Млади фудбалери Србије у полуфиналу Европског првенства

НЕС ЗИОНА: Кадетска фудбалска репрезентација Србије (играчи до 17 година) пласирала се у полуфинале Европског првенства у Израелу, пошто је данас у четвртфиналу савладала Данску 2:1 (1:0).
Фудбалски савез Србије

Србија је повела голом Јана Карла Симића у трећем минуту, изједначио је Емил Хојлинд у 48, да би победу изабраницима Радована Кривокапића донео сјајни Јован Милошевић у 64. минуту, стрелац на свакој од четири утакмице на шампионату.

Ривал кадетима Србије у полуфиналу биће Холандија, која је јуче савладала Италију 2:1.

Данска-Србија 1:2 (0:1)

Стадион: Градски у Нес Зиону. Стрелци: 0:1 Симић 3, 1:1 Хојлунд 48, 1:2 Милошевић 64. Жути картони: Нарти, Сандер, Фрауло, Бакхит (Данска), Мајсторовић, Вукичевић, Лијескић, Шљивић, Станковић (Србија).

ДАНСКА: Сандер, Бакхит, Јенсен, Нибо, Гросо (69. Фрауло), Бисков (46. Соренсен), Бек, Нарти (69. Хојлунд), Квист, Хејлунд, Сансах (77. Манк). Селектор Кенет Мадсен

СРБИЈА: Лијескић, Симић, Мајсторовић (75. Пиваш), Серафимовић, Букинац, Ђекић (55. Недељковић), Станковић, Џодић (55. Вукичевић), Шљивић, Бубањ (89. Радоњић), Милошевић. Селектор Радован Кривокапић