Међуопштинска лига Срем – Запад: Ђуричић одлучио дерби

Фрушкогорац - Обилић 2:1 (0:1)
fudbal, pixabay

МАНЂЕЛОС: Игралиште Фрушкогорца, судија Ранисавић (Сремска Митровица). Стрелци: Ђуричић у 74. и 86. за Фрушкогорац, Болић у 43. минуту за Обилић. Жути картони: И. Ђорић (Фрушкогорац), Милосављевић (Обилић). Црвени картон: Илибашић (Обилић).

ФРУШКОГОРАЦ: Милић 7, Н. Трнић 8 (Драгољуб Габрић), Ђукић 7 (Ђуричић 8), М. Трнић 8, Душан Грабић 8, И. Ђорић 7, Јошић 7, Ж. Ђорић 8, Панић 7, Мачкић 7 (Лужајић 7), Жижић 7.

ОБИЛИЋ: Станковић 7, Басташић 7, Илибашић 5, Медић 7, Поповић 7 (Милосављевић), Р. Микић 6 (Дробњак), Болић 7, А. Зец 7, Бертић 7, Субић, Д. Јанковић 7, А. Зец 7 (М. Зец).

У дебију кола славили  су Манђелошани, највише захваљући спретности голгетера Бранка Ђуричића. Први погодак је постигао маказицама са десетак метара, а код другог гола покупио је одбитак и само лопту спровео у небрањени део мреже. Гости су се бранили, играли само добро у пољу и  на контре. Тако су и повели у првом полувремену.   В. Цвјетић

Фрушка гора - Граничар (А) 3:2 (1:1)

РУМА: Игралиште Фрушке горе, судија Радић (Ириг). Стрелци: Копуновић у 41, Тешић у 73. и Видаковић у 79. за Фрушку гору, а Андришка у 42. и Старчевић у 56. минуту за Граничар. Жути картони: Цвјетићанин, Видаковић (Фрушка гора), Андришка (Граничар).

ФРУШКА ГОРА: Мандић, Обреновић (Влајсевић), Ђурђевић, Тешић, Цвјетићанин, Копуновић (Докмановић), Бирињи, Миловановић, Коларевић, Рокса, Видаковић (Ђапић).

ГРАНИЧАР: Гледић, Васиљевић, Трлајић, Скакавац, Вујић, Грбатинић, Старчевић, Андришка, Симић,  Шибалић (Вурдеља), В. Мијановић (Миличић).

Ривали су одиграли одличну утакмицу, потпуно отворену са доста шанси. Код резултата 0:0 гости су пропустили две прилике за вођство. Оба пута гостујући стрелци су промашили гол са шест метара.

У финишу полувремена Копуновић је после центаршута Обреновића остао сам на другој стативи и лако савладао Гледића. Радост домаћих није трајала ни минут, гости су после контре, преко Андришке, поравнали резултат.

У наставку, опет контра гостију и Старчевић доводи Граничар у вођство. Тешић је успео после корнера, главом да само дотакне лопту и тако превари голмана Гледића. Победу „обућарима“ је донео Видаковић. Гледић је одбио лопту, а Видаковић је главом вратио у небрањени део мреже.

Д. Чучин

Змај - Бикић 3:1 (1:0)

НОЋАЈ: Игралиште Змаја, судија Мијановић (Адашевци). Стрелци: М. Пармаковић у 41, 60. и 61. за Змај, а Девић у 70. минуту за Бикић. Жути картони: Н. Савић, Ђурчић (Змај), Ђурђевић, Васић (Бикић).

ЗМАЈ: Кљајић 7, Ђурић 7, Н. Савић 7, Јовановић 7 (Р. Пармаковић 7), Божјаковић 7, Чупић 7, А. Сретеновић 7, Ђурчић 7, М. Пармаковић 9 (Јеликић 7), Илић 7, Зацкалицки 7.

БИКИЋ:  Стојановић 7, Басрак 7 (Кнежевић), Васић 7, Јовичилић 7, Баштић 7, Девић 7, Кљајић 7, Ђурђевић 7, Босанац 7 (Маливук), Бајрами 7 (Менђан), Кљајић 7, Д. Момчиловић 7 (Милутиновић).

Ноћајци су заслужено славили уз одлично суђење Стефана Мијановића из Адашеваца.

Б. Богдановић

Граничар (К) - Трговачки 4:0 (2:0)

КУЗМИН: Игралиште раничара, судија С. Петровић (Сремска Митровица). Стрелци: Владисављевић у 26, Дарко Печеница у 40. и 69. и Белић у 89. минуту. Жути картони: Н. Николић, Мијатовић (Трговачки).

