Квалификације за Европско првенство: Србија - Луксембург (3:2)

У Београду завршена утакмица фудбалске репрезентације Србије и Луксембурга у квалификацијама за Европско првенство. Брза контра Луксембурга и 3:2 у 75.минуту.Радоњић дао изузетан гол у 70. минуту за 3:1. Митровић евроголом погодио за 2:0 у 44. минуту. Србија повела голом Митровића у 12. минуту. Луксембург дао гол у 54. минуту, прецизан Родригез
s

90` Де Вил шутирао преко гола, велика шанса за Луксембург. Саша Лукић мења Душана Тадића . Судија  меч продужио четири минута. Одлична  партија Србије у првом полувремену, други део утакмице врло слаб.

89` Спор ритам у завршници меча

84` Радоњић додаје, Митровић погађа стативу

81` Радоњић асистира уместо да шутира, Митровић непрецизан

79` Ђуричић ушао уместо Љајића

78` Луксембург претио из корнера, лопта прелетела гол после шута

75` Брз контранапад Луксембурга, наша одбрана лоша и Турпел даје гол (3:2)

70` Радоњић налеће на повратну лопту, изузетно ефектан шут и гол (3:1)

67` Родригез шутира са двадесетак метара, лопта срећом иде поред гола. Луксембург опасан у другом полувремену

66` Лепа прилика за Србију, потом опасна контра Луксембурга

65` Луксембург има више лопту у другом полувремену

61` Наша репрезентација у другом полувремену игра спорије и прилично растрзано. Нова промена у Луксембургу, Турпел мења Тила, у екипи Србије Радоњић уместо Милинковић-Савића. Португалија против Литваније води са 6:0

54` Родригез дао гол за Луксембург. Окренуо се у казненом простру и прецизно погодио угао нашег гола (2:1). Португалија води против Литваније 4:0

52` Карлсон добио жути картон због оштрог старта над Милинковић-Савићем

48`  Митровић лепо продирао, али његова асистенција није ""прошла"

46` У екипи Луксембурга промена, Скендеровић уместо Филипса у другом полувремену. Португалија против Литваније води са 2:0

44` Митровић феноменалним шутем из даљине погађа рашље (2:0)

39` Немања Максимовић ушао у казнени, али одбрана Луксембурга "скинула" је лопту

36` Период игре који је припао Луксембургу, неколико минута су опасно нападали

29` Љајић шутира из прве са леве стране, замало непрецизно. Португалија, иначе, води против Литваније са 1:0 голом из пенала

27` Лепа дијагонала Тадића ка Младеновићу у срце шеснаестерца, лопта је била мало бржа

25` Митровић пада у казненом простору Луксембурга, ништа од пенала

22` Велика шанса за Луксембург. Муњевита контра, па шут Тила са двадесетак метара, лопта погађа стативу нашег гола

21` Србија игра високи пресинг, не да Луксембуржанима да изнесу лопту са њихове половине

20` Митровић хвата волеј, голман гостију брани

18` Србија непрекидно притиска госте и тражи други погодак

15` Голман Луксембурга је најбољи гостујући играч, да је мање успешан Србија би већ убредљиво водила

14` Митровић  спретно прошао чувара, али је чувар мреже изузетним рефлексом одбранио шут

12` Србија повела голом Митровића после центаршута Тадића. Класична акција српске репрезентције (1:0)

10` Велика шанса за Србију, Митровић после грешке одбране Луксембурга излази сам пред голмана, шутира по земљи, али чувар мреже  добро "скраћује" угао

8` Очекивана доминација "орлова", Србија стално има лопту

7` Љајић са ивице шеснаестерца шаље лопту ка голу гостију, али непрецизно

5` Митровић после центаршута шутира главом, лопта је ишла по средини гола

4` Шут Коларова из даљине голман Луксембурга је лако укротио