Међуопштинска лига Срем – исток: Судија признао па поништио погодак

​​​​​​​Хртковци - Сремац (Д) 0:2 (0:0)

ХРТКОВЦИ: Игралиште Хртковаца, гледалаца 250, судија Јовановић (Рума). Стрелци: Бенежан у 55. и Туфегџић у 67. минуту. Жути картони: Митровић, Савић, Отржан (Хртковци), Вукмановић, Лучић (Сремац). Црвени картон: Павличевић (Хртковци).

ХРТКОВЦИ: Чича, Међед (Павличевић), П.  Глумчевић (Митровић), Рудић, Обровац, Савић, Отржан, Н.  Глумчевић, Манојловић, Перић, Симовљевић.

СРЕМАЦ: Митровић, Јованић (Паунковић), Томић, Прљић (Вукомановић), Маџарац, Петровић, Туфегџић, Дејић, Лучић (Живковић), Бенежан (Радовац), Р.  Ашћерић.

У 43. минуту Отржан је постигао гол за домаћине. Пет, шест гостујућих играча су одмах почели да гурају главног судију Јовановића по терену, тражећи од њега да поништи гол. И заиста је Јовановић потом свирао прекршај Отржана у нападу, и поништио Хртковчанима гол.  Јовановић је престрого искључио и Павличевића, па су домаћини до краја утакмице играли са десет играча.

Ж.  Павлешић

ЧСК - Брестач 3:1 (3:0)

ЧОРТАНОВЦИ: Игралиште ЧСК-а, гледалаца 100, судија Кавгић (Рума). Стрелци: Симић у 15, 17. и 32. за ЧСК, а Ђокић у 52. минуту за Брестач. Жути картони: Д. Суботин П. Суботин, Милић, Лапчић (ЧСК), Марин, Стојковски (Брестач). Црвени картон: Кнежевић (ЧСК).

ЧСК: Војновић, Пејић, Д.  Суботин, Ђокић, Кнежевић, Арсић, Стаменковић (Лапчић), Драгичевић, Милић (Шпоња), П. Суботин, Симић.

БРЕСТАЧ: Параносић, Марин, Обреновић, Јокић, В. Ковачевић, Милутиновић, Стојковски, Машић, Стевановић (Цветковић), Ђокић (Милетић), Брадачки (Јовичић).

Домаћини су створили  више шанси а Душан Симић је искористио три. Први гол је постигао с 16 метара, други из акције, а трећи после центаршута Драгичевића, са неких осам метара. Стаменковић је уз то погодио пречку. Гости успели само да смање у наставку.

П.  Станчев

Раднички (И) - Дунав 3:1 (2:0)

ИРИГ: Стадион Радничког, гледалаца 50, судија Познан (Рума). Стрелци: Н. Еркановић у 25. и 30. и Јањић у 90. за Раднички, Маринковић у 60. минуту за Дунав. Жути картони: Брацић, Стојановић, Јањић, Савић (Раднички), Лошић, Арсић, Радуловић, Дудић (Дунав). Црвени картони: Н. Еркановић (Раднички), Сурдучки, Поповић, М.  Милешевић (Дунав).

РАДНИЧКИ: Васић, Брацић, Николић, Крстић, Пазарски, Н.  Еркановић, Митровић (Ј.  Еркановић), Стојановић, Анђић, Јањић, Савић.

ДУНАВ: Лошић, Арсић (Китић), Николић, Кованић, Вученовић (Дудић), Сурдучки, Маринковић (Поповић), Минић, М. Милешевић, Радуловић, Л. Јанковић.

Заслужена победа Радничког. Гости су целу утакмицу играли доста добро, имали су неколико шанси, али  искористили су само једну. Гости су завршили утакмицу са осам играча, јер је главни судија Познан био ригорозан у делењу картона гостима.

И.  Таглиавиа

Младост (Б) - Срем (СМ) 1:2 (1:0)

БУЂАНОВЦИ: Игралиште Младости, гледалаца 50, судија Васић (Ириг). Стрелци: Ранђеловић у 29. за Младост, Јовановић у 76. и Рауковић у 82. минуту за Срем. Жути картони: Д. Кривошија, А. Симић, Јовановић, Филиповић, З.  Кривошија (Младост), Вукашиновић, С.  Ранковић, Рауковић, А. Ранковић (Срем).

МЛАДОСТ: Лалошевић 7, Кривошић 7 (Д. Кривошија), З.  Јовановић 7 (Сарић), Љуштинић 6, Ранђеловић 7, Кошутић 6, Томић  6, Мујић 6, А. Симић 7 (Бакић), Филиповић 6 (З. Југовић), З. Кривошија 7.

СРЕМ: Вукашиновић 7, Накић 7, С. Ранковић 7, Маричић 7, Андрић 7, С. Матић 7 (Ф. Матић), Рауковић 8, Турудић 7 (Јовановић 7), Босанчић 7, Крњулац 7, А.  Ранковић 7.

