МО лига Срем – Исток: Врдничани славили с десеторицом

После вођства домаћина и искључена Поповића, гости из Врдника преузели су иницијативу, иако су играли са играчем мање, и плод такве игре су два гола у мрежи голмана домаћих Крнића.
fudbal, pixabay

Напредак (Ж) - Рудар 1:2 (0:0)

ЖАРКОВАЦ: Игралиште Напретка, гледалаца 150, судија Рапајић (Инђија). Стрелци: Мандић у 53. за Напредак, а Кузмановић у 83. и Рутић у 89. минуту за Рудар. Жути картони: П. Мајсторовић, Станковић, Вујевић (Напредак), Ракић, Вишњовски, (Рудар). Црвени картон: Поповић (Рудар).

НАПРЕДАК: Крнић, Станковић, Ђурђевић, Кордолуп, Вујевић, П. Мајсторовић, Мандић, Божић, Стојчевић (Шарац), Мијаиловић, Козлина

РУДАР: Клисурић, Кузмановић (Гвока), Ракић, Нинковић, Вулетић, Поповић, Вишњовски, Дубравац (Крчић), Рутић, Манојловић, Пардовицки.

А. Крнић

Граничар (О) - Полет (НК) 2:2 (1:1)

ОБРЕЖ: Игралиште Граничара, гледалаца 150, судија: Граовац (Рума). Стрелци: Праљић у 34. и 71. за Граничар, а Марковић у 42. и 68. минуту за Полет. Жути картони: Драгановић, Праљић (Граничар), Ђорђевић (Полет).

ГРАНИЧАР: Самарџић 7, Дражић 7, С. Михајловић 7, Драгановић 7, Куртеш 7, Новаковић 7, Ђуран 7, Праљћ 7, Црнковић 7 (Жежељ), Комазец 7 (Деврња), Минић (Јаковљевић).

ПОЛЕТ: Благојевић 7, Лукић 7 (Несторовић 7), Митровић 7, Вучковић 7, М. Савић 7, Јовић 7, Булић 7, Новић 7, Ђорђевић 7,  Марковић 8, Лазић 7.

Гости су кренули полетно и све до 34. минута играли добар фудбал, а онда као да су наједном стали и то су домаћини одмах казнили. Стеван Праљић је матирао искусног Благојевића. Одмах су гости узвратили и Далибор Марковић је изједначио.

У наставку Марковић је преокренуо резултат. Ефектим шутем је погодио домаћу мрежу. Тада је на сцену ступио још једном Праљић и резултат је био поравнат.

Д. Орловић

Цар Урош - Љуково 2:5 (2:2)

ЈАЗАК: Игралиште Цар Уроша, гледалаца 100, судија Галић (Сремска Митровица). Стрелци: Јањуш у 6. и 45. за Цар Урош,а  Видовић у 17. 76. и Плећаш у 77.  Цвијановић у 41. и 65. и Вуковић у 50. и 89. минуту за Љуково. Жути картони: Љ. Бојић, Јордановски (Цар Урош), Радић, Чучковић (Љуково).

ЦАР УРОШ: Глишић, Бојић, Гостовић, В. Грујић, Јањуш, Младеновић, Јордановски (Родић), Вукмировић, Крстић, Опачић (Керавица),  Мркаљ.

ЉУКОВО: Сладић, Блануша, Зорић (Скорупан), Чучковић, Тривић, Радић, Новаковић, Цвијановић, Вуковић, Видовић, Стојановић.

Имали су домаћини више повољних шанси у првом полувремену пре гола Јањуша, после вођста гостију и изједначујућег гола Јањуша. Једноставно домаћи нападачи су били премного брзоплети и у наставку, а гости из сваке своје шансе погодили су Глишићеву мрежу.

Љ. Бојић

Крушедол - Сремац (Д) 6:1 (4:0)

КРУШЕДОЛ: Игралиште Крушедола, гледалаца 150, судија Панић (Београд). Стрелци: Радуловић у 2, Дистл у 13, Клајић у 21, Марковић у 32, М. Цурковић у за Крушедол, а Радојев у 86. минуту за Сремац.

КРУШЕДОЛ: Багаш, Петровић, Павков, Јелковић, Дистл (Белановић), Клајић, Плећаш, Радаковић, Радуловић (М. Цураковић), Марковић, Грубјешић.

