Квалификације за ЛШ: Звезда - Хелсинки (2:0)

У другом колу квалификација за Лигу шампиона Црвена звезда савладала је првака Финске Хелсинки резултатом 2:0.
1

Првих двадесет минута игре прошло је у доминацији црвено-белих.

У 15. минуту игре Хелсинки је постигао погодак који је поништен због офсајда.

Звезда води 1:0 од 26. минута! Боаћи је главом постигао погодак на асистенцију Иванића.

Пет минута пре краја, Звезда и даље офанзивна. Нижу се прилике, али промене резултата није било.

У 45. минуту сјајна шанса за Звезду. КОмбиновали су Јованичић и Марин. Марко Марин је потом тукао, али је био изблокиран.

Крај полувремена

У 48. минуту сјајну прилику имљо је Родић после полуконтре Звезде, али је голман Хелсинкија одбранио.

Десет минута од наставка меча, Звезда је наставила истим темпом као у првом делу игре. Доминира и стално је у офанзиви.

Двадесет минута до краја регуларног тока утакмице. Хелсинки готово да не прелази на противничку половину терена. Звезда и даље напада, али за сада јалово. И даље је 1:0 за домаћина.

У 86. минуту најбољу шансу имао је Јевтовић али је тукао поред гола.

2:0 за Звезду. Стрелац је Милан Павков који је ушао у игру у другом полувремену. Марин је центрирао и лопту је одбио једна играч одбране Хелсинкија. Натрчао је Павков и није имао проблема да постигне гол.

Утакмица је завршена и Звезда је стекла лепу предност пред реванш у Финској.