МО лига Кикинда – Житиште: Тополовчани победили у Међи

Гостујућа екипа Омладинца из Равног Тополовца је одиграла један за њих врло растерећен меч јер су изгубљене све шансе за  улазак у  Подручну лигу Зрењанин, тако да су играли у шареном саставу, али су ипак победили.
lopta

Пролетер - Омладинац 1:2 (0:0)

МЕЂА: Игралиште Пролетера, судија:Стојадинов  (Кикинда), стрелци: Становић у 58. за Пролетер, а Зекировић у 48. и Карагић у 69. минуту за Омладинац. Жути картони: Попадић, Танасић (Пролетер).

ПРОЛЕТЕР: Танасић 8, А. Живков 7,5, Грујичић 7,5, Радиновић 7,5, Трипић 7, Вујовић 8, Попадић 7,5, Младеновић 6,5, Мршић 6,5, Становић 8, Г. Живков 7,5 (Станковић 6).

ОМЛАДИНАЦ: Ђуричић 9, Зекировић 8,5, Пудар 8, Ћировски 7,5, Петровић 7,5, Игор Салма 7,5 , Надаждин 7,5, Виктор Салма 7,5, Стајић 7,5 , Борикић 8,5 (Карагић 7,5), Милутиновић 7.

Тереквеш - Рохам 1:1 (0:0)

ХЕТИН: Игралиште Тереквеша, судија: Н. Кнежевић (Банатско Карађорђево), стрелци: М. Тривуновић у 70. за Тереквеш, а А. Живковић у 63. минуту за Рохам. Жути картони: Зоран Вираг (помоћни тренер), Данијел Вираг, Љ. Тривуновић,  Молнар (Тереквеш), а Чапо, А. Живковић, Шаму, Челекетић (Рохам).

ТЕРЕКВЕШ: Бунијевац 7, Сабо 7,5 , Вираг 7 (Чилег 7,5), Рацков 7, Хеђеши 6,5 (Обрадовић 7), Љ. Тривуновић 7,5, Томашев 6, Животин 7, С. Тривуновић 7,5, М. Тривуновић 8 (Молнар 6,5), Раданов 8.

РОХАМ: Јовин 8,5, Лајош 6, Стојановић 7,5 (Бобан 7), Тодор 7,5 (С. Живковић 8), Челекетић 7, Чапо 7,5 , А. Живковић 9 (Ходи 8), Шаму 7,5 (Ујвари 7,5), Балог 8 (Кинчеш 7,5), Панић 8, Керекеш 7.

Утакмица оправдала је сва очекивања. У првом полувремену вођена је права и пожртвована борба. .У другом полувремену гостујућа екипа Рохама из Нове Црње, је одиграла организованије и офанзивније и дошла у  вођство преко Александра Живковића који је са 18 метара погодио мрежу. Екипа Тереквеша из Хетина , се није предавала и успела је да изједначи. У  шуми играча у шеснаестерцу Рохама, нашао Мирко Тривуновић и спровео лопту у неодбрањени део мреже.

Напредак (Ч) - Напредак (БТ) 6:1 (2:1)

ЧЕСТЕРЕГ: Игралиште Напретка, судија: Н. Кнежевић (Банатско Карађорђево), стрелци: Стојановић у15. и 65. Клиска у 45. и 80, Босанчић у 49, Вујиновић у 53. за Напредак, Ч), а Фехер у 12. минуту за Напредак, БТ).Жути картони:Тодоровић, Клиска (Напредак, Ч).

НАПРЕДАК (Ч): Тодоровић 7,5 ,М. Глигић 8 (С. Савић 7,5), Влајић 7,5, Сирар 8, Тадић 7 (Босанчић 7,5), Бичанин 8, Вујиновић 8, Клиска 8,5 , Гарић 7,5 (Костић 7), Стојановић 9, Б. Глигић 8.

НАПРЕДАК (БТ): Едвин Каналаш 5, Ханђа 5, Тинтор 6,5, Мирков 5,Роланд Каналаш 5, Станковић 5, Вујин 5, Фехер 7.

Лидер на табели екипа Напретка из Честерега је имала врло лак зададак, Гости из Банатске Тополе су допутовали са само осам играча, на голу нису имали голмана Бранислава Грбића који је повређен, тако да је на голу стајао  Едвин Каналаш ,коме је до врха била напуњена мрежа.

Припремио: П. Станић

Резултати:

Тереквеш - Рохам 1:1, Пролетер - Омладинац 1:2, Напредак (БТ) - Напредак (Ч) 1:6.