МФЛ Кикинда–Житиште: Бочарци у подручној лиги

​​​​​​​Напредак (БТ) - Јединство (Б) 0:3 (0:3)
fudbal lopta

БАНАТСКА ТОПОЛА: Стадион Напредка, гледалаца око 100, судија: С. Поповић (Кикинда). Стрелци: Васичин у 2. (из пенала) Ранков у 16. и Д. Шибул у 44. минуту.

НАПРЕДАК: Мартинов, Курунци, Ханђа, Тинтар, Мирков, Удвари, Ердег, Секереш, Каналаш, Ковач (Зец), Фехер.

ЈЕДИНСТВО: Влашкалин, Сивчев, Томић, Новаковић (Јарић), Шугић, Мирков, Ранков (Малеш), Васичин, Пенавски, Д. Шибул, Марков (Бјелић).

Фудбалери бочарског Јединства заслужено су са 3:0 у Банатској Тополи савладали домаћи Напредак. Овом победом тим из Бочара обезбедио је прво место и тако се пласираоу виши степен такмичења - Подручну лигу Зрењанина.

Јединство је повело погодком Васичина из пенала пошто је у казненом простору домаћину оборен један гостујући играч. На 2:0 из соло продора повећао је Никола Ранков да би трећи погодак ремек дело искусног Драгана Шибула који је из слободног ударца минут пре истека првог дела игре савладао домаћег голмана Мартинова.

И у другом делу гости су били бољи али нису реализовали своје шансе.

М. С.

Рохам - Војводина 5:3 (2:2)

НОВА ЦРЊА: Игралиште Рохама, гледалаца 100, судија: Лакић (Банатско Велико Село). Стрелци: Карачоњи у 14. и 20. Голушин у 60. и 65. и Глигор у 70. за Рохам, а Гаврић у 23. Завишин у 38. и Јовановић у 78. минуту за Војводину. Жути картони: Стојановић и Ћирић (Рохам), а Милин (Војводина).

РОХАМ: Јовин, Лајош, Ћирић, Костић, Голушин, Глигор, Бало, Бобан, Карачоњи (Чикош), Стојановић, Челекетић.

ВОЈВОДИНА: Кнежевић, Д. Попов (Пајтин), Пајташев, Јаковљев, Глушац (Перић), Селаковић, Завишин (Грујић), Цараволац, Јовановић, Гаврић, Милин.

Домаћин је остварио заслужену победу против Војводине из Башаида и тако се поред свог ривала у овом сусрету квалификовао као трећепласирана екипа у баражу за попуну Подручне лиге Зрењанина. Новоцрњани су повели са 2:0 головима Бојана Карачоњија да би гости из Башаида прво преко Гаврића смањили резултат, а потом и поравнали голом Завишина.

У наставку игре је поново домаћин био бољи, а Голушин се два пута уписао у листу стрелаца, док је стрелац петог погодка био Глигор. Осми погодак у овом сусрету у којем су се и Башаидци пласирали у плеј-оф, постигао је Јовановић.

М. С.

Тереквеш - Напредак (Ч) 4:4, Рохам - Војводина 5:3, Напредак (БТ) - Јединство 0:3, 1.октобар - Омладинац 9:0, Пролетер - Бега 3:2

1. Јединство      18     16     0      2      72:16        48

2. Војводина       18     14     1      3      69:25        43

3. Рохам             18     10     3      5      51:32        33

4. 1.октобар       18     10     1      7      59:41        31

5. Напредак (Ч)  18     9      2      7      46:45        29

6. Пролетер        18     7      2      9      46:49        23

7. Напредак (БТ) 18     5      3      10     35:48        18

8. Тереквес         18     5      2      11     30:55        17