ЛШ: Реал и Сити ремизирали у Мадриду, одлука у Манчестеру

МАДРИД: Фудбалери Реала и Манчестер Ситија ремизирали су вечерас у Мадриду 1:1 (1:0) у првом мечу полуфинала Лиге шампиона.
Фонет/АП

Гол за домаћу екипу постигао је Винисијус Жуниор у 36. минуту, док је за тим из Манчестера прецизан био Кевин Де Брујне у 67. минуту.

Манчестер Сити је од почетка преузео иницијативу кроз посед лопте који је износио 71:29 одсто у првих пола сата игре, али је Реал повео из прве прилике, када је Винисијус погодио после акције Луке Модрића и Едуарда Камавинге.

Током другог полувремена екипа из Манчестера је наставила у истом ритму, притискајући задњу линију противника.

Када је Реал преузео иницијативу и посед лопте у прилику да изједначи је дошла гостујућа екипа, а полуконтру је искористио Де Брујне прецизиним шутем у доњи десни угао Тиба Куртое.

До краја утакмице Карим Бензема је имао прилику даоврати резултатску предност својој екипи, али шутирао је поред гола у 82. минуту.

Реванш утакмица полуфинала на програму је 17. маја у Манчестеру.