МЕЧ УЖИВО Лајпциг добио МЕЧ ЗА СРЧКУ ЗВЕЗДА ИСПАЛА ИЗ ЛИГЕ ШАМПИОНА, СЛЕДИ БОРБА ЗА ЛИГУ ЕВРОПЕ

Црвена звезда је поразом од Лајпцига испала из Лиге шампиона, али јој предстоји борба за Лигу Европе са Јанг бојсом. Добра вест црвено-белима стиже из Манчестера, где је домаћин са 3:0 савладао швајцарски тим.
1

Одиграно је комплетно 4. коло у групама Е, Ф, Г и Х Лиге шампиона.

У дербију вечери Милан је савладао Пари Сен Жермен са 2:1 после преокрета.

Атлетико је декласирао Селтик са 6:0.

Гејлор Канга стрелац је првог и јединог поготка за Црвену звезду, иако је гол званично приписан Хенрихсу. Он је погодак постигао у 82. минуту меча, пошто је играч Лајпцига Опенда казнио је нападачку игру Звезде у 77. минуту утакмице.

Као што то обично бива, на серију промашених удараца Звезде стигла је једна успешна акција. Навијачи Звезде не одустају од подршке по јакој киши и све хладнијем времену.

На почетку другог полувремена Звездин голман спасао је два пута гол.

Звезда је појачала темпо и има више напада на гол Лајпцига, али то за сада значи само више пропуштених шанси.

У првом полувремену Лајпциг је спектакуларним голом Ћавија Симонса у осмом минуту повео са 1:0. Црвена звезда је појачала притисак и преселила лопту на половину Лајпцига, али се игра на ивици ножа обила о главу, пошто је клупа Црвене звезде добила црвени картон због сукоба с играчем Лајпцига.

Велику прилику на половини првог полувремена имала је екипа Црвене звезде, када је Иванић уклизао у шеснаестерац, али је голман Лајпцига успео да у последњем тренутку спасе готово сигуран гол. У продужетку регуларног дела Лајпциг није искористио још једну шансу.

Стадион “Рајко Митић”

Судија: Данијеле Орсато (Италија)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер, Драговић, Родић, Ђига, Канга, Хванг, Иванић, Букари, Лучић, Мијаиловић, Красо

ЛАЈПЦИГ: Ласвич, Раум, Лукеба, Симакан, Хенрихс, Форсберг, Шлагер, Хаидара, Симонс, Опенда, Шешко

Навијачи Црвене звезде на висини су задатка.

Након пораза пред две недеље у Немачкој (1:3), време је за нови окршај Црвене звезде и Лајпцига. Шампион Србије је у потрази за првом победом ове сезоне на европској сцени, а прилику да то учинима има пред својим навијачима и препуном "Мараканом".

Утакмицу из свечане ложе прати и председник Србије Александар Вучић.

A post shared by Sport Klub (@sport.klub)