СРЕМАЦ: Ивановић, Јовановић, Спасојевић, Бјеливук, Т. Ашћерић, Радојев, Вукајловић, Олуић, З. Ашћерић, Т. Вукмановић, Шкорић.

Фаворизовани домаћини су остарили планирану победу.Домаћи састав је био целу утакмицу надмоћнији ривал.

Б. Р.

ЧСК - Хајдук (Ш) 3:3 (3:1)

ЧОРТАНОВЦИ: Игралиште ЧСК-а, гледалаца 150, судија Стојковић (Добринци). Стрелци: Терзић у 18, Поповић у 30, Н. Суботин у 45, за ЧСК,  Савић у 12. и 48. и Томић у 74.  минуту за Хајдук. Жути картони: Д. Суботин, П. Суботин (ЧСК), Белић, В. Петровић (Хајдук).

ЧСК: Тувегџић, Мирковић, Пејић, Д. Суботин, Поповић, Димић, Н. Суботин, Матош, Терзић, Ланг, Јеловац (П. Суботин).

ХАЈДУК: Узелац, М. Петровић, Предраговић, Томић, Војкић, Белић, Николић, Васиљевић, Босанчић, Савић, В. Петровић (Главонић).

Гости су надиграли су Чортановчане у наставку, али то је било довољно само за бод. У првом полувремену гости су могли претрпети прави дебакл.  Али, домаћи стрелци су били брзоплети.

М. Станчев

Младост (Б) - Фрушкогорац 1:2 (0:1)

БУЂАНОВЦИ: Игралиште Младости, гледалаца 150, судија Белић (Ириг).Стрелци: Чекић у 50. за Младост, а Димитријевић у 16. и Филиповић у 85. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Ђурђевић, Кривошић (Младост), Крнета, Крстовић, Грковић (Фрушкогорац).

МЛАДОСТ: Милошевић, Ђурђевић, В. Југовић, Чекић, Стјепановић, Васиљевић, Томић, Стошић, Лалић, Кривошић, Стајић (Кошутић).

ФРУШКОГОРАЦ: Вучић (Ђерлацки), Месаровић, Крнета, Маринковић, Јованов (Филиповић), Тртица, Димитријевић, Пашић, Медић, Катић, Крстовић (Грковић).

У првом полувремену било је и шанси на обе стране. Домаћи су имали боље прилике. Гости су повели, а у наставку домаћини су успели да изједначе, али у финишу Филиповића је донео гостима заслужену победу.

Р. Кошутић

Полет (Н) - Камени 1:0 (0:0)

НИКИНЦИ: Игралиште Полета, гледалаца 150, судија Ђурић (Инђија).Стрелац: Стојановић у 71. минуту (из пенала). Жути картон: Пилиповић (Камени). Црвени картони: Вукосављевић, Радовић (Полет).

ПОЛЕТ: Вељовић, Цвијановић, Д. Петровић, Вукосављевић, Стојановић, Благојевић (Ћулум), Јовановић (Дамјановић), Радовић, Видић (Н. Петровић), Обреновић, Милетић (Стевановић).

КАМЕНИ: Ивановић, Јефтић, Пилиповић, Вујчић, Вукашиновић, Васић (Асани), Џановић, Сали (Радојчић), Вудраговић, Бежановић, Чавић (Милутиновић).

И поред тога што су доживели пораз, играчи из Ашање нису се игром обрукали против бољег ривала. Напротив, играли су прво борбеније од ривала и чак су пропустили неколико лепих прилика за гол. После прекршаја над Стевановићем у казненом простору гостију, судија Ђурић је показао на белу тачку, а Стојановић је био сигуран извођач најстроже казне.

Н. Петровић

Табела и резултати:

ЈАЗАК: Цар Урош - Љуково 2:5, КРУШЕДОЛ: Крушедол - Сремац (Д) 6:1, ОБРЕЖ: Граничар - Полет (НК) 2:2, НИКИНЦИ: Полет - Камени 1:0, ЖАРКОВАЦ: Напредак - Рудар 1:2, ЧОРТАНОВЦИ: ЧСК - Хајдук (Ш) 3:3, БУЂАНОВЦИ: Младост - Фрушкогорац 1:2.