Међуопштинска лига Срем: Славље Шашинчана с деветорицом

Слобода - Слога (Ч) 3:2 (3:2)
sloboda sasinci

ШАШИНЦИ: Стадион Слободе, гледалаца 70, судија Дујић (Сремска Митровица). Стрелци: Жегарац у 17.и Змијанац у 34. (из пенала) и 37.за Слободу, а Зец у 4.и В. Кекић у 33. минуту за Слогу. Жути картони: Ивановић, Змијанац, А. Томић, Соларевић (Слобода), Секулић (Слога).Црвени картони: Радојчић, Жегарац (Слобода).

СЛОБОДА: Ивановић 7, Ристановић 7, Радојчић 6, Стрниша 8, А. Томић 8, Милутиновић 8, Соларевић 8, Змијанац 8 (Алимановић), Стојнић 8, Ерић 7 (Милановић), Жегарац 8.

СЛОГА: Зељковић 8, Плавшић 7, Раца 7, Антонић 7, В. Кекић 8, Зец 8, С. Кекић 7, Богосављевић 7, Цјетић 7, Секулић 8, Драгановић 7.

После гола Зеца у 4. минуту, многи на игралишту, нису ни слутили преокрет до краја полувремена. Сви су очекивали да ће Чалманци однети цео плен. Онда је Жегарац изједначио из веома лепог и прецизног шута са 20 метара. В. Кекић, је у 33. минуту поново довео госте у вођство. Онда је дошао тренутак за преокрет. Прво су гости скривили најстрожу казну. Змијанац је био сигуран са беле тачке. Затим је Змијанац искористио добар центаршут и главом лопту, просто угурао у мрежу гостију. Уз, то, Шашинчани, су утакмицу завршили са девет играча, јер су били искључени Радојчић и Жегарац. А, искусни, гостујући нападачи, то нису знали да искористе.

Д. Змијанац

Фрушка гора - Граничар (К) 1:0 (0:0)

РУМА: Стадион Фрушке горе, гледалаца 100, судија Мијановић (Адашевци).Стрелац: Мушицки у 53. минуту. Жути картони: Боровић, Грубјешић, Трнић (Фрушка гора), Босанац (Граничар).

ФРУШКА ГОРА: Васовић -, Грубјешић 7 (Матић), Трнић 7, Дејановић 8, Мушицки 7 (Љубинковић), Ристивојевић 7, Анђелић 8, Тешић 7, Боровић 7, Бежановић 6 (Кнежевић 7), Влајсевић 7.

ГРАНИЧАР: Васиљевић 8, Коњевић 7, Печеница 7, Белић 6, Босанац 7, Владисављевић 6, А. Симић 7, М. Симић 7 (Радивојевић), Ракић – (Ђукић 6), Матрић 6, Зечевић 7 (Недић).

У веома динамичној утакмици обућари су остварили још једну минималну, али сигурну победу. У првом делу имали су и неколико правих зицера, али домаћи стрелци су се прописно обрукали. У наставку, у 47. минуту одлични голман гостију Васиљевић одбранио је Тешићу шут с пенала. А победоносни гол за домаће постигао је Мушицки. Погодио је празну мрежу гостију на асистенцију одличног Анђелића.

Д. Чучин

Младост (Б) - Напредак (Ж) 1:0 (1:0)

БУЂАНОВЦИ: Игралиште Младости, гледалаца 150, судија Инђић (Инђија). Стрелац: Марковић у 10.  минуту. Жути картони: Вукин, Путник (Младост), Поповић, Јакшић (Напредак).

МЛАДОСТ: Делић 8, Путник 8, Обрадов 8, Јовановић 9, Вукин 9 (Кривошић 8), Чикић 8, С. Стојиљковић 9, Савић 8, Марковић 8, Прљић 8, Туфеyић 9 (Видовић 8).

НАПРЕДАК: Крнић 8, Б. Миљковић 8, Секулић 8, Мадацки 8 (С. Миљковић 7), Јакшић 8, Савић 8, Божић 8 (Тица 6), Пазарски 7, Стојић 7, Поповић 7, Деврња 7.

