Лидер зацементирао Беочинце

БЕЧЕЈ: „Тврђава крај Тисе“ је остала неокрњена и у дербију против Беочинаца. Заслужено је лидер победио, али се мора истаћи да коначних 5:0 није прави однос виђеног на терену. Истина је да су Бечејци све голове регуларно постигли, чак су могли и који више, али су се Сремци у дербију представили као борбена и квалитетна екипа, најбоља ове полусезоне крај Тисе.
fk becej vjankov

Пресудило је стрпљење, на чему је тренер Бечејаца Јовица Лакић пре утакмице инсистирао, и квалитет до сада јединог српсколигаша с максималним учинком у девет првенствених утакмица. Победом су највише профитирали момци с Тисе, јер су се још више одвојили од пратиоца, али бисмо додали да су много добили и љубитељи фудбала.

Гости су без респекта ушли у утакмицу и први су припретили. Илић је у 28. минуту имао изгледну прилику, али је шутирао преко гола. То као да је „отрезнило“ домаће, јер су после тога заиграли агресивније и епилог је гол у 36. минуту. Ђуричина је у пуном налету оборио Кременовић, а слободан ударац са 18 метара мајсторски је извео најискуснији Чедомир Томчић и капитену гостију је остало само да испрати лет лопте у леви горњи угао.

У наставку је, опет, први припретио Ђуричин, али је његов шут искоса голман избио у корнер. Само два минута касније, Тепић је шутирао с двадесетак метара и лопта је отишла крај гола, а у 63. минуту је Павловић направио „дар-мар“ у казненом простору домаћина и изнуђен је само други ударац из угла, што је било све од стране гостију.

Права фудбалска акције у 70. минуту је потврдила зашто је Бечеј лидер. Краговић је са половине која припада његовој екипи  у соло продору изнео лопту, Алексић је центрирао до Томчића, овај проиграо Ђурићина и уследила је егзекуција шутем у леви горњи угао Ромића. Већ тада је одлучен победник. Међутим, Бечејци нису стали. За осам минута постигли су нова три гола. Прво је оборен Ковачевић у казненом простору и врло добри судија Душан Панчић је оправдано досудио најстрожу казну, коју је у гол претворио Коста Алексић.

У 84. минуту „мат у три потеза“. Ковачевић је изванредно избацио на левом боку Ћулума, који је, попут „брзог воза“, прошао кроз одбрану гостију и у право тренутку убацио у средину, а Александар Мирков је само подметнуо ногу за нови погодак. Тачку на дерби ставио је Огњен Ђуричин, који је пратио шут Томчића и одбијену лопту по 12. пут ове сезоне проследио у мрежу ривала.

В. Јанков

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе, гледалаца: 500. Судија: Панчић (Каравуково). Стрелци: Томчић у 36, Ђуричин у 70. и 86, Алексић у 78. (из пенала) и Мирков у 84. минуту. Жути картони: Ковачевић (ОФК Бечеј), а Крстић, Кременовић, Којичић (Цемент).

БЕЧЕЈ: Живков -, Воргучин 7 (од 86. Јелић -), Краговић 8, Станојев 7, Цветковић 7, Рахић 7 (од 75. Васин -), Мирков 8, Ковачевић 8, Ђуричин 9, Алексић 7 (од 82 Ћулум -).

ЦЕМЕНТ: Ромић 6, Кременовић 6, Стојсављевић 6, Којчић 6, Крстић 6 (од 67. Марковић -), Павловић 7, Матић 6, Тепић 6, Гајић – (од 20 Секулић 6), Бајић 6, Илић 6 (од 54. Барић 6).

Оyаци - Братство       0:2

Бечеј - Цемент 5:0

Динамо - Омладинац 2:0

Црвена звезда -  Раднички (З)    1:2

Младост(БЈ) - Бачка   1:1

Раднички (НП) - Железничар      1:0