МО лига Срем - Исток: Ирижани изненадили Жарковчане

Домаћини су били фаворити у овом мечу.Али, то  није било довољно да се савлада одлични Раднички из Ирига.
Екипа ФК Хртковци

Напредак (Ж) - Раднички (И) 0:3 (0:2)

ЖАРКОВАЦ: Игралиште Напретка, судија Деспотовић (Огар). Стрелци: Анђић у 27. И Н. Еркановић у 29. и 54. минуту. Жути картон: Анђић (Раднички).

НАПРЕДАК: Радивојевћ, С. Вишњић, Миљковић, М. Савић, М. Божић (Н. Божић), Новковић (Вишњић), Ћирковић, Вуковић, Михајловић, Танасковић (Недић), Бузаш.

РАДНИЧКИ: Клисурић, Ћирић, Николић, Мадацки, Пазарски, Крстић, Н. Еркановић (Ј. Еркановић), Гемери (Матић), Шевић (Бенрежан), Анђић (Савић), Деврња (Јањић).

Једноставно, гости су изненадили игром и били су бољи ривал у току целог меча.Никола Еркановић је постигао два гола је био је стална опасност за домаћу одбрану.

Н. Крнић

Полет - Брестач 1:0 (1:0)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Игралиште Полета, судија Скакавац (Рума).Стрелац: Јовић у 5. минуту. Жути картони: Корачевић, Бакић (Полет), Марин, Цветковић, Белић (Брестач).Црвени картон: Параносић (Брестач).

ПОЛЕТ: Пашић 7, Поповић 7, Ковачевић 7, Р. Савић 8, Ружичић 8, И. Савић 8, Делибос 7 (Бакић), Бугарин 6, Јовић 7, Р. Кесић 7, Корачевић 7.

БРЕСТАЧ:  Параносић 7, Обреновић 7, Марин 6 (Вукосављевић), В. Ковачевић 6 (Д. Ковачевић), Милутиновић 6, Цветковић 6, Младеновић 6 (Стоковски 6), Радојчић 6, Петронијевић 6 (Сретеновић 6), М. Ковачевић 6, Белић 6.

Домаћини су целу утакмицу играли доста добро, и заслужено су славили. Победносни гол постигао је Јовић, мада су домаћини имали још неколико лепих прилика.Од 66.гости су играли са десет играча, јер је поцрвенео голман Параносић.

Б. Рађеновић

Крушедол - Хртковци 2:2 (2:1)

КРУШЕДОЛ: Игралиште Крушедола, судија Грозданић (Огар). Стрелци: Јовановић у 7.и Станчић у 23. за Крушедол, а Станојевић у 34. и 72. минуту за Хртковце. Жути картони: Карас (Крушедол), Павличевић, Станојевић (Хртковци).Црвени картон: Симовљевић (Хртковци).

КРУШЕДОЛ: Тувегџић, Поткоњак, Крунић, Јелковић, Миланов, Гостојић, З. Кљајић, Недимовић (М. Милошевић), Цурковић (Моравек), Марчетић, Белановић.

ХРТКОВЦИ: Крпан 7, Међед 7, Конц 7, Рудић 7, Митровић 7, Павличевић 7 (Кукић), Станојевић 7 (Перић), Обровац 7 (Антонић), Отржан 7 (Глумчевић), Манојловић 7 (Смољанић), Симовљевић 7.

Утакмица добра, домаћини одлично играли, повели убедљиво са 2:0, па потом прво после грешке голман Тувегџића примили погодак, а онда је погрешила и одбрана  и дозволили гостима да поравнају резултат и однесу бод.

Гости су један период утакмице играли са десет играча, пошто је Симовљевић зарадио црвени картон. Међутим, то их није спречило да одиграју добар меч и да на крају ремизирају.

С. Радуловић

Младост (Б) - Граничар (0) 2:2 (1:0)

БУЂАНОВЦИ: Игралиште  Младости, судија  Јовановић (Рума).Стрелци: Прљић у 44. и Љуштинић у 94. за Младост, а Обрадовић у 76. и С. Михајловић у 86. минуту за Граничар.

МЛАДОСТ: Честић 7, Љуштинић 7, З. Јовановић 7, Стоиљковић 7, Кошутић 7, В. Југовић 7 (З. Југовић), З. Кривошија 7 (Лилић), Кривошић 7 (Лилић), Туфегџић 7, Прљић 7, Бакић 7.

