Међуопштинска лига Срем: Празне мреже у дербију

​​​​​​​Полет - Доњи Срем 0:0
granicar obrez

НОВИ КАРЛОВЦИ: Стадион Полет, гледалаца 100, судија Блажон (Рума).Црвени картон: Делибос (Полет).

ПОЛЕТ: Ћалић 7, Поповић 7, Пољак 7, Драганић 7, Делибос 7, Ружичић 7, Иваниш 7, Р. Кесић 7 (Пејовић 7), Јовић 7, Тодоровић 7 (Милић), Калезић 7.

ДОЊИ СРЕМ: Башић 7, Љубојевић 7, Стојиљковић 7, Митровић 7, Весић 7, Новић 7 (Николић), М. Илић 7, Ћопић 7, Најић 7, Радивојевић 7 (Бабић 7), Радовановић 7.

У борбеној и динамичној утакмици домаћини нису остварили очекивану победу. Најбољу прилику прокоцкао је Јовић. Није матирао Башића ни са шест метара.

Б. Рађеновић

Граничар (О) - Хајдук (В) 3:1 (1:1)

ОБРЕЖ: Игралиште Граничара, гледалаца 120, судија Зечевић (Ириг). Стрелци: Кнежевић у 36, Михајловић у 57. и Орловић у 81. за Граничар, а Јурошевић у 31. минуту за Хајдук.

ГРАНИЧАР: Самарџић 7, И. Николић 7, Кнежевић 7, С. Јовановић 7, М. Д. Николић 7, М. Р. Николић 7, Петровић 7, Наумов 7, Деврња 7, Орловић 7 (Живић 7).

ХАЈДУК: Митровић 7, Ђорђевић 6, Петровић 6, Радовановић 7, Арбић 7, Станковић 6, Болић 7, Њежић 6, Јурошевић 7, Гверо 6, Зарић 6 (Томашевић 6).

Домаћи су заслужили чак и убедљивију победу. У првом полувремену играо се равноправан фудбал.

Гости су чак и повели после брзе контре, али су домаћини били много бољи ривал у наставку игре. Тада су постигли два гола. Кнежевић је искористио смушеност у гостујућој одбрани и просто закуцао главом лопту у мрежу. Михајловић је сам себи припремио шансу, док је Орловић био прецизан из шута са око 18 метара.

Д. Орловић

Брестач - Фрушка гора 0:4 (0:1)

БРЕСТАЧ: Игралиште Брестача, гледалаца 50, судија Мандић (Инђија). Стрелци: Боровић у 32. и 83, Мушицки у 61. и Мијајловић у 70. м инуту. Жути картони: Балабан, Савић (Брестач), Грубјешић (Фрушка гора).

БРЕСТАЧ: Бантић, Ј. Јовичић, В. Ковачевић, Цветковић, Зујић, Глушац, Вучковић (М. Јовичић), Новаковић, М. Ковачевић, Белић (Савић), Балабан (Н. Јовичић).

ФРУШКА ГОРА: Гојковић, Влајсевић, Трнић, Дејановић, Мушицки (Кнежевић), Ристивојевић, Боровић, Тешић,  Бежановић (Самарџија), Грубјешић (Мијајловић), Јањић.

Обућари су приказали добру партију а могли су и бољу, али им је мало фалило и среће. Једноставно стрелци гостију су правили потез више, па се одбрана домаћих брже боље консодиловала и отклонила опасност.

Д. Брацановић

Бикић Дол - Зека Буљубаша 2:1 (2:0)

БИКИЋ ДО: Стадион Бикић Дола, гледалаца 80, судија Павловић (Огар). Стрелци: Утвић у 19. (из пенала) и Т. Милетић у 24. за Бикић Дол, Мартиновић у 60. минуту. за Зеку Буљубашу. Жути картони: Павловић, Милисав Копуновић, Мартиновић (Зека Буљубаша).

БИКИЋ ДОЛ: Братић 6, Утвић 7, Кладушић 6, Момчиловић 6, Басрак 6, Павић 6, Косановић 6, Бајрами 6, Кљајић 6 (Ханчовски), Т. Милетић 7 (Мрваљевић 6), Добрић 6.

ЗЕКА БУЉУБАША: Јефтић 6, Ћосић 6, Павловић 6, М. Беговић 6, Јовановић 6, Белић 6, Николић 6, Петрић 6, Мартиновић 7, У. Беговић 6, Милисав Копуновић 6 (Милан Копуновић).

Очеквало се да ће домаћин у овој утакмици славити убедљивије. Али, домаћину је било довољно и једно полувреме, па да укњижи три нова бода. У наставку гости су играли нешто боље, али недовољно ни за изједначење.

З. Ђукић

Фрушкогорац - Слога (Ч) 1:2 (1:0)

МАНЂЕЛОС: Стадион Фрушкогорца, гледалаца 100, судија Манојловић (Сремска Митровица). Стрелци: Душан Грабић у 39. за Фрушкогорац, а  Секулић у 83. и 90. минуту (из пенала) за Слогу.