Домаћини заслужили чак и убедљивију победу. А победоносни гол је постигао Марковић са три метра, иначе изданак земунске школе и то после одлично убачене лопте од стране Прљића. Гости као јесењи прваци остали су дужни и домаћој публици и својим навијачима. Уствари нису ни могли више, јер им тактика домаћина није дозволила да било шта покушају, а камоли нешто да ураде.

С. Јовановић

Доњи Срем - Митрос 3:2 (2:1)

ПЕЋИНЦИ: Игралиште Сувача, гледалаца 70, судија Блажон (Рума). Стрелци: Стојиљковић у 18, Илић у 33. и Љубинковић у 51. за Доњи Срем, а Малиновић у 2. и Симјановски у 59. минуту за Митрос. Жути картони: Митровић (Доњи Срем), Владисављевић (Митрос).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача, Радовановић, Љубојевић, Стојиљковић, Чавић, Митровић (Миличевић), Новић (Николић), Илић, Весић (Најић), Ћопић, Радивојевић.

МИТРОС: Мршић, Матаруга, Сантовац, Панић, Аћимовић, Малиновић, Симјановски (Петковић), Бабић, Каролић (Гршић), Макитановић, Владисављевић (Вукотић).

У веома динамичној игри домаћин је могао да савлада борбене госте из Сремске Митровице и са већом разликом. А два гола домаћина дуго ће се памтити. Илић је голмана гостију Мршића савладао из шута с 30 метара. Уз то голману Мршићу лопта је прошла и кроз ноге. И Љубојевић је постигао изврстан гол. Домаћини су набацили лопту из корнера, а голману Мршићу је лопта прошла кроз руке, дошла на другу стативу, где се нашао Љубојевић и са пет метара је угурао у мрежу.

М. Гмизић

Фрушкогорац - Бикић Дол 0:1 (0:1)

МАНЂЕЛОС: Стадион Фрушкогорца, гледалаца 150, судија Грозданић (Огар). Стрелац: Т. Милетић у 28. минуту. Жути картони: Вукојевић, Тодић, Кочић (Фрушкогорац), Кладушић, Момчиловић (Бикић Дол).

ФРУШКОГОРАЦ: Теодоровић 6, Драголуб Грабић 6, Вукојевић 6, М. Трнић 6. И. Ђорић 6, Кочић 6, Н. Трнић 6, Душан Грабић 6, Тешановић 6 (Ђукић 6), Тодић 6 (А. Младеновић), Илић 6.

БИКИЋ ДОЛ: Братић 6, Утвић 7, Кладушић 7, Момчиловић 6, Басрак 7, Павић 5 (Бајрами), Кљајић 6, Јовичилић 7 (Ханчовски 6), Субић 7, Т. Милетић 7, Добрић 6.

У Манђелосу изненађење. Бодови су отишли за Бикић До и то заслужено, јер је био бољи ривал. И то не само за гол Т. Милетића, који је искористио идеалан центаршут. Домаћини нису успели да макар освоје бод, мада су најављивали да могу и да тријумфују и то убедљиво.

Д. Грабић

Брестач - Доњи Петровци 0:2 (0:0)

БРЕСТАЧ: Стадион Брестача, гледалаца 75, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелци: Љубинковић у 78. и Чворков у 85. минуту. Жути картони: Бантић, Новаковић, Зујић, Стојковски, Бошковић (Брестач), Шаша, Чворков, Недимовић (Доњи Петровци).

БРЕСТАЧ: Бантић 6, Сандић 7, Бошковић 7, Петаковић 6, Стојковски 7, Ј. Јовичић 7 (М. Јовичић 6), Љујић 7 (Зујић), Свилар 7, Новаковић 7, Ковачевић 7 (Вучковић), Глушац 7.

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Радошевић 6, Путица 7, Чалић 6, Јоргић 7 (Ковачевић 7), Шаша 6, Недимовић 6, Момчиловић 7 (Вукотић), Стојановић 6, Бомештар 6, Чворков 8, Љубинковић 8 (Инајатовић 6).