Домаћини добри само у току првог полувремена када су и повели.  Гости у наставку су били и  срећнији и спретнији. Два пута су искористили тоталну смушеност у домаћој одбрани у финишу утакмице и дошли у не баш некој игри до три бода.

С.  Г.

Ж.  Ј.

Крушедол - Полет 5:2 (1:2)

КРУШЕДОЛ: Игралиште Крушедола, гледалаца 60, судија Јарчов (Инђија). Стрелци: З.  Клајић у 30, Моравек у 62, Недимовић у 75. и 80. и Цурковић у 87. за Крушедол, а Бугарин у 12. и Пашић у 19. минуту за Полет.

КРУШЕДОЛ: Тувеџић, Поткоњак, Крунић, Јелковић (Н.  Милошевић), Миланов, Гостојић, З.  Кљајић, Недоимовић, Цурковић (Гарић), Моравек (М.  Милошевић), Марчетић.

ПОЛЕТ: Старац, Калезић, Бакић, И. Савић, Ковачевић, Делибос, Пашић, Јовић, Бугарин, Кесић, Лукач (Паучинац).

Заслужили су по шансама домаћини да славе још убедљивије. Иако су гости повели са 2:0, у другом полувремену Крушедолци су разбили ривала.

С.  Радуловић

Напредак (Ж) - Шумар 1:0 (0:0)

ЖАРКОВАЦ: Игралиште Напретка, гледалаца 100, судија  Мушицки (Рума). Стрелац: Н. Божић у 73. минуту. Жути картони: М.  Савић, Деврња, Н. Вишњић, Н. Божић, С. Вишњић (Напредак), Обрадовић (Шумар). Црвени картон: Г. Миљковић (Напредак).

НАПРЕДАК: Крнић -, С. Вишњић 7, Г. Миљковић 6, Секулић 8, Мадацки 7, Вуковић 7 (Топић 7), М. Савић 7, Љубашчик 7, А. Вишњић 7 (Н.  Миљковић), Деврња 7 (Н. Вишњић 7, Вујевић 8 (Н. Божић 7).

ШУМАР: Петковић 9, М. Цвјетиновић 6, Спасојевић 6, Ђокић 6, Врачевић 7, Стјепановић 6 (П. Цвјетиновић 6), Благојевић 6, З.  Миличевић 7 (Живковић 6), Теодоровић 6, Обрадовић 7, Живић 6.

Домаћини су лакше него што су очекивали, на „Бонбоњери“ дошли до минималне, али заслужене победе. Могли су славити и убедљивије, иако је ривал из Огара играчима Напретка био неугодан противник.

Н.  Миљковић

Граничар (О) - Сремац (Д) 5:3 (3:1)

ОБРЕЖ: Игралиште Граничара, гледалаца 100, судија Каназир (Нови Бановци). Стрелци: Лисулов у 21, Гмизић у 28. и 82, Китанов у 35. и М. Михајловић у 93. за Граничар, а Милић у 33, М. Илић у 61. и Лапчић у 69. минуту за Сремац. Жути картони: М. Живановић, Чавић, Китанов (Граничар), М. Лудајић, М. Илић, Наумов (Сремац).

ГРАНИЧАР: Самарџић 7, С. Михајловић 7 (Д. Кнежевић 7), Чавић 7, М. Живановић 7, М. Михајловић 7, С. Јовановић 7, Балабан 7, Гмизић 8, С. Кнежевић 7, Лисулов 7, Китанов 7 (Николић 7).

СРЕМАЦ: Павичић 7, Секулић 7, Наумов 7, М.  Лудајић 7 (Арсенијевић 7), Лапчић 7, Бачевац 7, М.  Илић 7, Недељковић 7, Видицки 7, Милић 7, В.  Кресојевић 7.

Гости могу да буду задовољни коначним резултатом. Гости из Деча успели су и да поравнају резултат на 3:3, а онда су играчи Граничара кренули много ангажованије и плод такве је игре још два гола у мрежи Павичића, имали су још и неколико лепих прилика да увећају резултат.

ДОрловић

ИРИГ: Раднички - Дунав 3:1, ОБРЕЖ: Граничар - Сремац (Деч) 5:3, ХРТКОВЦИ: Хртковци - Сремац (Д) 0:2, ЧОРТАНОВЦИ: ЧСК - Брестач 3:1, БУЂАНОВЦИ: Младост - Срем (СМ) 1:2, КРУШЕДОЛ: Крушедол - Полет 5:2, ЖАРКОВАЦ: Напредак - Шумар 1:0.

1. Сремац (Д)        8      6      1      1      18:8  19

2. Срем (СМ)         8      5      2      1      14:5  17

3. ЧСК                    8      5      1      2      21:9  16

4. Брестач              8      5      0      3      21:11        15

5. Раднички (И)      8      5      0      3      13:9  15

6. Хртковци            8      5      0      3      12:10        15

7. Дунав                 8      4      1      3      18:13        13

8. Граничар (О)      8      4      1      3      17:13        13