ФРУШКОГОРАЦ: Теодоровић 8, Драголуб Грабић 6, Ђукић 6, М.Трнић 8, И. Ђорић 7 (Крстић 7), Кочић 7, М.Гајић 6, Тодић 9, Ж. Ђорић 6, Душан Грабић 8, Малбашић 9.

СЛОГА: Н. Цвјетић 6, С. Кекић 5, М. Кекић 7, Плавшић 7 (Раца 7), Секулић 9, М. Цвјетић 7, Мајсторовић 7, В. Кекић 6, Арамбашић 7, Драгић 7, Миљеновић 7.

У Манђелосу је одиграна добра првенствена утакмица. Домаћини су били бољи ривал у првом полувремену када су и повели преко Душана Грабића. Гости су се определили од почетка меча да се бране, а онда су из контри угрожавали гол домаћина. У самом финишу Чалманци су и успели у својим намерама. Преокренули су резултат и освојили важне бодове у грчевитој борбои за опстанак.

В. Цвјетић

Доњи Петровци - Митрос 3:1 (2:0)

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Стадион Доњих Петроваца, гледалаца 100, судија Шљепица (Нови  Бановци). Стрелци: Стојановић у 13, Недимовић у 30. и Јоргић у 80. за Доње Петровце, а Стојановић у 82. минуту за Митрос.

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Радошевић 7, Путица 8, Бузаш 7 (Чалић 7), Јоргић 7, Диклић 7, Недимовић 7, Шаша 8 (Н. Јовановић 8), Инајатовић 7, Чворков 8, Стојановић 7 (Сурдучки 7), Ковачевић 7.

МИТРОС: Мршић 7, Сантовац 7, Владисављевић 7, Панић 7, Аћимовић 7, Билић 7, Вукотић 7,  Макитановић 7, Церовац 7 (Стојановић 7), Каролић 7, Бабић 7.

Бошко Чворков је био у главној улози. Припремио је сва три гола својим саиграчима и подсетио је на старе дане, када је играо још у Првој лиги Југосалавије.

Г. Закић

Младост (Б) - Слобода 5:1 (2:1)

БУЂАНОВЦИ: Стадион  Младости, гледалаца 100, судија Ћирковић (Стари Бановци). Стрелци: Прљић у 6. и 49, Туфегџић у 33. и 78. и Марковић у 68. за Младост, а Б. Ристановић у 37. минуту за Слободу. Жути картон: Маленковић (Слобода).

МЛАДОСТ: Делић 8, Кривошић 7, Обрадов 7,  Арсеновић 7, Јовановић 7, Вукин 8, Лилић 7 (Бакић), Радовић 8, (Путник), Марковић 7, Прљић 8, Туфгждић 7 (Савић).

СЛОБОДА: М. Гвока 6, Грубић 6, Соларевић 6, Маленковић 6, Стрниша 6, Д. Ристановић 6, Милутиновић 6 ( Стојнић 6), Савић 6, Жегарац 6, Радојчић 7, Б. Ристановић 7.

Прво полувреме скоро је одиграно у равноправној игри. Онда је у другом полувремену одмах на почетку на сцену по други пут ступио Прљић. Прошетао се кроз одбрану гостију, избио сам испред голмана Гвоке и рутински га матирао. Леп гол је постигао и Марковића из шута са преко 20 метара.

С. Јовановић

Напредак (Ж) - Граничар (К) 6:0 (2:0)

ЖАРКОВАЦ: Стадион Напретка, гледалаца 100, судија Петровић (Шид). Стрелци: Јовић у 12. и 57, Пазарски у 42, Топић у 75. и 80. и Поповић у 62. минуту.

НАПРЕДАК: Лазић -, Г. Миљковић 6, Секулић 6, Мадацки 7, Јовић 6 (Гемери), Поповић 6, Јакшић - (Топић 7), Пазарски 7, Вујевић -(Вишњић 6), Тица 7, Деврња 6.

ГРАНИЧАР: Васиљевић 7, Ракић 5, Зечевић 5, Грбић 5, Коњевић 5, М. Симић 5, Недић 5, Босанац 5,  А. Симић 5, Владисављевић 5, Савић 5.

Домаћини нису искористили своје многобројне повољне шансе. Ипак су гледаоци видели шест лепих голова и деби младог и талентованог Михајла Гемерија, који има само 16 година.

Н. Миљковић

МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Слога (Ч) 1:2, ЖАРКОВАЦ: Напредак -Граничар (К) 6:0, ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Доњи Петровци - Митрос 3:1, ОБРЕЖ: Граничар - Хајдук (В) 3:1, БИКИЋ ДО: Бикић Дол - Зека Буљубаша 2:1, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет - Доњи Срем 0:0, БРЕСТАЧ: Брестач - Фрушка гора 0:4, БУЂАНОВЦИ: Младост - Слобода 5:1.

1. Полет                    24     16     4      4      64:21        52

2. Д. Петровци          24     14     5      5      69:22        47

3. Напредак (Ж)        24     13     8      3      57:13        47

4. Младост (Б)           24    13     4      7      45:27        43

5. Д. Срем                  24     12     6      6      45:27        42

6. Граничар                24     13     2      9      36:37        40

7. Митрос                   24     11     5      8      38:35        38

8. Фр. гора                 24     11     4      9      38:39        37