ГРАНИЧАР: Христов, Зечевић, Владисављевић, Петрић, Симић, Митровић, Макитановић (Каролић), Дејан Печеница, Врањковић, Вукадиновић (Белић), Дарко Печеница (Савић), Недимовић.

ТРГОВАЧКИ: Спасојевић, Н. Николић, Алић, Трифуновић (Стојковић), Јаковљевић, Аћимовић, Матаруга, Бошковић (Тот), С. Николић (Недић), Мијатовић, Дрча.

Кузминци су могли славити и убедљивије имали су још неколико лепих шанси посебно у првом полувремену.

У наставку, играчи Трговачког покушавали су да макар постигну почасни гол, али чврста одбрана домаћина увек је излазила као победник.

Б. Цветичанин

Сремац (Ј) - Слобода 0:2 (0:1)

ЈАРАК: Игралиште  Сремца, судија Цвјетић (Чалма). Стрелци: Томић у 10. и Милутиновић у 57. минуту. Жути картони: Цукић, Васиљевић (Сремац), Иваниовић (Слобода).

СРЕМАЦ: Симовљевић 7, Крчић 6, Гвозденовић 6, Тешић 7, Н. Гвока 7, Миленко Гвока 6, Петровић 6, Цукић 6 (Ристић), Бојан Даничић (Мијатовић 6), Васиљевић 6 (Јовановић), Благојевић 6 (Николић).

СЛОБОДА: Ивановић 7, Антонић 7, Милутиновић 7, Вукмановић 6 (Топић), Змијанац 6, Жегарац 7, Чанаџија 7 (Мијатовић), Станојевић 7, Недељковић 7, Милановић 7, Јовичић 6.

Играчи Сремца нису искористили неколико изванредних прилика. Али, зато су гости успели да постигну два лепа гола из израђених акција.        Б. Гвока

Јединство (Р) - Једнота 6:1 (3:1)

РУМА: Игралиште  Јединства, судија Филиповић (Сремска Митровица). Стрелци: Јовић у 5, Паунковић у 19, Илић у 43. и Радојчић у 60, 73. и 79. за Јединство, а Хрчек у 35. минуту за Једноту. Жути картони: Грујић, Миоћиновић (Једнота).

ЈЕДИНСТВО: Кухар 7, Ерор 7 (Греч 7), Јовић 7, Мирић 7, Маринковић 7, Паунковић 7, Арачић 7, Мудрић 7 (Недић), Илић 7 (Грбић), Маџарац 7, Радојчић 8 (Рек).

ЈЕДНОТА: Мајхер 6, Малешевић 6, Дрљача 6, Станкић 6, Грујић 6 (Ћосић 6), Небојша Јакшић 6, Р. Котарлић 6 (Миоћиновић 6), Даниловић 6, Миљеновић 6, Хрчек 7 (Захорец 6), Јовановић 6.

Права првенствена утакмица. По игри и шансама, домаћин је заслужио још убедљивију победу. Гости су били потпуно немоћни.

П. Шкара

Зека Буљубаша - Ердевик 5:0 (4:0)

РАВЊЕ: Игралиште Зеке Буљубаше, судија Зечевић (Шид). Стрелци: Ђонлић у 8, 32. и 50. и М. Мартиновић у 24. и 36. минуту.

ЗЕКА БУЉУБАША: Јефтић, Д. Мартиновић, Н. Павловић, Беговић, Беловуковић, Драгић, Ђонлић, Кукић, Крстић (Влајнић), Турудић (Ђокић), М. Мартиновић.

ЕРДЕВИК: Живановић, Цветковић, Вукадиновић, Јовановић, Јелчић, Мергл, Радановић, Ширадовић, Мариновић, Шолаја.

Домаћи су играли добар фудбал, постигли пет голова, уз то створили су још неколико изванредних прилика. Гости су целу утакмицу играли са само десет играча.

М. Станковић

РАВЊЕ: Зека Буљубаша - Ердевик 5:0, НОЋАЈ: Змај - Бикић 3:1, МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Обилић 2:1, БЕРКАСОВО: Сремац - Слога (Ч) 3:0 (гости нису дошли), ЈАРАК: Сремац - Слобода 0:2, КУЗМИН: Граничар -Трговачки 4:0, РУМА: Јединстрво - Једнота 6:1, Фрушка гора - Граничар (А) 3:2.

1. Фрушкогорац 13     9      3      1      32:8  30

2. Фрушка гора  13     8      3      2      31:11        27

3. Граничар (К)  13     8      3      2      25:11        27

4. Јединство (Р) 13     8      2      3      26:12        26

5. Сремац (Б)     13     7      4      2      28:10        25

6. Обилић  13     7      4      2      30:17        25

7. Бикић    13     6      6      1      25:8  24

8. Змај      13     5      4      4      22:16        19