Квалификације за ЛЕ: Спартак прошао Колерајн, следећа је Спарта

КОЛЕРАЈН:  Фудбалери суботичког Спартака пласирали су се у 2. коло квалификација за Лигу Европе победом у Северној Ирској против Колерајна 2:0 (1:0).
spartak

Фудбалери Спартака успели су у реванш утакмици првог кола квалификација за Лигу Европе у Северној Ирској да савладају Колерајн (први меч 1:1) и да се пласирају у други круг. Нису Суботичани блистали  у Колерајну, али су ипак стигли до вредне победе. Домаћи састав је био све време бољи тим, нападао је, али је одбфрана Сњпартака на челу са голманом Николом Перићем успела да се одбрани.

Додуше, Ирци су имали само две изразите прилике, али су стално високим лоптама претили. Суботичани су се углавном оријентисали на одбрану и само повремено прелазили у контра напад, али таква тактика им се исплатила, па ће у наредном колу играти против прашке Спарте. Екипаи Колерајна како се и очекивало боље су отворили утакмицу, у оводним минутама игре били су прдузимљивији, а после петнаестак минута имали су и прву прилику, међутим голман Суботичана Перић је сјајно одбранио шут Меккулеја.

После корнера  Меккулеј се нашао сам  на осам метара нешто искоса од гола Суботичана, али је циљао слабо, изнад пречке. Неколико минута касније Перић је смелом интервенцијом још једном зауставио напад домаћег тима. А онда су Суботичани повели, досуђен је слободан ударац за „плаве голубове" негде тридесетак метара од гола Северних Ираца. Главчић је на другој стативи лепо пронашао високог Керкеза који је повратном лоптом упослио Милета Савковића, који је главом са пет метара заресао мрежу Џонса.

И у настваку меча домаћи су били предузимљивији, имали су једну лепу прилику када је Барнс шутирао са десет метара искоса, али је промашио гол. У последњих петнаестак минута екипа Колерајна је све карте бацила у напад. Северни Ирци су углавном после корнера покушавали нешто да ураде, тако је било и 92 минуту, када су се сви играчи домаћег тима  нашли у шеснаестерцу Суботичана. Међутим, фудбалери Спартака су успели да избију лопту, а у контри Чечарић се нашао сам испред голмана домаћих и рутиски погодио мрежу за велико славље Суботичана.

Г. Ковач

Колерајн - Спартак 0:2 (0:1)

КОЛЕРАЈН: Стадион Шоуграндс,  гледалаца 500. Судија: Трустин (Малта),. Стрелци:  Савковић у 33. И. Чечарић у 92. минуту. Жути картони: Паркихил, Брдли (Колерајн), Савковић, Шимура, Керкез, Чечарић (Спартак).

КОЛЕРАЈН: Џонс 5, Мулан 6 (Меклаукин), Меконахи 6,  О Донел 6, Трејнор 6,  Паркхил 6 (Харкин), Лајонс 6, Лоури 6, Барнс 6 (Мекгонигл), Бредли 6,  Меккулеј 5.

СПАРТАК: Перић 8, Дунђерски 7, Ћаласан 7, Керкез 7,  Вукчевић 7, Јоцић 6, Шимура 6 (Торбица 6), Ђуричин 6, Главчић 6 (Мирчић), Савковић 7, Афум 6 (Чечарић).