ЛШ: Пораз Реала усред Мадрида, Лион изненадио Јувентус

МАДРИД/ЛИОН: Фудбалери Манчестер ситија шокирали су Реал и у Мадриду забележили победу од 2:1 у осмини финала Лиге шампиона, док је Лион у Француској изненадио Јувентус 1:0, у првим мечевима осмине финала Лиге шампиона.
f

Француски представник изненадио је фаворизовану "стару даму", а јунак екипе је Лукас Тусар који је у 31. постигао једини гол на мечу.

С друге стране, италијански шампион одиграо је исподпросечну утакмицу, за деведесет минута игре није створио велики број прилика и тек у завршници меча је имао добре нападе.

Реал је у Мадриду повео у 60. минуту преко Иска, али је Сити у финишу меча преокренуо резултат головима Жезуса у 78. и Де Брујнеа из пенала у 83. минуту.

Утакмица је почела доста споро, без икаквих прилика у првих 20 минута. Обе екипе играле су доста резервисано и чувале се контранапада.