ЛШ: Јанг Бојс до победе у 95. минуту, Бајерн силан на Камп ноу

НИОН: Фудбалери Јанг Бојса савладали су Манчестер Јунајтед 2:1, док су Севиља и Салцбург ремизирали 1:1 на старту нове, јубиларне 30. сезоне, Лиге шампиона.
Фонет/АП

Швајцарци су до победе против Јунајтеда стигли поготком резервисте Американца Џордана Сијебача у 90+5. минуту, чиме су искористили предност играча више после искључења Арона Ван Бисаке у 35. минуту.

Кристијано Роналдо је поново постигао гол, његов 135. у елитном такмичењу, где је убедљиво рекордер, а вечерас се изјадначио са Икером Касиљасом по броју утакмица - 177.

Истовремено, Севиља и Салцбург одиграли су врло занимљив мечц, са четири пенала, од чега су само два искоришћена.

Бајерн је био убедљив против Барселоне на Камп ноу 3:0, као и Јувентус на гостовању Малмеу, док је бранилац титуле Челси голом Ромелу Лукакуа савладао Зенит 1:0.

Резултати:

Е група: Барселона - Бајерн 0:3 (Милер 34, Левандовски 56, 85), Динамо Кијев - Бенфика 0:0

Ф група: Јанг Бојс - Манчестер Јунајтед 2:1 (Нгамало 66, Сијебатчо 90+5 - Роналдо 14), Виљареал - Аталанта 2:2 (Тригерос 39, Дањума 73 - Фреулер 6, Госенс 83).

Г група: Севиља - Салцбург 1:1 (Ракитић 42. пенал - Сучић 21. пенал), Лил - Волфсбург 0:0.

Х група: Челси - Зенит 1:0 (Лукаку 69), Малме - Јувентус 0:3 (Сандро 23, Дибала 45. пенал, Мората 45+1).