Добра утакмица у којој су домаћини могли и да победе, али су били равноправан ривал све до 78. минута када су гости повели. Љубојевић је ефектно шутирао са 16 метара и Бантић је био савладан. Потом су домаћини кренули скоро на све или ништа како би дошли до изједначења. Онда је на сцену ступио Чворков и прецизним шутем још једном приморао Бантића да вади лопту из своје мреже.

Д. Брацановић

Зека Буљубаша - Хајдук (В) 0:0

РАВЊЕ: Стадион Зеке Буљубаше, гледалаца 100, судија Тодоровић (Инђија). Жути картони: Петрић, Станковић (Зека Буљубаша), Радовановић, Антуновић, Марјановић (Хајдук). Црвени картони:М. Беговић (Зека Буљубаша), Јурошевић (Хајдук).

ЗЕКА БУЉУБАША: Јефтић 9, Ћосић 9, Ч. Миловановић 7, М. Беговић 5, Јовановић 8, Белић 8, У. Беговић 8, Симић 7, Мартиновић 7, Петрић 9, Станковић 8.

ХАЈДУК: Митровић 9, Ђорђевић 8 (Д. Драгић), Арбић 8, Петровић 8 (З. Драгић), Антуновић 8, Станковић 8 (Ђ. Хрчек), Јурошевић 5, В. Гавриловић 8, Перић 8, Марјановић 8, Радовановић 8.

Равњанци су могли да прекину низ лоших резултата из јесењег дела и заслужено да славе, макар с минималним резултатом. Али и гости могу да жале за својим пропуштеним шансама. Уствари оба голмана су највећи кривци што није било голова. Јефтић и Митровић чинили су чуда међу стативама и одбранили су најмање пет, шест чистих зицера.

Ж. Релић

Полет - Граничар (О) 2:1 (0:1)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Стадион Полета, гледалаца 150, судија Манојловић (Сремска Митровица). Стрелци: Кесић у 78. и Пољак у 88. за Полет, Лисулов у 6. за Граничар. Жути картони: Делибос, Пејовић (Полет), Живановић (Граничар).

ПОЛЕТ: Пашић 7, Бакић –(Поповић 8), Пољак 8, Драганић 8, Делибос 7, Иваниш 6, Пејовић 7, Р. Кесић 8 (Мијатовић), Јовић 7, Тодоровић 7 (Милић), Калезић 8.

ГРАНИЧАР: Самарџић 9, Живић 6, Миличевић 6, Живановић 7, С. Јовано вић 6 (Лабухор), Петковић 7, Орловић 6, Сорак 7, Лисулов 6, Деврња 7 (И. Николић), Лазић 7.

Домаћани су били бољи ривал, али нису искористили повољне шансе. Зато су гости први водили и играли добро у пољу. Лисовац је одбијену лопту дохватио на 20 метара и волеј ударцем је послао у домаћу мрежу. и тако потпуно пореметио све планове домаћина, који су већ убележили три бода и нову победу. Да Кесић није изједначио из слободног ударца са око 25 метара гости би сачували вођство. А онда се и Пољак нашао на правом месту. После велике гужве одбијену лопту је са пенала само вратио у мрежу изненађеног Самарџића.

Б. Рађеновић

МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Бикић Дол 0:1, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет -Граничар (О) 2:1, БРЕСТАЧ: Брестач - Доњи Петровци 0:2, БУЂАНОВЦИ: Младост - Напредак (Ж) 1:0, ШАШИНЦИ: Слобода - Слога (Ч) 3:2, РУМА: Фрушка гора - Граничар (К) 1:0, ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - Митрос 3:2, РАВЊЕ: Зека Буљубаша - Хајдук (В) 0:0.

1. Напред. (Ж)              16     11     2      3      46:11        35

2. Полет                        16     11     2      3      47:17        35

3. Д. Петров.                18     10     3      3      49:16        33

4. Гранич. (О)               16     10     1      5      25:22        31

5. Младост (Б)             16     9      3      4      29:19        30

6. Фрушка г.                 16     7      3      6      27:28        24

7. Фрушког.                   16     7      3      6      25:26        24

8. Хајд. (В) (-1)             16     6      5      5      30:23        22