ГРАНИЧАР: Самарџић 7, С. Михајловић 7, Д. Кнежевић 7, С. Јовановић 7 (Љубинковић), С. Кнежевић 7, Дражић 7 (Чавић), Гмизић 7, М. Михахјловић 7, Миличевић 7 (Ивановић), Деврња 7, Обрадовић 7.

Иако су гости били бољи ривал, домаћини су дошли до бода. Домаћине је само срећа спасла што су освојили бод.

Д. Орловић

Срем (СМ) - Сремац (Д) 0:0

СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Игралиште Срема, судија Шљепица (Нови Бановци).Жути картони: С. Матић, Весић (Срем).

СРЕМ: Вукашиновић 7, Накић 7, С. Ранковић 7, Маричић 7 (Андрић 7), С. Матић 7, Рауковић 7, Ф. Матић 7, Весић 7,  Марић 7, Јовановић 7, Бајловић 7 (Крњулац).

СРЕМАЦ: Цветковић 7, Драгутиновић 7, Чворков 7, Кордолуп 7, Вукајловић 7, Јеж 7 (Павловић), Љ. Вукмановић 7, Ђокић 7, Дупор 7 (Мађарац), В. Вукмановић 7 (Паунковић), Ашћерић 7.

Гости само могу да буду задовољни коначним резултатом.То није био и најреалније по прказаној игри ривала. И поред тога ривали који су на челу табеле, прво и друго место, мало су показали. У 55. минуиту Рауковић је упутио праву „бомбу“ на гол гостију, али голман гостију Цветковић, крајњим напорима избио лопту у корнер.

Ж. Јовановић

Шумар - ЧСК 2:1 (1:0)

ОГАР: Игралиште Шумара, судија Мишкулин (Рума).Стрелци: Лазић у 20. и Стевановић у 90. за Шумар, Стаменковић у 87. минуту за ЧСК. Жути картони: Ђокић, Врачевић (Шумар), Драгичевић (ЧСК).

ШУМАР: Сретковић 7, З. Миличевић 7, Врачевић 7, Радан 7, Ђокић 7, Лазић 7 (Бабић), Матић 7, Васић 7,  Стевановић 7, Спасојевић 7 (Паунић), Перић 7.

ЧСК: Војновић 7, Пејић 7, Д. Суботин 7, Ђокић 7, Симић 7, Шпоња 7, Стаменковић 7, Драгичевић 7 (П. Суботин 7), Милић 7, Арсић 7, Матош 7.

Иако су домаћини били су много бољи ривал у току целе утакмице нису успели да савладају веома чврсте и борбене госте из Чортановаца.

М. Радојчић

Дунав - Сремац (Деч) 1:1 (0:1)

НОВИ СЛАНКАМЕН: Игралиште Дунава, судија Познан (Рума).Стрелци: Ђого у 55.за Дунав, а Милић у 10. минуту за Сремац. Жути картони: Станчић, Ђого, Јанковић, Китић, Маринковић, Поповић (Дунав), Лапчић (Сремац).Црвени картон: Минић (Дунав).

ДУНАВ: Лошић, Чинчурин (Арсић), Вученовић (Сурдучки), Јанковић, Билановић, Маринковић (Китић), Поповић (Попадић), Минић, Ђого (Николић), Станчић, Ћирковић.

СРЕМАЦ: Мандић, Стојчев, Стојковић, Петровић, Мијатовић, Лапћић (В. Кресојевић), Милић, Б. Кресојевић, Недељковић (Арсенијевић), Видицки, Јуришић.

Била је то динамична и борбена игра ривала.Али, морао је да поквари главни судија Познан. Једноставно делио је домаћинима жуте и црвени картон као по траци. Гости су били потпуно надиграни, а домаћи стрелци нису имали среће. Зато су гости из Деча срећно однели бод.

Б. Вујаклија

ЖАРКОВАЦ: Напредак - Раднички (И) 0:3, БУЂАНОВЦИ: Младост - Граничар (0) 2:2, КРУШЕДОЛ: Крушедол - Хртковци 2:2, ОГАР: Шумар - ЧСК 2:1, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет - Брестач 1:0, СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Срем - Сремац (Д) 0:0, НОВИ СЛАНКАМЕН: Дунав - Сремац (Деч) 1:1.