПФС Суботица, надигравши у неизвесној утакмици српсколигаша Бечеј 1918, мада су Бечејци два пута били у вођству.
Slavlje igrača Tise/M. Mitrović

Најпре је одбрану Тисе матирао Ковачевић на асистенцију Дражића, а изједначио је Плавшић прецизним шутом искоса са леве стране у дужи угао.

Пех за друго вођство гостију имао је Тодоровић и лопту скренуо у сопствену мрежу. За изједначење на 2:2 голман гостију Живков скривио је пенал оборивши Шицара, а сигуран реализатор био је Тодоровић. У финишу утакмице шанси је било на обе стране, два пута су гости погодили пречку.

За тријумф и радост домаћина у 88. минуту Живков се обрукао, јер му је на шут Вучковића на одбијену лопту са 16 метара лопта прошла кроз ноге, а пре тога одлично је одбранио шут изблиза Миликића.

Пехар капитену Тисе Горану Живковићу уручио је потпредседник ПФС Суботица Живко Којић.

М. Митровић

ТисаБечеј 1918  3:2 (1:1)

АДОРЈАН: Играчлиште Тисе, гледалаца 150. Судија: Д. Николић (Ловћенац). Стрелци: Плавшић у 41, Тодоровић у 72. (из једанаестарца) И Вучковић у 88. за Тису, а Ковачевић у 28. и Тодоровић (аутогол) у 58. минуту за Бечеј 1918.

ТИСА: Тасић 7, Ушумовић 7, Панић 7, Мандић 7, Шицар 7 (Миликић -), Живковић 8, Дамјановић 7 (Ђурановић -), Боршош 7(Вучковић 7), Колунџић 8, Тодоровић 8, Плавшић 7.

БЕЧЕЈ 1918: Живков 6, Воргучин 7, Унгар 6, Поткозарац 8, Томчић 7, Цветковић 6, Рахић 6 (Васин 7), Мишков 6, Ковачевић 7, Алексић 7, Дражић 7.